Archiwum roku 2024

W roku 2024 napisaliśmy 18 recenzji. Średnia ocena w tym roku to 58%, minimalna to 35% a maksymalna 75%.

NrFilmOcena
979Blowback (Kontratak) (2024-04-17)
Nick (Cam Gigandet) aby ratować chorą na raka córkę, organizuje "profesjonalny" napad na bank. Do współpracy zaprasza obecnego partnera swojej dawnej kochanki, niejakiego Jacka (Randy Couture). Sprawy komplikują się, kiedy po akcji Nick zostaje zdradzony i ciężko raniony przez swoich wspólników.

978All Fun and Games (Raz, dwa, trzy... wchodzisz do gry) (2024-04-10)
Akcja tego filmu ma miejsce w Salem (tak, tym związanym z czarownicami) i rozgrywa się w rodzinie Fletcherów składającej się z trójki nastolatków o imionach: Billie (Natalia Dyer), Marcus (Asa Butterfield) oraz Jo (Benjamin Evan Ainsworth) i ich matki (Annabeth Gish).

977Freelance (2024-04-01)
Mason Pettits (John Cena) to były żołnierz służb specjalnych a obecnie prawnik, wykonujący typowe obowiązki męża i ojca. Pewnego dnia kontaktuje się z nim jego dawny przyjaciel Sebastian (Christian Slater) i przedstawia mu propozycję płatnego zlecenia polegającego na ochronie dziennikarki Claire Wellington (Alison Brie) podczas jej podróży do fikcyjnego kraju Ameryki łacińskiej o nazwie Paldonia.

976Bodies Bodies Bodies (2024-03-26)
Horror z elementami komedii z 2022 roku. Sophie (Amandla Stenberg) bogata dwudziestoparolatka, zabiera swoją nową dziewczynę Bee (Maria Bakalova) na imprezę z okazji "przeczekania" huraganu. Gospodarzem przyjęcia jest David (Pete Davidson) a lokalizacją – luksusowa rezydencja.

975Ricky Stanicky (2024-03-20)
Akcja filmu rozpoczyna się w latach 90-tych, kiedy to trójka dzieciaków zwala nieudanego "psikusa" na wymyślonego przyjaciela Ricky'ego Stanickiego. Wiele lat później, ta sama (dorosła już) grupa czyli Dean (Zac Efron), JT (Andrew Santino) oraz Wes (Jermaine Fowler) dalej powołują się na swojego "przyjaciela" jako alibi dla swoich pijackich wypadów.

974On the Line (Gorąca linia) (2024-03-12)
Elvis Cooney (Mel Gibson) to arogancki gospodarz programu radiowego nadawanego w nocy (w fikcyjnej rozgłośni KLAT z siedzibą w Los Angeles). Sednem jego audycji są telefony od słuchaczy, zwierzający się z życiowych problemów.

973To Catch a Killer (Mizantrop) (2024-03-05)
"To Catch a Killer" to kryminał z 2023 roku, którego akcja rozpoczyna się w sylwestrowy wieczór w Baltimore. Tego dnia, do losowych ludzi strzela tajemniczy snajper, wykorzystujący huki fajerwerków jako przykrywkę.

972Renegades (Renegaci) (2024-02-28)
Brytyjski film akcji z 2022 roku. Carl Burton (Nick Moran) to bezdomny weteran, który otrzymuje pomoc materialną od emerytowanego żołnierza, majora Carvera (Lee Majors). Major dołącza Burtona także do klubu weteranów, odbywającego (zakrapiane) spotkania na tyłach londyńskiego pubu, należącego do jednego z członków tego nieoficjalnego stowarzyszenia.

971Reality (2024-02-26)
Produkcja własna HBO, bazująca na prawdziwych wydarzeniach dotyczących Reality Winner, amerykańskiej weteranki i tłumaczki. Reality (Sydney Sweeney) po zakupach spożywczych podjeżdża do swojego parterowego domu, pod którym zostaje zaczepiona przez dwóch mężczyzn.

