Ocena: 70 Dawn of the Dead

Horror z Zombie (choć w filmie nie pada ta nazwa). Grupa niezarażonych osób ukrywa się w domu handlowym przez żywymi trupami, które żywią się mięsem ludzkim. W rolach głównych: Sarah Polley, Ving Rhames, Michael Kelly (imiona i nazwiska postaci w takich filmach nie mają większego znaczenia).

Na pierwszy rzut w tym filmie można dostrzec dobrą ścieżkę dźwiękową oraz nawet niezły budżet (28 mln USD). Za kamerą stanął Zack Snyder.

Nie jest to do końca horror, bo i elementy humorystyczne się w nim znalazły. Sporo jest za to trzymającej w napięciu akcji przeplatanej jednak nieco spokojniejszymi scenami.

Sporo jest również bohaterów, ponieważ do początkowej piątki dołączają się 3 ochroniarze domu handlowego, a później kilka kolejnych osób, którym udaje się dostać do bronionej przez śmiałków lokacji.

Dawn of the Dead to remake filmu z 1978 roku (napisanego i wyreżyserowanego przez George A. Romero).

Ten film trudno nazwać ambitną rozrywką, jako horror też nie jest nazbyt straszny, mimo to oceniam go wysoko - bo oglądałem go z zaciekawieniem. Widziałem już kilka filmów z motywem Zombie i ten wyróżnia się wśród nich pozytywnie.

Ocena Civil.pl: 70%

Dane dotyczące filmu

  • Rok produkcji: 2004
  • Gatunek: Action, Horror, Sci-Fi, Thriller
  • Czas trwania: 1 h 41 min
  • Ocena według IMDb (w momencie publikacji recenzji): 7.40