Ocena: 60 Big Stan

Komedia z Robe Schneiderem za i przed kamerą. Big Stan to handlarz nieruchomościami, życiowy farciarz z pięknym domem, jeszcze piękniejszą żoną Mindy (Jennifer Morrison) oraz żółtym Lamborghini.

Pewnego dnia życie Stana zostaje wywrócone do góry nogami, zostaje on oskarżony za oszustwa i grozi mu kilka lat więzienia. Nawet z prawnikiem, który korumpuje sędziów Lew Popperem (M. Emmet Walsh) nie udaje mu się uniknąć 3 letniej odsiadki. Jedyne co zyskuje to czas - pół roku na zamknięcie swoich spraw przed odsiadką.

Stan to niewysoki cherlawy mężczyzna, więc zakłada iż w więzieniu będzie podatny na przemoc ze strony współwięźniów. Postanawia zrobić wszystko by dobrze się przygotować. Na jego drodze staje jednak ktoś wyjątkowy, Master (rewelacyjny David Carradine), który jest w stanie nauczyć go wszystkich sztuk walki...

To tylko wstęp do fabuły, bo ten film składa się jakby z dwóch części: jedna dotyczy okresu przed odsiadką a druga to już typowa komedia więzienna. Pomimo, iż film jest zlepkiem przerabianych pomysłów i niczym nie zaskakuje to ogląda się go wybornie.

Śmieszna historia, fajnie zrobiona z dużą ilością podtekstów, ale też do bólu przewidywalna. Niektóre sceny bawią do łez, niektóre irytują - bowiem są odtworzeniem schematów, które po prostu są już tak wyeksploatowane, że nie powinny być dalej odgrzewane.

Jeżeli ktoś szuka fajnej komedii (niekoniecznie familijnej) na piątek lub sobotę wieczór a nudzą go już wszystkie "hity" o imprezach przerośniętych nastolatków to "Big Stan" będzie jak znalazł. Nie jest to na pewno nowatorska i wybitna komedia, ale przynajmniej trochę bawi.

Ocena Civil.pl: 60%

Dane dotyczące filmu

  • Rok produkcji: 2007
  • Gatunek: Action, Comedy
  • Czas trwania: 1 h 45 min
  • Ocena według IMDb (w momencie publikacji recenzji): 6.10