970Upload (2024-02-21)
Trzeci sezon "Upload" zadebiutował jesienią 2023 roku i w przeciwieństwie do drugiego składa się z ośmiu a nie siedmiu odcinków. Serial przedstawia wizję przyszłości, w której ludzie po śmierci mogą wieść wirtualne życie w przestrzeni cyfrowej i jedną z takich osób jest Nathan Brown (Robbie Amell), osadzony przez swoją dziewczynę Ingrid (Allegra Edwards) w luksusowym "kurorcie" Lakeview.

969Shrapnel (2024-02-13)
Sean Beckwith (Jason Patric) to emerytowany żołnierz piechoty morskiej, prowadzący wraz z rodziną gospodarstwo w Teksasie przy granicy z Meksykiem. Kiedy jego córka zostaje porwana po meksykańskiej stronie, Sean rozpoczyna prywatne śledztwo, naciskając umoczonych policjantów powiązanych z kartelem, co ściąga na jego rodzinę niebezpieczeństwo i zmusza do radykalnych działań we współpracy z przyjacielem z wojska, Maxem (Cam Gigandet).

968Missing (Zaginiona) (2024-02-08)
"Missing" to niezależny sequel (opowiadający odrębną historię) filmu z 2018 roku pod tytułem "Searching" utrzymany w tej samej konwencji – akcja ma miejsce głównie na ekranie komputera, ewentualnie innych urządzeniach elektronicznych.

967The Equalizer 3 (Bez litości 3. Ostatni rozdział ) (2024-02-05)
Trylogia "The Equalizer" została zapoczątkowana w 2014 roku, 4 lata później premierę miał sequel a w 2023 ostatnia część, której akcja ma miejsce we Włoszech. Robert McCall (Denzel Washington) podczas samotnej akcji w sycylijskiej winnicy zostaje ciężko ranny.

966The Watcher (Obserwator) (2024-02-04)
Serial oryginalny Netflixa z 2022 roku. Para w średnim wieku Nora (Naomi Watts) i Dean (Bobby Cannavale) Brannock zadłużają się po uszy, by nabyć okazały dom w miejscowości Westfield w stanie New Jersey (nieopodal Nowego Jorku), a następnie w nim zamieszkać razem ze swoimi nastoletnimi dziećmi.

965Lift (Skok w przestworzach) (2024-01-30)
Film akcji z elementami komedii, będący produkcją oryginalną Netflixa. . Cyrus (Kevin Hart) to lider wyspecjalizowanej szajki złodziei, specjalizującej się w "grubym zleceniach". Po jednym ze skoków, zostaje "poproszony" przez Interpol, reprezentowany przez agentkę Abby Gladwell (Gugu Mbatha-Raw) o pomoc w zrabowaniu złota międzynarodowemu terroryście Jorgensonowi (Jean Reno), który to planuje zapłacić nim organizacji hackerów, aby Ci spowodowali powodzie w Europie.

964The Invitation (Zaproszenie) (2024-01-25)
Evie (Nathalie Emmanuel) to uboga nowojorska artystka dorabiająca na co dzień w cateringu. Za pomocą testu DNA odnajduje ona dalekiego kuzyna mieszkającego w Anglii o imieniu Olivier (Hugh Skinner), ten z kolei przylatuje do USA i zaprasza krewną do swojej ojczyzny na "wesele w rodzinie".

963Role Play (Zabójcza gra) (2024-01-17)
Emma Brackett (Kaley Cuoco) to zawodowa zabójczyni pracująca na zlecenie, która po godzinach spędza czas z niewiedzącym o jej profesji mężem (David Oyelowo) oraz dwójką dzieci. Kiedy główna bohaterka po "pracy" zapomina o rocznicy ślubu, postanawia wynagrodzić tę gafę, zapraszając swojego wybranka do ekskluzywnego hotelu w Nowym Jorku.

962The Out-Laws (Teściowie poszukiwani) (2024-01-08)
Komedia Netflixa na pograniczu komedii, filmu akcji i kryminału. Sam oryginalny tytuł jest grą słów, jednak w polskiej wersji językowej postawiono na całkowicie przypadkowe "Teściowie poszukiwani".