Katie Featherston

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Katie Featherston

Ocena: 67 Paranormal Activity: The Marked Ones

Spin-off serii Paranormal Activity, który nie został oznaczony chronologicznie cyfrą 5 a określeniem: "The Marked Ones" (naznaczeni). Tym razem przenosimy się w nieco inny klimat - latynoski, akcja dalej ma miejsce na terenie USA, ale głównymi bohaterami są dwaj sąsiedzi Latynosi - Jesse i Hector. Podobnie jak w poprzednich częściach całość jest kręcona kamera wideo, tym razem jednak nie są to kamery monitoringu a najzwyklejsze kamery, które główni bohaterowie ze sobą noszą. Zmieniło to sporo, ponieważ teraz akcja nie ma miejsca w luksusowych domostwach i nie trzeba już się wpatrywać w ekran po to by dostrzec w kadrach siły nadprzyrodzone. Tym razem poznajemy demona od kuchni, dowiadujemy się jak przejmuje kontrolę nad człowiekiem. Nawiązano także do poprzednich części cyklu, kręcąc część scen w lokacjach z jedynki i trójki, ujawniono także kolejne powiązania pomiędzy postaciami występującymi w serii.

Ta część nareszcie uwalnia nas od zblazowanej bogatej rodzinki i wypasionej chatki - oglądamy biednych emigrantów, którzy żyją w małych mieszkankach. Wyraźnie jednak było widać, iż kręcono na siłę, tradycyjnie włożono 5 mln dolarów, wyjęto ponad 86 mln, to ciągle świetny wynik. W związku z tym już w tym roku w okolicach Halloween, widzowie zostaną zaproszeni na kolejną odsłonę, która to będzie oznaczona numerem pięć. Pewne jest jedno - znowu w kinach zamelduje się mnóstwo osób.

Ocena Civil.pl: 67%

Ocena: 50 Paranormal Activity 4

Czwarta część Paranormal Activity ma miejsce w domu państwa Nelsonów - Douga i Holly, którzy wychowują nastoletnią córkę Alex oraz adoptowanego syna o imieniu Wyatt. Sąsiadką Nelsonów zostaje tajemnicza kobieta, która wychowuje dziecko o imieniu Robbie. Kobieta zostaje zabrana do szpitala a Robbie trafia na przechowanie do sąsiadów. Z pozoru fabuła wydaje się być odcięta od wydarzeń z części 1-3 - nic bardziej mylnego, wszystko się zazębia w całość, jednak w niezbyt dobrym stylu. Główną rolę gra Kathryn Newton w roli Alex, dziewczyna w chwili kręcenia filmu miała 15 lat, moim zdaniem wyglądała dużo dojrzale. Partneruje jej chłopak o imieniu Ben, który montuje w domu Nelsonów prowizoryczny system monitoringu oparty o kamery laptopów.

Niestety w tej części wszystko jest już wtórne i wyraźnie widać było, iż jedynym motywem kręcenia była chęć wyciągnięcia kasy od widzów, co się kolejny raz udało, ponieważ zainwestowano 5 milionów, zainkasowano ponad 140 mln dolarów. Katie Featherston oczywiście pojawia się i w tym sequelu a jej postać ma kluczowe znaczenie. Ta część jest też wyraźnie mniej straszna od poprzednich.

Ocena Civil.pl: 50%

Ocena: 67 Paranormal Activity 2

Prequel to części pierwszej cyklu, zrealizowany tym razem za 5 mln dolarów. Dwójka ukazuje losy siostry Katie Rey - Kristi (Sprague Grayden) oraz jej rodziny, w której skład wchodzi mąż Daniel, córka Ali i syn Hunter. Akcja ma miejsce w 2006 roku, na miesiąc przed wydarzeniami w domu Katie. Kristi i jej cała rodzina doświadczają paranormalnych zjawisk z ich luksusowej willi z basenem, jacuzzi i innymi bajerami. Tym razem większość scen jest filmowana za pomocą kamer rozlokowanych w pokojach willi. Kamery te zostały zamontowane w celu ochrony domu przed złodziejami, po tym jak rodzina Reyów zastaje swój dom splądrowany. Katie i Micah pojawiają się w tej części w rolach pobocznych.

Co jeszcze można dodać? Sam zostałem fanem cyklu Paranormal Activity całkiem niedawno. W pełni doceniam ten pomysł i jego komercyjny sukces. Małym nakładem pieniężnym stworzono niesamowicie straszne filmy, aczkolwiek ja sam osobiście nie zaliczam ich do najstraszniejszych.

Ocena Civil.pl: 67%

Ocena: 80 Paranormal Activity

"Paranormal Activity" zaliczane jest do produkcji kultowych, choć koszt jego produkcji wynosił zaledwie 15 tysięcy dolarów. Film podkupiony przez Paramount Pictures zarobił począwszy od 2009 roku 193 mln dolarów. Jeden dom a w nim młoda para - Katie Featherston jako Katie (w filmie nie wymienia się jej nazwiska) oraz Micah Sloat jako Micah - borykająca się ze zjawiskami paranormalnymi. Micah zawzięcie dokumentuje obecność sił nadprzyrodzonych za pomocą nowoczesnej techniki - samodzielnie stawiając czoła demonowi, Katie pragnie zaś pomocy z zewnątrz. Ten gatunek horroru określany jako "Found footage" powstał w latach 80, ale dopiero wraz z pojawieniem się nowoczesnych kamer, czyli po 2000 roku przeżywa swój rozkwit. Samo "Paranormal Activity" dało jednak początek nowej fali, w kilka lat powstało aż 5 części tego filmu, ponieważ producenci zwąchali niesamowity interes, każda kolejna odsłona zarabia coraz mniej, ale dalej to się niesamowicie opłaca. Opłaca się, ponieważ na kanwie tego filmu powstało też bardzo wiele parodii, w tym np. A Haunted House, który to też załapał się na finansowy sukces.

Mi osobiście podoba mi się gatunek "found footage" i jestem w stanie obejrzeć zarówno horrory jak i parodie, które wykorzystują motyw materiału nakręconego "amatorsko" na kamerę wideo. Ciekaw jestem, ile jeszcze ta "dojna krowa" będzie dawać mleka i co ją zastąpi?

Ocena Civil.pl: 80%

W sumie: 4 filmów/seriali