Noomi Rapace

Poniżej znajdują się filmy powiązane z tagiem: Noomi Rapace

Ocena: 75 The Drop

The Drop

Solidny kryminał na podstawie powieści Dennisa Lehane pod tym samym tytułem, aczkolwiek sam scenariusz bazuje też na wydanej w 2009 roku krótkiej historii: "Animcal Rescue", również autorstwa D. Lehane. Bob Saginowski (Tom Hardy) pracuje jako barman, w restauracji "Cousin Marv's". Marv (James Gandolfini) przed laty przekazał prawa do knajpy czeczeńskim gangsterom. Knajpa służy gangsterom jako tytułowy "drop" czy zrzutnia na nielegalne dochody. Nie chcąc za dużo zdradzać fabuły, wprowadzę jeszcze tylko postać Nadii, graną przez Noomi Rapace. Nadia zostaje przypadkowo poznana przez Boba, który znajduje w jej koszu na śmieci porzuconego szczeniaka Pitbulla.

Nowojorski klimat "The Drop", solidny scenariusz, dobrzy aktorzy, wszystko to przełożyło się na bardzo dobrą ocenę tego filmu. Otrzymał on aż 89% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes. James Gandolfini zagrał w w tym filmie po raz ostatni w życiu, ponieważ aktor zmarł w czerwcu 2013 roku w Rzymie z powodu ataku serca. "The Drop" to moim zdaniem bardzo ciekawa pozycja, obowiązkowa dla fanów kryminałów.

Ocena Civil.pl: 75%

Ocena: 65 Dead Man Down

Dead Man Down

Z dużej chmury mały deszcz. Colin Farrel jako Victor - węgierski emigrant, który w Nowym Jorku prowadził normalne spokojne życie, do czasu aż lokalny gangster polecił wymordować jego rodzinę. Victor jakimś cudem przeżył i zaprzysiągł zemstę. Aby ją zrealizować sam zwerbował się w struktury mafijne swojego oprawcy i pod nową tożsamością rozpoczął wdrażanie pieczołowicie przygotowanego planu. Na jego drodze pojawiła się jednak Beatrice - sąsiadka z bloku naprzeciwko (Noomi Rapace), francuska emigrantka, która została poszkodowana w wypadku samochodowym, w wyniku którego ma blizny na twarzy. Beatrice domaga się od Victora by zabił dla niej sprawcę wypadku, szantażuje go, iż w innym wypadku ujawni policji iż Victor jest mordercą. Jak łatwo można przewidzieć Beatrice zmieni plany Victora dt. jego zemsty.

Bardzo długo czekałem na ten film i się rozczarowałem, ujrzałem poprawny film w dobrej obsadzie i nic więcej. "Dead Man Down" nie porusza i okazał się finansową klapą. Pomimo zainwestowania 30 mln dolarów zwróciło się na tę chwilę zaledwie 18. Noomi Rapace za to świetnie sobie radzi w kolejnej amerykańskiej produkcji, szwedzka aktorka doskonale włada angielskim i jak się okazało - także z francuskim nie ma problemu. Nic więc dziwnego, że jest zapraszana do kolejnych produkcji i robi międzynarodową karierę. To bardzo oryginalna aktorka.

Ocena Civil.pl: 65%

Ocena: 73 Prometheus

Prometheus

Ridley Scott tworzy film o ekspedycji udającej się na obcą planetę, na której ma istnieć kolebka naszej cywilizacji. Prywatny projekt, finansowy przez miliardera, któremu zostało kilka dni życia jest dowodzony przez Meredith (Charlize Theron). Asystuje jej android o imieniu David (Michael Fassbender). W skład członków załogi ekspedycyjnej wchodzi Elisabeth Shaw (Noomi Rapace) - idealistka, wierząca katoliczka, szukająca na odległej planecie odpowiedzi odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Oprócz wymienionych bohaterów na statku znaleźli się też geolodzy, biolodzy oraz inni specjaliści. Cała misja ma charakter naukowy. Po wylądowaniu na planecie okazuje się, iż znajduje się na niej bunkier z ciągiem korytarzy, wewnątrz naukowcy odnajdują ciało istoty podobnej do człowieka oraz dziwną czarną substancje. Pomimo pokojowego charakteru misji, przybysze z Ziemi zostają zmuszeni do stoczenia walki o śmierć i życia, której stawką jest przetrwanie całego gatunku ziemskiego.

Film był krytykowany za to, że był kręcony od razu pod sequel. Krytycy zarzucali obrazowi Scotta, że tworzy zaledwie wstęp do kolejnych części a nie pełnowartościowy film. Nie sposób się zgodzić z tymi argumentami, jest to produkcja dosyć dopracowana, przyzwoicie zagrana, szczególnie dobrze przez Fassbendera. Niestety Noomi Rapace wypada mało przekonująco, zaś Charlize Theron używa może kilku procent swoich możliwości aktorskich. Mimo to technologia 3D, duży rozmach produkcji, ciekawy temat podnoszą Prometheusa ponad próg przeciętnych filmów sci-fi, nie jest to dzieło wybitne, ale na pewno bardzo przyzwoite.

Ocena Civil.pl: 73%

Ocena: 80 Luftslottet som sprängdes

Trzecia część trylogii Stiega Larssona. Bardzo dobra. W tej części odbywa się proces Lisbeth Salander a Mikael Blomkvist wraz ze swoją siostrą stara się dowieść jej niewinności. Niezwykle dobrze zrobiony film, perfekcyjnie zagrany. Idealne zamknięcie trylogii, trzymające w napięciu do samego końca.

Ocena Civil.pl: 80%

Ocena: 70 Flickan som lekte med elden

Druga część trylogii Stiega Larssona. Do gazety Millenium zostaje przyjęty nowy dziennikarz, który wraz ze swoją dziewczyną pracują nad sprawą niewolnictwa seksualnego w Szwecji. Niedługo potem oboje zostają znalezieni martwi przez Mikaela a w tym samym czasie ginie
Nils Bjurman - przez co Lisbeth Salander zostaje podejrzana o dokonanie morderstw. Blomkvist rozpoczyna swoje prywatne śledztwo, próbując oczyścić swoją przyjaciółkę z zarzutów.

Druga część jest dobra, nieco gorsza od pierwszego części. Zawsze tak jakoś wypada, że część środkowa jest najsłabsza w każdej trylogii. Nie mniej jednak warta obejrzenia!

Ocena Civil.pl: 70%

Następna strona »

01 02

W sumie: 6 filmów