Ocena: 59 The Inbetweeners Movie

Brytyjska komedia o czwórce 18-latków, którzy ukończyli liceum i postanawiają się zabawić (i przełamać) w Malii (północna Kreta, około 20km na wschód od Heraklionu). Wszyscy czterej bohaterowie to chłopacy nieśmiali, z kompleksami i całkowicie niezaradni. Will uchodzi za dziwnego, ponieważ wszystko stara się przedstawiać logicznie, co doprowadza do szału jego ojca, Jay to miłośnik zabaw solo, który spędza sporo czasu na internetowych kamerkach. Z kolei Simon przeżywa ciężkie chwile po rozstaniu ze swoją dziewczną - Carli, zaś Neil to typowy dryblas, o dosyć kontrowersyjnych upodobaniach. Malia, która została przedstawiona w tym filmie wręcz jak kolonia Wielkiej Brytanii (wypoczywają na niej tylko Brytyjczycy...), to typowy grecki kurort z hotelami, dyskotekami i klubami nocnymi. Główni bohaterowi trochę nierozważnie kupili wycieczkę, ponieważ los rzuca ich do obskurnego hotelu na przedmieściach, gdzie jedynym gościem wydaje się być weteran wojny afgańskiej, twierdzący iż w okopach było lepiej aniżeli w tym konkretnym greckim hotelu... Jak to jednak w tego typu filmach bywa, wszystko powoli zacznie się układać i czwórka życiowych fajtłapów sobie nieźle poradzi, poznając żeńskie towarzystwo.

Warto wiedzieć, iż przed tym filmem został wyprodukowane 3 sezony serialu pod tą samą nazwą i z tymi samymi bohaterami (i aktorami). Każdy sezon liczył 6 odcinków.

Tego typu komedia są specjalnością amerykańskiego kina, Brytyjczycy jednak potrafią całkiem nieźle kopiować wzory zza Atlantyku. Komedia okazała się hitem na wyspach, ponieważ przy budżecie 3.5mln funtów zarobiła na wyspach grubo ponad 40 mln funtów (aż 13 mln podczas pierwszego weekendu emisji). W USA ten film się całkowicie nie przyjął, generując przychód wynoszący 35 ... tysięcy dolarów. Latem 2014 roku został wypuszczony sequel, którego akcja ma miejsce w Australii.

Ocena Civil.pl: 59%

Dane dotyczące filmu

  • Rok produkcji: 2011
  • Gatunek: Comedy
  • Czas trwania: 97 min
  • Ocena według IMDb (w momencie publikacji recenzji): 6.80