Charlie Sheen

Charlie Sheen (Carlos Irwin Estévez) to amerykański aktor urodzony w 1965 roku Nowym Jorku. W swojej bogatej karierze aktor zagrał w wielu komediach i serialach (przede wszystkim w 'Dwóch i pół'). Znany jest także z rozrywkowego stylu życia oraz wielu skandali.

Ocena: 79 Two and a Half Men (Season: 1) (Dwóch i pół)

Jako, iż platformy streamingowe ostatnio mocno "inwestują" w zakup licencji starszych seriali komediowych, postanowiłem odświeżyć sobie jeszcze pierwszy sezon "Dwóch i pół", który jest dostępny na Amazon Prime. To właśnie w pierwszym odcinku tego serialu zarysowuje się cała fabuła: nieudacznik Alan (Jon Cryer) zostaje wyrzucony z domu przez żonę Judith (Marin Hinkle) i prosi starszego brata Charliego (Charlie Sheen) o przygarnięcie. Charlie Harper to bogacz jeżdżący sportowym Jaguarem, mieszkający w willi w Malibu, na co dzień lubujący się w kobietach i alkoholu. Wraz z Alanem do domu w Malibu wprowadza się (tylko na weekendy) jego 10-letni syn Jake (Angus T. Jones). Tak naprawdę w pierwszym sezonie wymyślono wszystko, co później było odgrzewane przez kolejne lata. Zwariowana Rose, egoistyczna Evelyn, zołzowata Judith i sarkastyczna Berta – te postacie dopełniają tytułowych dwóch i pół i wszystkie pojawiają się już w pierwszym sezonie. Gościnnie w tym sezonie występują między innymi: Teri Hatcher, Heather Locklear, Jenna Elfman, Megan Fox czy Chris O'Donnell.

"Two and a Half Men" w roku swojego debiutu (2003) zrobiło prawdziwą furorę, stając się bardzo mocną pozycją na mapie seriali komediowych. Serial w swojej oryginalnej formule potrwał 8 sezonów, później nakręcono jeszcze cztery bez udziału Charlie Sheena. Nie mniej jednak, to pierwsze sezony tego show zrobiły prawdziwą robotę. Ciężko wskazać słabe punkty tego serialu, nawet teraz niektóre sceny bawią do łez. Moim zdaniem najlepsze odcinki tej serii to: "I Remember the Coatroom, I Just Don't Remember You", "Alan Harper, Frontier Chiropractor". Na moim blogu recenzowałem też ósmą serię oraz jedenastą i dwunastą.

Ocena Civil.pl: 79%

Ocena: 74 Two and a Half Men (Season: 8) (Dwóch i pół)

Kontynuując sentymentalną podróż z serialem "Two and a Half Men" powróciłem do sezonu ósmego. Lata temu obejrzałem ten sezon "na bieżąco" (lata emisji 2010-2011), teraz korzystając z oferty Amazon Prime, przypominam sobie ten serial oglądając wybrane sezony. Sezon ósmy to ostatne z udziałem Charlie Sheena, który odszedł z produkcji po konflikcie z Chuckiem Lorre. Nie za bardzo mnie interesował fakt o co panom poszło, ale w wyniku tej kłótni ostatnie sezon z Sheenem składa się tylko z szesnastu odcinków. Motywy ósmego sezonu to: kontynuacja związku Alana z Lyndsey oraz intryga Rose w wyniku której Charlie zakochuje się w niej. Niemniej jednak ósmy sezon to raczej freestyle eksploatujący do maksimum cechy głównych bohaterów. Charlie grany przez Sheena to dalej niepoprawny pijak i kobieciarz a Alan to skończony nieudacznik pozostający w cieniu starszego i bogatego brata.

Zapewne gdyby nie konflikt Sheena z Lorre, produkcja w starym formacie zostałaby pociągnięta na kolejne lata, zaś Waldenem nigdy nie zostałby Ashton Kutcher. Mi, podobnie jak raczej większości fanów (wg ocen np. na IMDB) bardziej podobała się wersja tego serialu z Sheenem. Ironiczny, opryskliwy (czasami agresywny) Charlie, pokazany przez znaczną część czasu na kanapie albo w fotelu z whisky lub piwem w ręce po prostu "robił robotę". Gość noszący kilka tysięcy dolarów w kieszeni, opowiadający nieustannie o prostytutkach i alkoholu bawił do łez. Postać ta była tak niesamowicie przerysowana, że po prostu przyciągała jak magnes ludzi do telewizorów. Później Charlie Sheen wystąpił jeszcze w podobnym serialu – "Anger Management", próbując wskrzesić ducha "Dwóch i pół" na swoich warunkach. Tamta produkcja wyszła średnio, choć też niektóre odcinki bawiły do łez. Wracając jednak do tematu: "Two and a Half Men" w swoich pierwszych ośmiu sezonach to klasyk gatunku, dostarczający rozrywki nawet po latach.

