Danny Trejo

Danny Trejo to amerykański aktor (pochodzenia meksykańskiego), urodzony w 1944 roku w Los Angeles. Znany jest z ról w filmach akcji oraz bardzo dużej liczby produkcji, w których zagrał. Na swoim koncie ma blisko 400 filmowych i serialowych występów. Zagrał tytułową rolę w filmie "Maczeta". Występował także w filmach swojego dalekiego kuzyna Roberta Rodrigueza.

Ocena: 26 The Night Crew

Czteroosobowa grupa łowców nagród, na czele z Wade'm (Luke Goss) odbija z rąk bossa mafii (Danny Trejo) kobietę o imieniu Mae. Grupa ma za zadanie przewieźć Mae z Meksyku do USA, uciekając przed hordami meksykańskich gangsterów. Akcja filmu ma miejsce głównie na terenach pustynnych.

Ten niskobudżetowy (3 mln dolarów) film akcji to prawdziwe wyzwanie. Pomimo, iż trwa ledwie 89 minut, trzeba być naprawdę wytrzymałym by dotrwać do końca. Luke Goss, specjalista od filmów akcji klasy C oraz grający w kilkunastu filmach rocznie Danny Trejo wypadają groteskowo. O samej fabule ciężko się rozpisać, bo jest kuriozalna. Bardzo blade są także sceny akcji, rozgrywające się głównie po zmroku. "The Night Crew" w zasadzie nie ma zalet. Ciekawostką jest dołożenie do tego "widowiska" motywu ... wampirycznego. Przez jakiś czas będę omijał filmy z Dannym Trejo i chyba całkowicie póki co podaruję sobie gatunek współczesnych filmów akcji klasy C.

Ocena Civil.pl: 26%

Ocena: 33 4Got10

Mężczyzna (Johnny Messner) budzi się ranny na środku pustyni. Wokół niego leżą ciała zamordowanych osób, pełny Van narkotyków oraz 3 mln dolarów w gotówce. Mężczyzna niczego nie pamięta i nie wie nawet jak się nazywa. Wkrótce na miejsce zbrodni przyjeżdża lokalny szeryf (Michael Paré) ze swoim zastępcą. Policjant skuszony łatwym zarobkiem popełnia zbrodnię, co komplikuje i tak skomplikowaną sytuację. W rolach drugoplanowych w tym filmie występuje jeszcze Dolph Lundgren i Danny Trejo (w roli bossa narkotykowego).

W Polsce ta produkcja została wydana pt. "Dobry, zły i martwy". Trzeba przyznać, iż ten tytuł jest sporo lepszy niż oryginalny "4Got10". Niemniej jednak słowo "lepszy" czy nawet "dobry" nie padnie w tej recenzji jeszcze raz. Film ten zapowiadał się ciekawie. Początek robi w miarę pozytywne wrażenie: westernowy klimat, tajemnicza do rozwikłania, twardziel w roli głównej. Później jednak, z sekundy na sekundę poziom absurdu narasta w tempie wykładniczym. Fabuła i intryga skonstruowana na poziomie ucznia drugiej klasy podstawowej, okraszona beznadziejną grą aktorską oraz brakiem jakichkolwiek emocji prowadzi do szybkiego znużenia. Choć całość trwa ledwie około 80 minut to czas ten i tak się dłuży niemiłosiernie. Normalnie bym napisał, iż jest to przeciętny przedstawiciel kina akcji klasy C, ta produkcja wyróżnia się jednak od przeciętnych tym, iż jest niesamowicie nudna i bez wyrazu. Nie polecam nikomu.

Ocena Civil.pl: 33%

Ocena: 55 Bad Ass 3: Bad Asses on the Bayou

Trzecia część (recenzja drugiej części) Bad Ass ma miejsce w Luizjanie. Frank i Bernie zostają zaproszeni na ślub Carmen (Loni Love). Okazuje się, iż kobieta jest córką milionera – Earla (w tej roli John Amos), byłego weterana, będącego od wielu lat pacyfistą. Po próbnej kolacji (tradycyjnie nazwanej zgodnie z tradycją amerykańską "rehearsal dinner") panna młoda zostaje porwana a miejscowa policja nie przejawia większego zainteresowania tą sprawą. W tej sytuacji jak łatwo się domyśleć ciężar odnalezienia Carmen spada na Franka i Berniego. Tym razem dziarscy starsi panowie stają w szranki z groźnym gangiem "brodaczy", choć jak się później okazuje nie są to jedyni przeciwnicy staruszków.

