Amazon Prime Video

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Amazon Prime Video

Ocena: 56 Ricky Stanicky

Akcja filmu rozpoczyna się w latach 90-tych, kiedy to trójka dzieciaków zwala nieudanego "psikusa" na wymyślonego przyjaciela Ricky'ego Stanickiego. Wiele lat później, ta sama (dorosła już) grupa czyli Dean (Zac Efron), JT (Andrew Santino) oraz Wes (Jermaine Fowler) dalej powołują się na swojego "przyjaciela" jako alibi dla swoich pijackich wypadów. Sytuacja komplikuje się, kiedy ich rodziny domagają się tego, by w końcu poznać legendarnego Ricky'ego. Przyparci do muru mężczyźni, zatrudniają nikomu nieznanego aktora, nieudacznika i alkoholika o imieniu Rod (John Cena) by ten udawał Ricky'ego Stanickiego.

Ta komedia Amazona (z budżetem wynoszącym niespełna 50 mln dolarów) debiutowała na platformie Prime 7 marca 2024 roku. Ciężko oprzeć się wrażeniu, że tym razem największy konkurent Netflixa poszedł jego śladami i stworzył film na podobieństwo właśnie typowo netflixowych komedii: śmiesznych, relaksujących, ale bez głębszego sensu. "Ricky Stanicky" zebrał w miarę dobre oceny od widzów (obecnie 6.2/10 w IMDb) i ... mieszane od zawodowych krytyków (47% pozytywnych not zagregowanych w Rotten Tomatoes). Ta komedia broni się głównie świetną rolą Johna Ceny, jednak wyraźnie odstaje w warstwie fabularnej. O ile sam pomysł był dobry, tak mniej więcej od połowy filmu widać, że scenarzystom kompletnie zabrakło pomysłów. Im dłużej ten film się ogląda, tym bardziej on traci. Niemniej, ta w miarę wysokobudżetowa komedia, ze znanymi aktorami w obsadzie, w kategorii "ostrej komedii" nie wypada źle.

Ocena Civil.pl: 56%

Ocena: 75 Upload (Season: 3)

Trzeci sezon "Upload" zadebiutował jesienią 2023 roku i w przeciwieństwie do drugiego składa się z ośmiu a nie siedmiu odcinków. Serial przedstawia wizję przyszłości, w której ludzie po śmierci mogą wieść wirtualne życie w przestrzeni cyfrowej i jedną z takich osób jest Nathan Brown (Robbie Amell), osadzony przez swoją dziewczynę Ingrid (Allegra Edwards) w luksusowym "kurorcie" Lakeview. Trzeci sezon kontynuuje bezpośrednio wątki drugiego, jednak sama narracja przesunęła się bardziej w stronę futurystycznej komedii, zostawiając nieco miejsca na kontynuowanie pewnych motywów w ewentualnych kolejnych sesonach. Sama obsada w zasadzie pozostała bez większych zmian, dołączyła Jeanine Mason wcielająca się w rolę Kariny (dyrektorki w Horizon).

Trzeci sezon sprawia wrażenie nieco chaotycznego i pozostawia wrażenie, że scenarzyści mieli bardzo dużo pomysłów, jednak nie udało się ich odpowiednio przedstawić w zaledwie ośmiu odcinkach, trwających średnio nieco ponad trzydzieści minut. Dziwi trochę nieco losowa liczba odcinków każdego sezonu (pierwszy liczył ich dziesięć), ale pewnie koszty produkcji musiały się zgodzić z jakimś z góry narzuconym budżetem. Największą zaletą "Upload" pozostaje jego żeńska obsada, ze szczególnym uwzględnieniem Allegry Edwards, robiącej niesamowity show. Poziom tego sezonu, zwłaszcza w warstwie fabularnej spadł, ale dalej jest to bardzo przyjemny serial, wciąż warty obejrzenia. Obecnie nie ma informacji czy Amazon będzie dalej kontynuował ten serial i zamówi kolejny sezon (lub sezony).

Ocena Civil.pl: 75%

Ocena: 59 Role Play (Zabójcza gra)

Emma Brackett (Kaley Cuoco) to zawodowa zabójczyni pracująca na zlecenie, która po godzinach spędza czas z niewiedzącym o jej profesji mężem (David Oyelowo) oraz dwójką dzieci. Kiedy główna bohaterka po "pracy" zapomina o rocznicy ślubu, postanawia wynagrodzić tę gafę, zapraszając swojego wybranka do ekskluzywnego hotelu w Nowym Jorku. Sprawy się komplikują, gdy zamiast romantycznej kolacji, Emma musi stawić czoło sprawom "zawodowym", wplątując swojego męża w niebezpieczną grę. Role drugoplanowe w tym filmie grają: Bill Nighy i Connie Nielsen.

