Michael Kelly

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Michael Kelly

Ocena: 82 Tom Clancy's Jack Ryan (Season: 2)

Tom Clancy
Poster source: imdb.com

Niedawno recenzowaliśmy pierwszy sezon Jacka Ryana, z końcem października została wypuszczona druga seria przygód Ryana (granego przez Johna Krasinskiego). Produkcja Amazon Prime choć składa się tylko z ośmiu odcinków znowu wciąga! Pierwszy sezon koncentrował się na walce z islamskim terroryzmem, drugi zaś bierze na warsztat równie świeży temat a mianowicie kryzys polityczny w Wenezueli. Ryan i Greer (Wendell Pierce) badają sprawę zabójstwa amerykańskiego senatora, który ginie od kul zamachowca podczas wizyty w Caracas. Na jaw wychodzą nieczyste powiązania aktualnego prezydenta tego kraju: Nicolása Reyesa (granego przez świetnego Jordi Mollę), który walczy o reelekcję z popularną polityk – Glorią Bonalde. Ryan nawiązuje współpracę z tajemniczą agentką niemieckiego wywiadu (w tej roli także świetna Noomi Rapace), współpracując z kierownikiem placówki CIA w Wenezueli, Mike'iem Novemberem (Michael Kelly). Tyle mogę napisać o fabule by jej za bardzo nie zdradzać.

Drugi sezon został zrobiony jeszcze bardziej "na bogato" niż pierwszy. Miejscami zapomina się o tym, ze ogląda się serial, ponieważ rozmach jest mniej więcej taki jak w droższych filmach akcji. Mamy sceny pościgów, działań zbrojnych, strzelanin, kilka różnych miejsc akcji. Do tego dochodzi dbałość o szczegóły (bohaterowie rozmawiają ze sobą w swoich językach: po hiszpańsku czy po niemiecku) i wciągająca fabuła. Niestety są i wady, ponieważ scenarzyści w pewnym momencie "puścili kierownicę" i akcja zaczyna ekspresowo oddalać się od realiów. Realiów, które na początku tego sezonu zostały dosyć dobrze oddane. Nie mniej jednak fascynujące jest to, że można zrobić aż osiem odcinków z pełnym rozmachem. To jedna z większych zalet Amazon Prime, który stawia nie na ilość produkcji własnych, ale na ich jakość. Już teraz wiadomo, że powstanie sezon trzeci, z premierą datowaną na 2020 rok. To dobra wiadomość, bo takie seriale cieszą oko. Na koniec jeszcze słówko o obsadzie. W drugim sezonie zabrakło Abbie Cornish, a główna rola żeńska została zagrana przez Noomi Rapace. W obsadzie ostał się za to John Hoogenakker wcielający się w postać Matice'a.

Ocena Civil.pl: 82%

Ocena: 70 Dawn of the Dead

Dawn of the Dead
Poster source: imdb.com

Horror z Zombie (choć w filmie nie pada ta nazwa). Grupa niezarażonych osób ukrywa się w domu handlowym przez żywymi trupami, które żywią się mięsem ludzkim. W rolach głównych: Sarah Polley, Ving Rhames, Michael Kelly (imiona i nazwiska postaci w takich filmach nie mają większego znaczenia).

Na pierwszy rzut w tym filmie można dostrzec dobrą ścieżkę dźwiękową oraz nawet niezły budżet (28 mln USD). Za kamerą stanął Zack Snyder.

Nie jest to do końca horror, bo i elementy humorystyczne się w nim znalazły. Sporo jest za to trzymającej w napięciu akcji przeplatanej jednak nieco spokojniejszymi scenami.

Sporo jest również bohaterów, ponieważ do początkowej piątki dołączają się 3 ochroniarze domu handlowego, a później kilka kolejnych osób, którym udaje się dostać do bronionej przez śmiałków lokacji.

Dawn of the Dead to remake filmu z 1978 roku (napisanego i wyreżyserowanego przez George A. Romero).

Ten film trudno nazwać ambitną rozrywką, jako horror też nie jest nazbyt straszny, mimo to oceniam go wysoko - bo oglądałem go z zaciekawieniem. Widziałem już kilka filmów z motywem Zombie i ten wyróżnia się wśród nich pozytywnie.

Ocena Civil.pl: 70%

01

W sumie: 2 filmów