dramat

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: dramat

Ocena: 51 The Woman in the Window (Kobieta w oknie)

"The Woman in the Window" to ekranizacja świeżej powieści Daniela Mallory'ego piszącego pod pseudonimem A.J. Finn. Pierwotnie film miał trafić do kin, jednak w wyniku pandemii prawa do emisji kupił Netflix, który to włączyć ten film do swojej oferty 14 maja 2021 roku. Kilka słów o fabule, Anna Fox (Amy Adams) to samotna kobieta mieszkająca w kamienicy na Manhattanie, która od dłuższego czasu nie wychodzi z domu z powodu agorafobii. W "wolnym czasie" kobieta obserwuje przez okno sąsiadów, pewnego dnia wydaje jej się, że jest świadkiem zbrodni. Role drugoplanowe w tym filmie grają: Gary Oldman, Julianne Moore, Wyatt Russell i Anthony Mackie.

Choć minęło zaledwie kilka dni od premiery w serwisie VOD, to film na ten moment zdążył już zebrać ponad 100 profesjonalnych opinii w serwisie Rotten Tomatoes, z czego zaledwie 29% jest pozytywnych, niskie noty "wystawili" także widzowie, obecnie film w IMDb ma notę 5.8/10. Czy faktycznie jest aż tak źle z tą produkcją? Niestety tak. Główne "grzechy" to przede wszystkim kiepskie budowanie napięcia (by nie powiedzieć niestaranne) oraz dosyć chaotyczna narracja. Choć moim zdaniem Amy Adams gra nieźle, to produkcji tej zabrakło thrillerowego pazura, czegoś co przykułoby uwagę widza. Film trwa około 100 minut i czas ten się nieco dłuży, co podczas kryminału nie powinno mieć miejsca. Irytuje przede wszystkim mocno zmarnowany potencjał, bo mogło wyjść świetnie, a wyszło co najwyżej przeciętnie. "The Woman in the Window" można zobaczyć na Netflixie.

Ocena Civil.pl: 51%

Ocena: 71 Hustlers (Ślicznotki)

Amerykański komediodramat z 2019 roku oparty na prawdziwych wydarzeniach. Grupa nowojorskich striptizerek po krachu na Wall Street w latach 2007-2009 zostaje odcięta od najbardziej lukratywnej klienteli. Aby przetrwać, przebojowa Ramona (Jennifer Lopez) wymyśla wraz ze swoją wspólniczką Destiny (Constance Wu) nowy nielegalny sposób działalności, włączając w swe szeregi młode kobiety, chcące szybko zarobić na naiwnych mężczyznach. Jennifer Lopez za rolę w tym filmie otrzymała nominację do Złotego Globa jako najlepsza aktorka drugoplanowa.

"Hustlers" debiutował w kinach na kilka miesięcy przed wybuchem pandemii, stąd też udało mu się jeszcze bez przeszkód zrobić porządny wynik finansowy, wynoszący 157.6 mln dolarów (przy budżecie wynoszącym 20.7 mln). Film spodobał się krytykom, bo na 347 opinii zagregowanych w Rotten Tomatoes, aż 87% było pozytywnych, nieco gorzej produkcję ocenili widzowie (6.3/10 w IMDb). Wysoka ocena profesjonalnych recenzentów to spora zasługa Jennifer Lopez, bowiem jej występ był po prostu świetny. Popularna artystka ma na swoim koncie grubo ponad 100 występów aktorskich, ale to właśnie za "Hustlers" oraz "Selenę" z 1997 roku zdobyła nominacje do Złotego Globa. Sam film zaś prezentuje się dobrze za sprawą dynamicznej narracji oraz ciekawej fabuły, po prostu dobrze się go ogląda. Jedną z ról dalszego planu zagrała Lili Reinhart, aktorka bardzo popularna za sprawą serialu "Riverdale", nie udało jej się jednak w żadnej mierzy przyćmić doskonałego występu Lopez. J. Lo skradła po prostu cały show. Film można obejrzeć obecnie np. na Amazon Prime Video.

Ocena Civil.pl: 71%

Ocena: 60 The Rental (Lokum)

Debiut reżyserski Dave'a Franco, który do tej pory kojarzony był wyłącznie z występami "przed" kamerą. Popularny aktor był także współautorem scenariusza do tego filmu. Kilka słów o fabule: dwie pary (dwaj bracia plus ich partnerki) wynajmują domek nad oceanem (na weekend). Charlie (Dan Stevens), jego żona Michelle (Alison Brie), jego brat Josh (Jeremy Allen White) oraz dziewczyna brata Mina (Sheila Vand) na miejscu zastają nieco bezczelnego zarządcę nieruchomości o imieniu Taylor (Toby Huss). Jednak wyposażenie domu oraz jego spokojna okolica i widok oceanu zapowiadają wspaniałą weekendową zabawę, do czasu aż w domu zaczynają się dziać dziwne rzeczy.

