Abbie Cornish

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Abbie Cornish

Ocena: 82 Tom Clancy's Jack Ryan (Season: 4)

Czwarty (i niestety ostatni) sezon "Jacka Ryana" zadebiutował pół roku po premierze poprzedniego sezonu. Wszystkie sześć odcinków zostało wypuszczonych na platformie Amazon Prime Video między 30 czerwca a 14 lipca 2023. W ostatnim sezonie, tytułowy Jack Ryan (John Krasinski) pełni obowiązki wiceszefa CIA, podczas gdy Elizabeth Wright (Betty Gabriel) przewodniczy tej agencji. Ryan znajduje niepokojące dokumenty dotyczące tajnych operacji poprzedniego dyrektora CIA, co wciąga go i jego otoczenie w niebezpieczną grę z motywem międzynarodowego spisku wymierzonego przeciwko USA. Akcja ostatniej części ma miejsce między innymi w Meksyku, Chorwacji czy Myanmarze. Do obsady powróciła Abby Cornish, dodano do niej również między innymi Michael Peñę oraz Zuleikhę Robinson.

Powiedzieć, że ten sezon trzyma poziom pozostałych to jakby nic nie powiedzieć. W sześciu odcinkach (trwających około godzinę każdy) zawarto potężną ilość scen akcji w iście szpiegowskiej rozgrywce pomiędzy zdeterminowanymi agentami CIA a światem przestępczym. Rozmach tej produkcji przywodzi na myśl wysokobudżetowe filmy akcji w dobrym wydaniu. Jedyny minus, to fakt że zdecydowano się zakończyć produkcję 6 odcinkowym sezonem, podczas gdy każda poprzednia seria liczyła ich 8. Ten skrót nie wyszedł na dobre, bo zbyt szybko moim zdaniem doszło do konkluzji, a rozkręcają się z odcinka na odcinek fabuła aż się prosiła, by to jeszcze jakoś pociągnąć dalej. "Jack Ryan" to bardzo solidny punkt w ofercie Amazona, pozostaje mieć nadzieję, że ten gigant VOD w najbliższym czasie wypuści równie dobry serial osadzony w podobnym klimacie.

Ocena Civil.pl: 82%

Ocena: 85 Tom Clancy's Jack Ryan (Season: 1)

Jack Ryan to postać z powieści Toma Clancy'ego. Do tej pory powstało pięć filmów o losach Jacka (w jego postać wcielali się różni aktorzy, np. Chris Pine). Późnym latem 2018 roku serial o Ryanie wyprodukował Netflix, obecnie cały świat oczekuje na drugą serię a ja postanowiłem nadrobić ubiegłoroczne zaległości. W produkcji Amazona Jacka Ryana gra John Krasinski, będącymi analitykiem CIA, badającym (zza biurka) finansowanie grup terrorystycznych. Jack to doświadczony żołnierz, który ze względu na trudne doświadczenia na wojnie, zaczął pracować w biurze. Jak łatwo jednak można się domyśleć, serial nie będzie się toczył w biurowcu w Langley... Głównym antagonistą w serii jest terrorysta Suleiman, poszkodowany przez Amerykanów a później przez Francuzów człowiek, próbujący za pomocą zamachów wyrównać rachunek krzywd i dotrzeć "z przesłaniem" do innych "wojowników". Ryanowi partneruje James Greer grany przez Wendella Pierce'a. Główna rola kobieca przypadła Abbie Cornish, lekarce i kochance Ryana.

Serial dostał bardzo dobre oceny na IMDB (8.2/10), pierwszy sezon składa się tylko z ośmiu odcinków, które trwają około 50 minut, łatwo więc policzyć że całość można obejrzeć w dwa, trzy wieczory. A ciężko się jest oderwać! Do największych zalet produkcji zaliczam świetnie napisany, wciągający scenariusz. Fabuła bardzo przypomina "Homeland", jednakże wciąga jeszcze mocniej. Sceny akcji także stoją w "Tom Clancy's Jack Ryan" na bardzo wysokim poziomie. Jedyny mały minus to kiepska gra aktorska Abbie Cornish, Australijka nie przekonuje mnie do siebie. Co innego, zdolny i wyrazisty John Krasinski. Warto nadrobić ten serial w oczekiwaniu na kontynuację. Amazon Prime mając ofertę uboższą (przynajmniej w Polsce) niż konkurencja, nadrabia moim zdaniem jakością.

Ocena Civil.pl: 85%

W sumie: 2 filmów/seriali