dramat

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: dramat

Ocena: 60 True Story

Oparta na faktach opowieść o skompromitowanym redaktorze New York Timesa, Michaelu Finkelu, który angażuje się w sprawę Christiana Longo, oskarżonego o zamordowanie całej rodziny. W rolę Finkela wciela się Jonah Hill, zaś Longo gra James Franco. W filmie pojawia się także Felicity Jones, która gra Jill Barker, partnerkę Finkela, występuje również we flashbakach Maria Dizza (aktora znana głównie z seriali), jako żona Longo.

"True Story" to ciężki dramat, opowiadający o niezwykle ponurej historii. Na plus zaliczam rolę Jamesa Franco, który korzystając ze swojego talentu, potrafi zagrać każdą postać, Jonah Hill w poważnej roli także się w miarę odnalazł. Nie mniej jednak ten film nie zyskał miana wybitnego, ponieważ wg krytyków był dosyć mętny, przez co nudził widza. Nie sposób się nie zgodzić.

Ocena Civil.pl: 60%

Ocena: 85 12 Years a Slave

Zdobywca 3 Oscarów (w tym za najlepszy film) obraz oparty na faktach, traktujący o losach Solomona Northupa, wolnego człowieka, który zostaje zdradzony i sprzedany do niewoli. Akcja rozpoczyna się w 1841 roku i obejmuje (zgodnie z tytułem) okres 12 lat niewolnictwa tytułowego bohatera. Początkowo Northup (jako niewolnik nosi imię Platt) zostaje sprzedany do Williama Forda (Benedict Cumberbatch), w wyniku jednak tarć z jednym z pracowników Forda, Platt zostaje "sprzedany dalej" i trafia do Edwina Eppsa (Michael Fassbender), plantatora bawełny. Epps jest żonaty z Mary (Sarah Paulson). Na nowej plantacji główny bohater poznaje Patsey (Lupita Nyong'o, Oscar za tę rolę), niewolnicę, która przoduje w zbiorze bawełny.

W rolach trzecioplanowych pojawiają się między innymi: Brad Pitt (który jest także współproducentem tego filmu) oraz Paul Giamatti. Najlepszy film z 2013 roku + ocena 96% na Rotten Tomatoes (280 pozytywów, 11 negatywów), do tego jeszcze finansowy sukces: zarobione 187 mln dolarów przy budżecie 22 mln. Tak, to jest pozycja obowiązkowa. Akcja wciąga na tyle, że trwający grubo ponad 2 godziny film pozostawia niedosyt wrażeń! Rewelacyjnie zagrane postacie, realia XIX Ameryki oraz scenariusz oparty na książce samego Solomona Northupa tworzą niesamowity klimat tamtych czasów.

Ocena Civil.pl: 85%

Ocena: 65 Good Kill

Major Thomas Egan (Ethan Hawke) to były pilot, który obecnie pracuje jako pilot dronów w bazie koło Las Vegas. Pilotowanie dronów sprowadza się do namierzania i eliminacji celów w Azji (głównie w Afganistanie). Zadaniem Thomasa jest znalezienie celu i wysłanie rakiet. Cała akcja jest zdalna, ponieważ Thomas ogląda wojnę tylko na ekranie monitora, siedząc w blaszanym kontenerze. Po pracy jak gdyby nigdy nic wraca autostradą do żony Molly (January Jones) i dzieci. Sytuacja komplikuje się, gdy polecenia zaczynają płynąc bezpośrednio od CIA, co doprowadza do rozterek moralnych głównego bohatera.

Zoe Kravitz gra w tym filmie asystentkę głównego bohatera, zaś Bruce Greenwood jego szefa. "Good Kill" to oczywiście oksymoron, już sam tytuł jest intrygujący i kryje w sobie dobry dramat o rozterkach współczesnego żołnierza, który "walczy" przed ekranem komputera, a jego ruchy dżojstikiem decydują o tym kto za chwile umrze. Ciekawa produkcja, dobrze zrealizowana, warta obejrzenia.

Ocena Civil.pl: 65%

Ocena: 35 Swelter

10 lat po skoku na kasyno, czwórka uciekinierów pragnie odnaleźć swojego kompana sprzed lat, który w wyniku doznanych podczas skoku obrażeń ... stracił pamięć i został szeryfem w malutkim miasteczku, ale jako jedyny mógł wiedzieć co stało się ze zrabowanymi pieniędzmi. Szeryf Bishop (Lennie James) musi stawić czoło czwórce dawnych znajomych, jednym z nich jest Stillman (Jean-Claude Van Damme). Innym zaś Cole, grany przez Granta Bowlera. Jeżeli już jesteśmy przy nazwiskach, to w mniejszych rolach w "Swelter" pojawiają się także: Alfred Molina oraz Catalina Sandino Moreno.

Nie uda mi się o tym filmie napisać niczego dobrego. Utrzymana w konwencji ala westernowej produkcja za 8 mln dolarów rozczarowuje na każdym polu. Nawet najwięksi wielbiciele talentu Jean-Claude Van Damme raczej nie polubią tego filmu.

Ocena Civil.pl: 35%

Ocena: 59 Miss Meadows

Miss Meadows (Katie Holmes) to nauczycielka w szkole podstawowej, niesamowicie ekscentryczna, która za dnia poświęca mnóstwo serca i uwagi swoim uczniów a po godzinach czyści okolicę z przestępczości, za pomocą malutkiego pistoleciku ukrytego w torebce. Życie Panny Meadows nabiera rumieńców, kiedy spotyka lokalnego szeryfa (James Badge Dale), który odmienia jej życie.

Dosyć oryginalny film wyprodukowany za 3 mln dolarów, w którym to znaleźć można nawet akcenty komediowe, ale generalnie produkcja łączy wiele gatunków, przeważają jednak sceny dramatyczne, ukazujące historię Panny Meadows. Na plus przemawia pewna oryginalność oraz ciekawa rola Katie Holmes. Na minus skromny budżet, który wystarczył tylko na bardzo ekonomiczną produkcję, która została zapchana wieloma nudnymi i przeciąganymi scenami.

Ocena Civil.pl: 59%