Część ta jest moim zdaniem dużo słabsza od poprzednich, mało została z klimatu. Trochę to zalatuje wszystko próbą odgrzania kotleta, choć ... na koniec filmu zostaje zapowiedziana część czwarta w Bangkoku. Danny Trejo to bardzo zapracowany jegomość, ponieważ rocznie gra w przynajmniej kilkunastu filmach, obecnie wg IMDB w różnym stadium rozwoju jest kolejnych ... 30 filmów z udziałem tego aktora (oczywiście nie w każdym gra główną rolę). Tylko pozazdrościć formy...

Ocena Civil.pl: 55%

Ocena: 25 Recoil

Ryan Varrett (Steve Austin) to były policjant z Texasu, któremu wymordowano na jego oczach całą rodzinę. Varrett porzuca mundur po to by zemścić się na oprawcach a następnie na wszystkich innych kryminalistach, których nie dosięgła sprawiedliwość. Bohater zatrzymuje się małej mieścinie Hope, która jest zarządzana przez bardzo groźny gang motocyklowy dowodzony przez niejakiego Drayke'a (Danny Trejo). Varrett rozpoczyna "pobyt" od zamordowania brata Drayke'a, lokalnego gwałciciela - co doprowadza do eskalacji przemocy... Po stronie Varretta opowiada się tylko właścicielka motelu, wdowa o imieniu Darcy (w tej roli Serinda Swan) oraz syn szeryfa. Mając taką ekipę Varrett wyrusza przeciwko uzbrojonemu po zęby gangowi.

Kolejna jatka w stylu jeden kontra wszyscy z kolejną kuriozalną rolą Steve Austina, który bardzo mało mówi, za to preferuje walki, w której on sam dostaje bardzo dużo ciosów, w przeciwieństwie do Stevena Seagala, który uderzać się w swoich filmach nie pozwala. Logika nie gości w "Recoil", sceny są pozbawione sensu, zaś sposób rozumowania bohaterów całkowicie oderwany od rzeczywistości. Danny Trejo podczas walki ze Stevem Austina w jakimś baraku dopada do narzędzi - najpierw bierze do ręki maczetę, ale ostentacyjnie ją odkłada - dając do zrozumienia, iż to nie jest ten film... po czym sięga po sierp. Co robi sierp obok maczety w baraku, w którym produkuje się narkotyki? Na to pytanie nie ma odpowiedzi, podobnie jak na inne: "wymień powody, dla których warto obejrzeć "Recoil"?".

Ocena Civil.pl: 25%

Ocena: 44 In the Blood

Gina Carano jako Ava, która spędza miesiąc miodowy na Karaibach wraz ze swoim mężem Derekiem (Cam Gigandet). Niestety mąż się gubi a zdesperowana Ava rozpoczyna poszukiwania, na początku współpracując z lokalną policją i jej szefem (Luis Guzmán), by ostatecznie wziąć sprawy w swoje ręce i wypowiedzieć wojnę lokalnym strukturom przestępczym. W rolach drugoplanowych występuje Amaury Nolasco (znany z serialu "Prison Break") oraz ... Danny Trejo (który jest obecnie wszędobylski).

Bardzo krwawy film akcji, z bardzo kiepską fabułą i masą brutalnych scen. To druga istotna produkcja, w której bierze udział sportsmenka Carano, wcześniej grała ona w Haywire u boku takich gwiazd jak Michael Fassbender, Channing Tatum, Michael Douglas, Antonio Banderas czy Evan McGregor. Teraz towarzystwo się nieco pogorszyło, zmalał też budżet produkcji, który wyniósł 10 mln dolarów. Dałoby się to przełknąć, gdyby nie fatalny scenariusz i kuriozalne zakończenie. Kino tylko dla miłośników gatunku!

Ocena Civil.pl: 44%

Pokaż wszystkie Następna strona »

W sumie: 13 filmów/seriali