Aleksandra Hamkalo

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Aleksandra Hamkalo

Ocena: 60 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach

Rzadko oglądam polskie współczesne komedie, ostatnio jednak na Netflixie pojawiło się wiele w miarę świeżych naszych rodzimych produkcji. Z tego się zorientowałem, w ostatnich latach nieśmiertelni aktorzy romantycznych polskich komedii czyli Karolak, Adamczyk czy Maciej Stuhr nieco ustąpili pola innym. I tak o to w "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach" oglądamy nieco inny niż zazwyczaj zestaw aktorów. Film opowiada o mężczyznach, którzy znają się bardziej lub mniej z warszawskiej siłowni, każdy z nich ma inny życiorys i problemy. I tak: Kordian (Maciej Zakościelny) to ambitny producent muzyczny, który z racji kredytów, zmuszony jest do współpracy z niejakim Rickym (Zbigniew Zamachowski), gościem tworzącym popeliniarską muzykę dla mas. Filip (Pawel Domagała) to bezrobotny lekkoduch, marzący o otwarciu własnego lokalu gastronomicznego. Stefan (Leszek Lichota) – kierowca autobusu, mający problemy z kontrolowaniem agresji po pobycie na misji wojskowej w Afganistanie, Jarosław (Piotr Głowacki) z kolei to samotny i nieśmiały inspektor sanitarny a Tomasz (Mikołaj Roznerski) to pracownik korporacji, wahający się czy powinien czerpać z życia czy też ustatkować się u boku Basi (Alicja Bachleda).

Cała opowieść została przedstawiona w dosyć zgrabny sposób. Mnogość bohaterów (obsadę uzupełnia jeszcze kilkanaście nazwisk, np. Aleksandra Hamkało czy Piotr Polk) nie powoduje chaosu, tym bardziej że losy postaci przeplatają się. Oglądając ten film ma się jednak wrażenie, że patrzy się na serial obyczajowy z elementami komedii. Udało się nieco zachować balans, nie jest to cukierkowa komedyjka romantyczna, aczkolwiek starano się pokazać Warszawę od jak najlepszej strony, jako bogate miasto, pełne przepychu i nowoczesności. Sięgając po jakikolwiek w miarę nowy polski film zawsze mam zaniżone oczekiwania, a już na pewno nie oczekuję niczego wybierając komedię czy komedię romantyczną wyprodukowaną nad Wisłą. Tutaj delikatnie rzeczywistość przeskoczyła moje oczekiwania, bo ten film nie jest co prawda dobry, ale blisko mu do miana poprawnego.

Ocena Civil.pl: 60%

W sumie: 1 filmów/seriali