Ocena: 50 A Very Harold & Kumar 3D Christmas

Harold wiedzie ustabilizowane życie wraz z narzeczoną Marią, Święta musi jednak spędzić z meksykańską rodziną ukochanej, jej ojciec (w tej roli Danny Trejo) nie przepada za Koreańczykami za to jest maniakalnym miłośnikiem zwyczajów świątecznych. Przywozi ze sobą specjalną choinkę, którą chce udekorować dom przyszłego zięcia. Pech jednak sprawia, że pojawia się Kumar, który niszczy świąteczne drzewko. Dawni przyjaciele muszą więc wyruszyć w Nowy Jork by odkupić drzewko, nim Meksykanie wrócą z Pasterki.

W filmie pojawia się również (już niestety tylko gościnnie) Neil Patrick Harris, który po "śmierci" w II-części trafił do nieba, lecz za to że podkradał panienki Jezusowi - Bóg zesłał go z powrotem. Dodatkowo aktor nabija się, ze swojego rzekomego homoseksualizmu i twierdzi, że jest on fikcyjny. Mimo to jego udział, jak w poprzednich częściach należy uznać za okrojony, chociaż pojawia się w centralnej roli na plakacie z filmu.

Sama komedia, ma mnóstwo wątków fantasy i nie trzyma się kupy. Podobnie jak w I i II części film jest mocno przygodowy, a poziom kłopotów w jakie wpadają główni bohaterowie jak zwykle narasta do absurdalnego wręcz poziomu (ściga ich rosyjska mafia...).

Generalnie da się obejrzeć, ale bez jakieś większej przyjemności.

Ocena Civil.pl: 50%

Dane dotyczące filmu

  • Rok produkcji: 2011
  • Gatunek: Comedy
  • Czas trwania: 1 h 30 min
  • Ocena według IMDb (w momencie publikacji recenzji): 6.40