Danny Trejo

Danny Trejo to amerykański aktor (pochodzenia meksykańskiego), urodzony w 1944 roku w Los Angeles. Znany jest z ról w filmach akcji oraz bardzo dużej liczby produkcji, w których zagrał. Na swoim koncie ma blisko 400 filmowych i serialowych występów. Zagrał tytułową rolę w filmie "Maczeta". Występował także w filmach swojego dalekiego kuzyna Roberta Rodrigueza.

Ocena: 38 Renegades (Renegaci)

Brytyjski film akcji z 2022 roku. Carl Burton (Nick Moran) to bezdomny weteran, który otrzymuje pomoc materialną od emerytowanego żołnierza, majora Carvera (Lee Majors). Major dołącza Burtona także do klubu weteranów, odbywającego (zakrapiane) spotkania na tyłach londyńskiego pubu, należącego do jednego z członków tego nieoficjalnego stowarzyszenia. Sielanka nie trwa jednak długo, bo major zostaje zamordowany przez lokalny gang narkotykowy ... a jego przyjaciele weterani postanawiają go pomścić. Rolę trzecioplanową w tym filmie gra Danny Trejo (producenci nie zapomnieli o tym, by go odpowiednio "wyeksponować" na plakacie filmowym oraz w obsadzie).

Ten dosyć oryginalny film został fatalnie oceniony przez widzów: na ledwie 3.7/10 w IMDb (przy czym, co ciekawe, surowsi w ocenie byli wg tego serwisu widzowie z Wielkiej Brytanii niż z USA). Wszystko co może się nie udać w filmie akcji klasy C, w tym filmie się w zasadzie nie udało. Choć produkcja trwa około 90 minut, to akcja toczy się w iście ślamazarnym tempie a na ekranie gości wiele postaci, w tym część jest "doklejona" do fabuły w iście absurdalny sposób. Efekty specjalne i sceny akcji przypominają raczej te sprzed ery nowoczesnych komputerów (szczególnie żałośnie wypadają "eksplozje"). Twórcy zdobyli się jednak na pewną ekstrawagancję: pokazane są sceny kręcone z lotu ptaka ... a także wpleciono dynamiczną muzykę pomiędzy scenami (raczej wywołującą uśmiech politowania). W tym wszystkim jednak warto zauważyć coś pozytywnego, bo Brytyjczycy zrobili ten film po prostu inaczej niż to robią Amerykanie. Można się w tym wszystkim doszukać także typowego dla tej kultury czarnego humoru. Niemniej, "Renegades" to film kiepski, choć na pewno nieco inny niż typowi przedstawiciele kina akcji klasy C po drugiej stronie Oceanu. Produkcję można obecnie zobaczyć w ramach usługi Film Total wewnątrz subskrypcji Amazon Prime Video.

Ocena Civil.pl: 38%

Ocena: 26 The Night Crew

Czteroosobowa grupa łowców nagród, na czele z Wade'm (Luke Goss) odbija z rąk bossa mafii (Danny Trejo) kobietę o imieniu Mae. Grupa ma za zadanie przewieźć Mae z Meksyku do USA, uciekając przed hordami meksykańskich gangsterów. Akcja filmu ma miejsce głównie na terenach pustynnych.

Ten niskobudżetowy (3 mln dolarów) film akcji to prawdziwe wyzwanie. Pomimo, iż trwa ledwie 89 minut, trzeba być naprawdę wytrzymałym by dotrwać do końca. Luke Goss, specjalista od filmów akcji klasy C oraz grający w kilkunastu filmach rocznie Danny Trejo wypadają groteskowo. O samej fabule ciężko się rozpisać, bo jest kuriozalna. Bardzo blade są także sceny akcji, rozgrywające się głównie po zmroku. "The Night Crew" w zasadzie nie ma zalet. Ciekawostką jest dołożenie do tego "widowiska" motywu ... wampirycznego. Przez jakiś czas będę omijał filmy z Dannym Trejo i chyba całkowicie póki co podaruję sobie gatunek współczesnych filmów akcji klasy C.

Ocena Civil.pl: 26%

Ocena: 33 4Got10

Mężczyzna (Johnny Messner) budzi się ranny na środku pustyni. Wokół niego leżą ciała zamordowanych osób, pełny Van narkotyków oraz 3 mln dolarów w gotówce. Mężczyzna niczego nie pamięta i nie wie nawet jak się nazywa. Wkrótce na miejsce zbrodni przyjeżdża lokalny szeryf (Michael Paré) ze swoim zastępcą. Policjant skuszony łatwym zarobkiem popełnia zbrodnię, co komplikuje i tak skomplikowaną sytuację. W rolach drugoplanowych w tym filmie występuje jeszcze Dolph Lundgren i Danny Trejo (w roli bossa narkotykowego).