Ten film to produkcja dystrybuowana przez Amazon, która debiutowała na jego Platformie 12 stycznia 2024 roku... i nie została ciepło przyjęta przez widzów. Obecnie film ma ocenę 5.4/10 w IMDb (przy około 5 tysiącach głosów). Co moim zdaniem dosyć surową notą. Nie da się ukryć, że ten film akcji z elementami komedii został utrzymany w nieco podobnym tonie jak inna produkcja z Kaley Cuoco czyli "The Flight Attendant". Kaley Cuoco dobrze odnajduje się w roli kobiety z problemami, niestety partnerujący jej na ekranie David Oyelowo wypada według mnie trochę zbyt mało wyraziście. Film ma przeciętny, niezbyt przemyślany scenariusz, jednak został w miarę dynamicznie nakręcony, przez co zapewnia pewną dozę rozrywki. "Role Play" to przykład filmu do definicji "da się obejrzeć", jest może na minimalnie lepszym poziomie niż podobne produkcje Netflixa (mieszające wątki kina akcji i komedii), ale nic ponadto.

Ocena Civil.pl: 59%

Ocena: 62 Totally Killer (Zatrzymać morderstwo)

Październik, a więc czas na Jasona Bluma i jego horrorowe produkcje dla Amazona. W małej miejscowości w 1987 roku grasował seryjny morderca, celujący w 16-letnie licealistki. W czasach współczesnych, wydaje się że seria zostaje kontynuowana po tym jak w Halloween 2023 roku ginie (w identyczny sposób) Pam Hughes (Julie Bowen). Niedługo po tym wydarzeniu, jej córka, Jamie Hughes (Kiernan Shipka) incydentalnie przenosi się w czasie ... do roku 1987, na chwilę przed rozpoczęciem działalności mordercy. Dziewczyna ma szansę go powstrzymać, by w przyszłości nie zabił on jej matki.

Ta trochę zagmatwana fabuła, nawiązująca (dosłownie) do serii "Back to the future" to tak naprawdę nieco "urozmaicony" slasher, którego akcja ma miejsce w dwóch płaszczyznach czasowych. Horror zebrał dobre oceny od widzów (kilka dni po premierze jego ocena w IMDb to 6.7/10 przy około 11 tysiącach głosów). Zapewne wpływ na to miał modny motyw umiejscowienia akcji w w latach 80-tych jak również obsadzenie w głównej roli Kiernan Shipki (bardzo popularnej aktorki między innymi dzięki występom w "Chilling Adventures of Sabrina"). Moim zdaniem "Totally Killer" to produkcja niesamowicie poprawna, korzystająca z najbardziej sprawdzonych motywów filmów i seriali z gatunku "teen drama" rozbudowanych o motywy slashera. Dzięki temu, film ogląda się się dosyć płynnie i można mu wybaczyć nieco dziurawą fabułę. Autorzy tej produkcji chcieli po prostu dostarczyć widzom niezbyt wysublimowaną rozrywkę, wpisującą się w klimat Halloween oraz serię Amazona, który co roku wypuszcza kilka swoich horrorów w okolicach października.

Ocena Civil.pl: 62%

Ocena: 62 Operation Fortune: Ruse de Guerre (Gra fortuny)

Amerykańsko-brytyjska komedia szpiegowska reżyserowana przez Guya Ritchie i dystrybuowana przez Amazon Prime Video. Kilka słów o fabule: po tym jak ukraińska mafia kradnie warte miliardy dolarów urządzenie o nazwie "The Handle" rząd brytyjski zleca Nathanowi Jasmine (Cary Elwes) misję odzyskania go, zanim zostanie ono sprzedane na czarnym rynku, w aukcji organizowanej przez Grega Simmondsa (Hugh Grant). Nathan by wykonać misję, montuje swoją ekipę składającą się z między innymi super szpiega Orsona Fortune (Jason Statham) oraz specjalistki od IT Sary Fidel (Aubrey Plaza). Do zespołu dołącza także hollywoodzka gwiazda Danny Francesco (Josh Hartnett).

Film miał premierę wiosną 2023 roku i okazał się finansową klapę, bo przy dobrym budżecie wynoszącym 50 mln dolarów, zarobił niespełna 38 mln, za co winę ponoszą Amerykanie, bo w USA i Kanadzie, produkcja zrobiła zaledwie 6.5 mln dolarów. Dla przykładu, inny film ze Stathamem, "The Meg", ale bez brytyjskiego rodowodu, w USA i Kanadzie zarobił 146 mln dolarów. "Operation Fortune" dostała za to w miarę dobre noty od widzów: 6.3/10 w IMDb, ale już słabe od krytyków: 51% pozytywnych opinii na 151, zagregowanych w Rotten Tomatoes. Moim zdaniem film ten, choć posiada bardzo dobrą obsadę, to został zbyt nasiąknięty brytyjskim humorem, przez co daleko mu do globalnych kanonów komedii szpiegowskich. Nie jest to wada, ale raczej fakt, że "Operation Fortune" to gratka dla koneserów kina brytyjskiego, a tych jak widać po wynikach box office, jest na świecie chyba zbyt mało, by wysokobudżetowa produkcja mogła się opłacać. Film można obejrzeć w ramach Amazon Prime Video.

Ocena Civil.pl: 62%

Pokaż wszystkie Następna strona »

W sumie: 47 filmów/seriali