John Hoogenakker

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: John Hoogenakker

Ocena: 82 Tom Clancy's Jack Ryan (Season: 2)

Niedawno recenzowaliśmy pierwszy sezon Jacka Ryana, z końcem października została wypuszczona druga seria przygód Ryana (granego przez Johna Krasinskiego). Produkcja Amazon Prime choć składa się tylko z ośmiu odcinków znowu wciąga! Pierwszy sezon koncentrował się na walce z islamskim terroryzmem, drugi zaś bierze na warsztat równie świeży temat a mianowicie kryzys polityczny w Wenezueli. Ryan i Greer (Wendell Pierce) badają sprawę zabójstwa amerykańskiego senatora, który ginie od kul zamachowca podczas wizyty w Caracas. Na jaw wychodzą nieczyste powiązania aktualnego prezydenta tego kraju: Nicolása Reyesa (granego przez świetnego Jordi Mollę), który walczy o reelekcję z popularną polityk – Glorią Bonalde. Ryan nawiązuje współpracę z tajemniczą agentką niemieckiego wywiadu (w tej roli także świetna Noomi Rapace), współpracując z kierownikiem placówki CIA w Wenezueli, Mike'iem Novemberem (Michael Kelly). Tyle mogę napisać o fabule by jej za bardzo nie zdradzać.

Drugi sezon został zrobiony jeszcze bardziej "na bogato" niż pierwszy. Miejscami zapomina się o tym, ze ogląda się serial, ponieważ rozmach jest mniej więcej taki jak w droższych filmach akcji. Mamy sceny pościgów, działań zbrojnych, strzelanin, kilka różnych miejsc akcji. Do tego dochodzi dbałość o szczegóły (bohaterowie rozmawiają ze sobą w swoich językach: po hiszpańsku czy po niemiecku) i wciągająca fabuła. Niestety są i wady, ponieważ scenarzyści w pewnym momencie "puścili kierownicę" i akcja zaczyna ekspresowo oddalać się od realiów. Realiów, które na początku tego sezonu zostały dosyć dobrze oddane. Nie mniej jednak fascynujące jest to, że można zrobić aż osiem odcinków z pełnym rozmachem. To jedna z większych zalet Amazon Prime, który stawia nie na ilość produkcji własnych, ale na ich jakość. Już teraz wiadomo, że powstanie sezon trzeci, z premierą datowaną na 2020 rok. To dobra wiadomość, bo takie seriale cieszą oko. Na koniec jeszcze słówko o obsadzie. W drugim sezonie zabrakło Abbie Cornish, a główna rola żeńska została zagrana przez Noomi Rapace. W obsadzie ostał się za to John Hoogenakker wcielający się w postać Matice'a.

Ocena Civil.pl: 82%

Ocena: 85 Tom Clancy's Jack Ryan (Season: 1)

Jack Ryan to postać z powieści Toma Clancy'ego. Do tej pory powstało pięć filmów o losach Jacka (w jego postać wcielali się różni aktorzy, np. Chris Pine). Późnym latem 2018 roku serial o Ryanie wyprodukował Netflix, obecnie cały świat oczekuje na drugą serię a ja postanowiłem nadrobić ubiegłoroczne zaległości. W produkcji Amazona Jacka Ryana gra John Krasinski, będącymi analitykiem CIA, badającym (zza biurka) finansowanie grup terrorystycznych. Jack to doświadczony żołnierz, który ze względu na trudne doświadczenia na wojnie, zaczął pracować w biurze. Jak łatwo jednak można się domyśleć, serial nie będzie się toczył w biurowcu w Langley... Głównym antagonistą w serii jest terrorysta Suleiman, poszkodowany przez Amerykanów a później przez Francuzów człowiek, próbujący za pomocą zamachów wyrównać rachunek krzywd i dotrzeć "z przesłaniem" do innych "wojowników". Ryanowi partneruje James Greer grany przez Wendella Pierce'a. Główna rola kobieca przypadła Abbie Cornish, lekarce i kochance Ryana.

Serial dostał bardzo dobre oceny na IMDB (8.2/10), pierwszy sezon składa się tylko z ośmiu odcinków, które trwają około 50 minut, łatwo więc policzyć że całość można obejrzeć w dwa, trzy wieczory. A ciężko się jest oderwać! Do największych zalet produkcji zaliczam świetnie napisany, wciągający scenariusz. Fabuła bardzo przypomina "Homeland", jednakże wciąga jeszcze mocniej. Sceny akcji także stoją w "Tom Clancy's Jack Ryan" na bardzo wysokim poziomie. Jedyny mały minus to kiepska gra aktorska Abbie Cornish, Australijka nie przekonuje mnie do siebie. Co innego, zdolny i wyrazisty John Krasinski. Warto nadrobić ten serial w oczekiwaniu na kontynuację. Amazon Prime mając ofertę uboższą (przynajmniej w Polsce) niż konkurencja, nadrabia moim zdaniem jakością.

Ocena Civil.pl: 85%

W sumie: 2 filmów/seriali