Ocena Civil.pl: 74%

Ocena: 55 Two and a Half Men (Season: 12) (Dwóch i pół)

Miesiąc temu oceniałem 11 sezon "Dwóch i pół", który obejrzałem dopiero niedawno. Idąc za ciosem postanowiłem sprawdzić ostatni sezon. Składa się on z 16 odcinków i ma nieco nieoczekiwaną fabułę. W pierwszym odcinku sezonu, Walden (Ashton Kutcher) doznaje lekkiego zawału serca. Wydarzenie to skłania go do rozmyślań nad swoim życiem. Mężczyzna postanawia się ustatkować i mieć dziecko. Dochodzi do wniosku, że ciężko mu będzie znaleźć idealną partnerkę i na swojego ... męża wybiera Alana, oferując mu białe małżeństwo, po to by jako para mogli adoptować dziecko. Po różny perturbacjach, Alan i Walden adoptują 6-latka o imieniu Louis. Wycofanego, nieufnego, bardzo spokojnego dzieciaka o małych potrzebach, tułającego się do tej pory po różnych domach zastępczych. Louis wpasowuje się w nietypową rodzinę, dzięki czemu serial ponownie staje się opowieścią o dwóch i pół. W serii oglądamy także Bertę, Lyndsey i w mniejszej roli także Jenny. Pojawia się epizodycznie także Evelyn oraz Rose.

Seria ta jest o wiele gorsza od jedenastej. Można się czasami pośmiać przy niektórych odcinkach, jednakże całość przypomina raczej pisany na kolanie odgrzewany kotlet. Wątki są mocno naciągane. Ciekawostką jest nakręcenie 15 i 16 odcinka, który składa się na jeden tzw. podwójny odcinek, stanowiący de facto alternatywne zakończenie serii w stosunku do epizodu 14. Ten ostatni podwójny odcinek, został wzbogacony o celebrytów (Arnold Schwarzenegger, John Stamos, Christian Slater), pojawia się w nim bardzo dużo postaci z całej serii. Gościnnie także występuje Angus T. Jones czyli odtwórca roli Jake'a. Należy od razu wspomnieć, iż to zakończenie zostało ocenione bardzo nisko przez telewidzów. Ponieważ nieźle w nim przekombinowano. Chyba lepiej skończyć przygodę z tym serialem na 14 odcinku 12 serii...

Ocena Civil.pl: 55%

Ocena: 65 Two and a Half Men (Season: 11) (Dwóch i pół)

Na początek trochę historii. Od wielu lat byłem wielkim fanem tego serialu a więc byłem nieco załamany faktem, że począwszy od 9 sezonu z obsady wypadł Charlie Sheen. Zastąpił go Ashton Kutcher wcielając się w postać Waldena Schmidta. Milionera z branży IT, który odkupił dom po Charliem. Z Kutcherem nakręcono łącznie 4 sezony, podczas gdy z Sheenem 8. Kilka lat temu dałem jeszcze radę przejść przez 9 i 10 sezon, bawiąc się raczej mizernie... odpuściłem dopiero na 11 sezonie, w którym do obsady dołączono Amber Tamblyn, wcielającą się w odnalezioną po latach córkę Charliego. Stwierdziłem wówczas, iż nie warto dalej oglądać tego show. Niedawno jednak, szukając jakieś sitcomu do puszczenia sobie podczas joggingu na siłowni, wertując ofertę Amazon Prime, wpadłem właśnie na "Dwóch i pół". Pomyślałem, co mi szkodzi obejrzeć jeden odcinek 11 sezonu. Obejrzałem jeden ... a później wszystkie. I wbrew pozorom nie było tak źle.

Motywem przewodnim 11 sezonu jest podwójne życie Alana Harpera, spotykającego się z Lyndsey i jednocześnie udającego Jeffa Strongmana przed ... chłopakiem Lyndsey o imieniu Larry (w tej roli D.B. Sweeney). Oprócz tego w obsadzie często gości Clark Duke, wcielający się rolę Geeka o imieniu Barry. Barry współpracuje z Waldenem i próbuje z nim zamieszkać.

To o czym warto napisać, to że poziom tego sezonu był niesamowicie nierówny. Najlepszy moim zdaniem był odcinek: "Lotta Delis in Little Armenia", na którym uśmiałem się do łez. Najsłabsze to moim zdaniem: "Numero Uno Accidente Lawyer" oraz "Bite Me, Supreme Court". Podsumowując jednak sezon jako jeden produkt, to muszę z trudem przyznać, że nie było tak źle jak się obawiałem. Oczywiście "Dwóch i pół" bez Charliego Sheena to już nie było to samo. Zamierzam jeszcze obejrzeć ostatni, 12 sezon aby przekonać się czy faktycznie był taki fatalny (średnie oceny odcinków na IMDB oscylują w okolicach 5.5/10). I za jakiś czas podzielę się wrażeniami.

Ocena Civil.pl: 65%

Ocena: 30 Scary MoVie

Popłuczyny popularnej serii parodiującej horrory. Nie sposób wymienić ile filmów tutaj próbowano sparodiować, ale wyszedł z tego niesmaczny miks, całkowicie bez scenariusza i pomysłu. Każda kolejna scena wydawała się być gorsza od poprzedniej i pomogły nawet wynajęte gwiazdy, które pokazały się okazjonalnie w filmie, ale za to w pierwszym rzędzie na plakacie z tegoż filmu. Mowa o Charlie Sheenie, Snoop Doggu czy Mike Tysonie. Ten ostatni pojawił się w produkcji przez kilka sekund, ale i tak reklamuje film na oficjalnym plakacie stojąc tuż za Charlie Sheenem, który wystąpił w jednej scenie. Całość pociągnęła Ashley Tisdale, która nieudolnie starała się naśladować Annę Farris.

Wyszło źle. Śmiechu tyle co nic, a żenująca parodia "Evil Dead" czy "Sinister" przelała czarę goryczy. Strach pomyśleć jak słaba będzie kolejna część, jeżeli do niej dojdzie. Ta była po prostu okropna.

Ocena Civil.pl: 30%

Następna strona »

W sumie: 7 filmów/seriali