Bokeem Woodbine

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Bokeem Woodbine

Ocena: 26 The Night Crew

Czteroosobowa grupa łowców nagród, na czele z Wade'm (Luke Goss) odbija z rąk bossa mafii (Danny Trejo) kobietę o imieniu Mae. Grupa ma za zadanie przewieźć Mae z Meksyku do USA, uciekając przed hordami meksykańskich gangsterów. Akcja filmu ma miejsce głównie na terenach pustynnych.

Ten niskobudżetowy (3 mln dolarów) film akcji to prawdziwe wyzwanie. Pomimo, iż trwa ledwie 89 minut, trzeba być naprawdę wytrzymałym by dotrwać do końca. Luke Goss, specjalista od filmów akcji klasy C oraz grający w kilkunastu filmach rocznie Danny Trejo wypadają groteskowo. O samej fabule ciężko się rozpisać, bo jest kuriozalna. Bardzo blade są także sceny akcji, rozgrywające się głównie po zmroku. "The Night Crew" w zasadzie nie ma zalet. Ciekawostką jest dołożenie do tego "widowiska" motywu ... wampirycznego. Przez jakiś czas będę omijał filmy z Dannym Trejo i chyba całkowicie póki co podaruję sobie gatunek współczesnych filmów akcji klasy C.

Ocena Civil.pl: 26%

Ocena: 59 Devil

W filadelfijskim budynku piątka przypadkowych ludzi zostaje uwięzionych w windzie, na skutek jej awarii. Dwie kobiety oraz trzech mężczyzn. Wkrótce okazuje się, iż wyciągnięcie ich z tego miejsca potrwa sporo czasu, ponieważ lokalny mechanik - idąc na ratunek - sam ginie w wyniku nieszczęśliwego wypadku. W windzie co jakiś czas gaśnie światło, a gdy jest ciemno dzieją się wytłumaczalne zjawiska, których autorem jest ... sam diabeł, wcielony w jedną z osób. Detektyw przybyły na miejsce zdarzenia z początku stara się logicznie wytłumaczyć co się wydarzyło i szuka motywów i powiązań pomiędzy pasażerami owej windy. Wraz z rozwojem akcji, upadają jego wszystkie hipotezy.

Jako horror film jest przeciętny, bo bardzo mało "straszy", jako thriller wypada lepiej, aczkolwiek zakończenie należy uznać za słabe. Da się oczywiście obejrzeć, bo jakiś większych błędów gatunkowych nie dostrzegłem, fabuła wydaje się być spójna, akcja w miarę dynamiczna, jednak narrator poprzez swoje wtrącenia wyprzeda bieg wypadków, co akurat niekoniecznie mi się podobało.

Ocena Civil.pl: 59%

Ocena: 67 Total Recall

Zrealizowany za olbrzymie pieniądze (125 mln dolarów) film sci-fi z Colinem Farellem w roli Douglasa Quaida - robotnika, który pewnego dnia po wizycie w Rekall (miejsce, które wszczepia ludziom wspomnienia) odkrywa, że jest bojownikiem walczącym z reżimem. Jego żona (Kate Beckinsale) okazuje się być super niebezpieczną tajną agentką czyhającą na jego życie a niejaka Melina (Jessica Biel) byłą partnerką.
W filmie świat składa się tylko z dwóch miejsc - Wielkiej Brytanii oraz Australii, które łączy podziemny tunel przebiegający przez jądro ziemi. Wiadomo - w Wielkiej Brytanii mieszka elita, zaś w Australii robotnicy i biedota. Kanclerz zamierza zlikwidować tych drugich by zdobyć większą przestrzeń życiową dla Brytyjczyków.

W tej drogiej bajce sci-fi niby jest to co trzeba - walka o przetrwanie, futuryzm, dobrzy i źli oraz słuszna sprawa za którą trzeba walczyć. Co z tego, skoro za wielkie pieniądze powstał dosyć przeciętny film, niepowalający na kolana, nietrzymający w napięciu, przewidywalny i mało oryginalny. Dałoby radę zrobić to wszystko lepiej.

Ocena Civil.pl: 67%

W sumie: 3 filmów/seriali