W Polsce ta produkcja została wydana pt. "Dobry, zły i martwy". Trzeba przyznać, iż ten tytuł jest sporo lepszy niż oryginalny "4Got10". Niemniej jednak słowo "lepszy" czy nawet "dobry" nie padnie w tej recenzji jeszcze raz. Film ten zapowiadał się ciekawie. Początek robi w miarę pozytywne wrażenie: westernowy klimat, tajemnicza do rozwikłania, twardziel w roli głównej. Później jednak, z sekundy na sekundę poziom absurdu narasta w tempie wykładniczym. Fabuła i intryga skonstruowana na poziomie ucznia drugiej klasy podstawowej, okraszona beznadziejną grą aktorską oraz brakiem jakichkolwiek emocji prowadzi do szybkiego znużenia. Choć całość trwa ledwie około 80 minut to czas ten i tak się dłuży niemiłosiernie. Normalnie bym napisał, iż jest to przeciętny przedstawiciel kina akcji klasy C, ta produkcja wyróżnia się jednak od przeciętnych tym, iż jest niesamowicie nudna i bez wyrazu. Nie polecam nikomu.

Ocena Civil.pl: 33%

Ocena: 55 Bad Ass 3: Bad Asses on the Bayou

Trzecia część (recenzja drugiej części) Bad Ass ma miejsce w Luizjanie. Frank i Bernie zostają zaproszeni na ślub Carmen (Loni Love). Okazuje się, iż kobieta jest córką milionera – Earla (w tej roli John Amos), byłego weterana, będącego od wielu lat pacyfistą. Po próbnej kolacji (tradycyjnie nazwanej zgodnie z tradycją amerykańską "rehearsal dinner") panna młoda zostaje porwana a miejscowa policja nie przejawia większego zainteresowania tą sprawą. W tej sytuacji jak łatwo się domyśleć ciężar odnalezienia Carmen spada na Franka i Berniego. Tym razem dziarscy starsi panowie stają w szranki z groźnym gangiem "brodaczy", choć jak się później okazuje nie są to jedyni przeciwnicy staruszków.

Część ta jest moim zdaniem dużo słabsza od poprzednich, mało została z klimatu. Trochę to zalatuje wszystko próbą odgrzania kotleta, choć ... na koniec filmu zostaje zapowiedziana część czwarta w Bangkoku. Danny Trejo to bardzo zapracowany jegomość, ponieważ rocznie gra w przynajmniej kilkunastu filmach, obecnie wg IMDB w różnym stadium rozwoju jest kolejnych ... 30 filmów z udziałem tego aktora (oczywiście nie w każdym gra główną rolę). Tylko pozazdrościć formy...

Ocena Civil.pl: 55%

Ocena: 25 Recoil

Ryan Varrett (Steve Austin) to były policjant z Texasu, któremu wymordowano na jego oczach całą rodzinę. Varrett porzuca mundur po to by zemścić się na oprawcach a następnie na wszystkich innych kryminalistach, których nie dosięgła sprawiedliwość. Bohater zatrzymuje się małej mieścinie Hope, która jest zarządzana przez bardzo groźny gang motocyklowy dowodzony przez niejakiego Drayke'a (Danny Trejo). Varrett rozpoczyna "pobyt" od zamordowania brata Drayke'a, lokalnego gwałciciela - co doprowadza do eskalacji przemocy... Po stronie Varretta opowiada się tylko właścicielka motelu, wdowa o imieniu Darcy (w tej roli Serinda Swan) oraz syn szeryfa. Mając taką ekipę Varrett wyrusza przeciwko uzbrojonemu po zęby gangowi.

Kolejna jatka w stylu jeden kontra wszyscy z kolejną kuriozalną rolą Steve Austina, który bardzo mało mówi, za to preferuje walki, w której on sam dostaje bardzo dużo ciosów, w przeciwieństwie do Stevena Seagala, który uderzać się w swoich filmach nie pozwala. Logika nie gości w "Recoil", sceny są pozbawione sensu, zaś sposób rozumowania bohaterów całkowicie oderwany od rzeczywistości. Danny Trejo podczas walki ze Stevem Austina w jakimś baraku dopada do narzędzi - najpierw bierze do ręki maczetę, ale ostentacyjnie ją odkłada - dając do zrozumienia, iż to nie jest ten film... po czym sięga po sierp. Co robi sierp obok maczety w baraku, w którym produkuje się narkotyki? Na to pytanie nie ma odpowiedzi, podobnie jak na inne: "wymień powody, dla których warto obejrzeć "Recoil"?".

Ocena Civil.pl: 25%

Pokaż wszystkie Następna strona »

W sumie: 14 filmów/seriali