Callan Mulvey

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Callan Mulvey

Ocena: 45 Delirium

Tom (Topher Grace) po dwudziestu (!) latach pobytu w szpitalu psychiatrycznym, opuszcza ośrodek i ma do odbycia 30-dniowy areszt domowy. Czas ten zamierza spędzić w domu swojego ojca, który niedawno popełnił samobójstwo. Posiadłość jest olbrzymia i posiada między innymi prywatny kryty basen. Tom podczas aresztu jest pod "opieką" zrzędliwej i złośliwej policjantki o imieniu Brody (Patricia Clarkson), wkrótce zaprzyjaźnia się także z dziewczyną z lokalnego sklepu o imieniu Lynn (Genesis Rodriguez). Po serii dziwnych zdarzeń, główny bohater, zmagający się z lękami zaczyna podejrzewać, że dom w którym mieszka jest nawiedzony.

Film został oceniony przez widzów na 5.7/10 w serwisie IMDB, otrzymał także kilka recenzji w Rotten Tomatoes (wszystkie negatywne). Moja ocena tego filmu będzie bliższa tej z Rotten Tomatoes czyli skrajnie negatywna z kilku powodów. Po pierwsze przedstawiona historia (o której nie będę się rozpisywał by nie spoilerować) jest niesamowicie naciągana a postacie bardzo przerysowane. Po drugie film wydaje się nie mieć wcale klimatu, poszczególne sceny mające za zadanie przestraszyć widza wypadają bardzo sztucznie i są niezbyt dopracowane. Po trzecie: ciężko ten film obejrzeć do końca, bo o ile na początku zapowiada się jako tako: samotny mężczyzna z problemami w opuszczonym, wielkim domu, tak kolejne wydarzenia na ekranie raczej zniechęcają do dotrwania do samego końca. Całość trwa około 96 minut i czas ten mocno się dłuży. "Delirium" jako produkcja łącząca cechy horroru i thrillera nie przekonuje ani jako horror ani tym bardziej thriller. Szkoda czasu na ten film.

Ocena Civil.pl: 45%

Ocena: 59 Miss Meadows

Miss Meadows (Katie Holmes) to nauczycielka w szkole podstawowej, niesamowicie ekscentryczna, która za dnia poświęca mnóstwo serca i uwagi swoim uczniów a po godzinach czyści okolicę z przestępczości, za pomocą malutkiego pistoleciku ukrytego w torebce. Życie Panny Meadows nabiera rumieńców, kiedy spotyka lokalnego szeryfa (James Badge Dale), który odmienia jej życie.

Dosyć oryginalny film wyprodukowany za 3 mln dolarów, w którym to znaleźć można nawet akcenty komediowe, ale generalnie produkcja łączy wiele gatunków, przeważają jednak sceny dramatyczne, ukazujące historię Panny Meadows. Na plus przemawia pewna oryginalność oraz ciekawa rola Katie Holmes. Na minus skromny budżet, który wystarczył tylko na bardzo ekonomiczną produkcję, która została zapchana wieloma nudnymi i przeciąganymi scenami.

Ocena Civil.pl: 59%

W sumie: 2 filmów/seriali