Ocena: 60 The Tournament

Niezależny, niezbyt drogi (3,6 mln funtów), angielski film akcji o bardzo prostej fabule. Co siedem lat w wybranym mieście świata rozgrywany jest turniej, w którym bierze udział 30 najlepszych zabójców świata. Zasady są proste: kto ostatni pozostanie przy życiu zgarnia pulę nagród. Zmagania są śledzone przez bogatych hazardzistów, którzy na żywo obstawiają swoich faworytów a prowadzący podaje na bieżąco kursy.

W filmie występują znani aktorzy (zagadką pozostaje to, że udało się producentom zmieścić w budżecie płacąc im gaże). Główną rolę gra szkocki aktor Robert Carlyle, w filmie wciela się w katolickiego księdza, który przez przypadek bierze udział w "turnieju", występuje również Kelly Hu (gra chińską zabójczynię), Ving Rhames i Ian Somerhalder (obaj w rolach zabójców).

Bez wątpienie jest to zręczne kino akcji. Hollywood robi podobne filmy za olbrzymie pieniądze - a tutaj za niewielką sumkę można było wyprodukować coś ala hollywoodzkiego z wartką akcją, ciekawymi bohaterami. Oczywiście mówimy cały czas o produkcie dla niezbyt wymagającego widza.

Dysponując jednak wolnym wieczorem po taki film ja "The Tournament" spokojnie można sięgnąć.

Ocena Civil.pl: 60%

Dane dotyczące filmu

  • Rok produkcji: 2009
  • Gatunek: Action, Thriller
  • Czas trwania: 1 h 35 min
  • Ocena według IMDb (w momencie publikacji recenzji): 6.10