Ocena: 65 Two and a Half Men (Season: 11) (Dwóch i pół)

Na początek trochę historii. Od wielu lat byłem wielkim fanem tego serialu a więc byłem nieco załamany faktem, że począwszy od 9 sezonu z obsady wypadł Charlie Sheen. Zastąpił go Ashton Kutcher wcielając się w postać Waldena Schmidta. Milionera z branży IT, który odkupił dom po Charliem. Z Kutcherem nakręcono łącznie 4 sezony, podczas gdy z Sheenem 8. Kilka lat temu dałem jeszcze radę przejść przez 9 i 10 sezon, bawiąc się raczej mizernie... odpuściłem dopiero na 11 sezonie, w którym do obsady dołączono Amber Tamblyn, wcielającą się w odnalezioną po latach córkę Charliego. Stwierdziłem wówczas, iż nie warto dalej oglądać tego show. Niedawno jednak, szukając jakieś sitcomu do puszczenia sobie podczas joggingu na siłowni, wertując ofertę Amazon Prime, wpadłem właśnie na "Dwóch i pół". Pomyślałem, co mi szkodzi obejrzeć jeden odcinek 11 sezonu. Obejrzałem jeden ... a później wszystkie. I wbrew pozorom nie było tak źle.

Motywem przewodnim 11 sezonu jest podwójne życie Alana Harpera, spotykającego się z Lyndsey i jednocześnie udającego Jeffa Strongmana przed ... chłopakiem Lyndsey o imieniu Larry (w tej roli D.B. Sweeney). Oprócz tego w obsadzie często gości Clark Duke, wcielający się rolę Geeka o imieniu Barry. Barry współpracuje z Waldenem i próbuje z nim zamieszkać.

To o czym warto napisać, to że poziom tego sezonu był niesamowicie nierówny. Najlepszy moim zdaniem był odcinek: "Lotta Delis in Little Armenia", na którym uśmiałem się do łez. Najsłabsze to moim zdaniem: "Numero Uno Accidente Lawyer" oraz "Bite Me, Supreme Court". Podsumowując jednak sezon jako jeden produkt, to muszę z trudem przyznać, że nie było tak źle jak się obawiałem. Oczywiście "Dwóch i pół" bez Charliego Sheena to już nie było to samo. Zamierzam jeszcze obejrzeć ostatni, 12 sezon aby przekonać się czy faktycznie był taki fatalny (średnie oceny odcinków na IMDB oscylują w okolicach 5.5/10). I za jakiś czas podzielę się wrażeniami.

Ocena Civil.pl: 65%

Dane dotyczące filmu

  • Rok produkcji: 2003
  • Gatunek: Comedy, Romance
  • Czas trwania: 22 min
  • Ocena według IMDb (w momencie publikacji recenzji): 7.10