"The Rental" zebrał bardzo dużo profesjonalnych opinii od recenzentów (aż 193 zagregowane na Rotten Tomatoes z czego aż 75% pozytywnych), ale dostał paradoksalnie słabsze oceny od widzów (ocena 5.7/10 w IMDb). Trwający około 88 minut thriller buduje ciekawą atmosferę, ale scenarzyści moim zdaniem nie do końca wiedzieli w którą stronę chcą poprowadzić fabułę, przez co film od pewnego momentu stwarza wrażenie nieco chaotycznego. Na plus zaliczam ciekawą obsadę oraz grę aktorską. Obraz debiutował w kinach w okresie pandemii, stąd też w wielu krajach był jednocześnie oferowany w ramach VOD, przełożyło się to na słaby wynik finansowy. Obecnie w Polsce jest dostępny w ramach usługi Amazon Prime Video. Podsumowując: "The Rental" to raczej propozycja dla koneserów gatunku, kolejny film którego akcja ma miejsce w domu na pustkowiu. Jednak w tej wąskiej kategorii oceniam go nieco powyżej przeciętnej.

Ocena Civil.pl: 60%

Ocena: 70 Freaks (Odmieńcy)

Chloe to siedmiolatka wychowywana przez swojego ojca Henry'ego (Emile Hirsch) w opuszczonym domu. Dziewczynka od urodzenia nie wychodziła na dwór i ma zakaz wychodzenia poza mieszkanie. Pewnego dnia, wiedziona ciekawością, łamię tę zasadę i napotyka przed domem sprzedawcę lodów (Bruce Dern), który zabiera ją na wycieczkę a następnie przedstawia się jako jej dziadek. Wkrótce mała Chloe poznaje prawdziwe powody, dla których od zawsze nie mogła wychodzić z domu, orientując się, że jej rodzinie grozi niebezpieczeństwo.

Ten film sci-fi z 2018 roku to amerykańsko-kanadyjska koprodukcja bardzo dobrze przyjęta przez krytyków (88% pozytywnych opinii na 84 recenzje zagregowane w Rotten Tomatoes) i dobrze przez widzów (ocena 6.7/10 w IMDb), niestety nie pomogło to w osiągnięciu sukcesu komercyjnego, bowiem "Freaks" zarobił w kinach nieco ponad 350 tysięcy dolarów. Produkcja została ciekawie pomyślana i dobrze zagrana. Lexy Kolker wcielająca się w rolę 7-letniej Chloe została dostrzeżona przez krytyków i otrzymała między innymi nagrodę "Young Artist Award". Film trwa około 105 minut i czasami fabuła nieco zwalnia, wprowadzając nieco marazmu, jednak całość broni się. "Freaks" to solidne kino science fiction, nie tylko dla miłośników tego gatunku. Film stwarza wrażenie bardzo ambitnego i dopracowanego, tym bardziej może boleć jego finansowa klapa. Produkcja dostępna jest w ofercie np. Amazon Prime Video i HBO GO.

Ocena Civil.pl: 70%

Ocena: 67 The Room (Pokój tajemnic)

"The Room" to francuski horror z 2019 roku nakręcony w języku angielskim. Młoda para pochodząca z Europy: Kate (Olga Kurylenko) i Matt (Kevin Janssens) wprowadza się do zaniedbanego domu w Maryland. Podczas renowacji odkrywają oni sekretny pokój, ukryty za stalowymi drzwiami, który po otworzeniu okazuje się być kompletnie pustym, dodatkowo w posiadłości znajduje się dziwna i starodawna instalacja elektryczna. Podczas jednej z nocy, Matt odkrywa funkcję tajemniczego pokoju... spełnia on życzenia, dostarczając domownikom pożądane przez nich dobra. Po wielu dniach totalnej balangi (dzięki dobrom dostarczanym z pokoju) Kate postanawia zrealizować jeszcze jedno marzenie. Prośba ta uruchamia lawinę komplikacji.

Produkcja została oceniona dosyć dobrze przez widzów (obecna ocena w IMDb to 6/10). Nie da się ukryć, że film wnosi trochę świeżości do swojego gatunku i został ciekawe pomyślany (scenariusz napisał Francuz Christian Volckman). Olga Kurylenko i Kevin Janssens stworzyli ciekawe postacie na których opiera się prawie cała fabuła. Ukraińska aktorka zaliczana od wielu lat do najpiękniejszych kobiet na świecie choć niedawno skończyła 40 lat, wygląda tak jakby zatrzymała czas 15 lat temu. Nie mniej jednak film spokojnie można polecić nie tylko fanom aktorki, po prostu dobrze się go ogląda. Obecnie "The Room" znajduje się w ofercie Amazon Prime Video.

Ocena Civil.pl: 67%

Pokaż wszystkie Następna strona »

W sumie: 147 filmów/seriali