Mark Fredrichs

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Mark Fredrichs

Ocena: 80 Paranormal Activity

"Paranormal Activity" zaliczane jest do produkcji kultowych, choć koszt jego produkcji wynosił zaledwie 15 tysięcy dolarów. Film podkupiony przez Paramount Pictures zarobił począwszy od 2009 roku 193 mln dolarów. Jeden dom a w nim młoda para - Katie Featherston jako Katie (w filmie nie wymienia się jej nazwiska) oraz Micah Sloat jako Micah - borykająca się ze zjawiskami paranormalnymi. Micah zawzięcie dokumentuje obecność sił nadprzyrodzonych za pomocą nowoczesnej techniki - samodzielnie stawiając czoła demonowi, Katie pragnie zaś pomocy z zewnątrz. Ten gatunek horroru określany jako "Found footage" powstał w latach 80, ale dopiero wraz z pojawieniem się nowoczesnych kamer, czyli po 2000 roku przeżywa swój rozkwit. Samo "Paranormal Activity" dało jednak początek nowej fali, w kilka lat powstało aż 5 części tego filmu, ponieważ producenci zwąchali niesamowity interes, każda kolejna odsłona zarabia coraz mniej, ale dalej to się niesamowicie opłaca. Opłaca się, ponieważ na kanwie tego filmu powstało też bardzo wiele parodii, w tym np. A Haunted House, który to też załapał się na finansowy sukces.

Mi osobiście podoba mi się gatunek "found footage" i jestem w stanie obejrzeć zarówno horrory jak i parodie, które wykorzystują motyw materiału nakręconego "amatorsko" na kamerę wideo. Ciekaw jestem, ile jeszcze ta "dojna krowa" będzie dawać mleka i co ją zastąpi?

Ocena Civil.pl: 80%

W sumie: 1 filmów/seriali