czarna komedia

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: czarna komedia

Ocena: 66 Death at a Funeral

Czarna komedia z Chrisem Rockiem i Martinem Lawrence'm w roli braci Aarona i Ryana, którym umarł ojciec oraz między innymi Zoe Saldaną (jako Elaine), która gra ich kuzynkę.
Pogrzeb od początku nie przypomina standardowej uroczystości, najpierw przywieziony zostaje nie ten nieboszczyk co trzeba, później Elaine pojawia się z chłopakiem (James Marsden), którego przez przypadek poczęstowała mieszanką środków odurzających, zaś uwagę większości przykuwa karzeł, który kręci się po domu zmarłego, a którego nikt nie zna... Co się może wydarzyć? Łatwo sobie wyobrazić. Smaczku dodaje fakt, że prawie nikt nie przejmuje się zmarłym. Ta parodia pogrzebu miejscami jest bardzo niesmaczna, ale mimo wszystko film ogląda się dosyć lekko i przyjemnie. Głównie za sprawą świetnych aktorów, których dopełnia Tracy Morgan w roli typowego głupka.

Ocena Civil.pl: 66%

Ocena: 60 Project X

Rzecz się dzieje w Pasadenie, gdzie pozostawiony sam na weekend 17-letni Thomas chce świętować swoje urodziny. Jego znajomy - Costa zamiast zwykłych urodzin wyprawia koledze prawdziwą imprezę, na którą przychodzi 1500 osób... Jest to czarna komedia katastroficzna, w której to dom, ulica a później osiedle zamienia się w pobojowisko. Film jest kręcony "niby" amatorsko przez niejakiego Dexa (którego rodzice zaginęli...) przez co reżyser starał się pokazać realistyczną perspektywę. Ogląda się to średnio, mało jest śmiechu więcej przerażenia.

Ocena Civil.pl: 60%

W sumie: 2 filmów/seriali