film animowany

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: film animowany

Ocena: 80 Bolt

Bolt to bajka ze stajni Disneya. Jako, że dawno nie śledziłem tego nurtu (mam na myśli: pełnometrażowe wielkie animowane produkcje) to uznałem, że czas najwyższy przekonać się jak obecnie wygląda takie kino. Nie rozczarowałem się. Oczywiście oglądałem film w wersji oryginalnej, bo głosy Travolty i Cyrus przemawiają do mnie o wiele bardziej niż Szyca czy Kunikowskiej. Nie mniej jednak z ciekawości sięgnę również po wersję dubbingowaną, jako że interesuje mnie przede wszystkim jak wypadła trójka gołębi (w tych rolach Kowalewski, Kryszak i R. Górski).

Wracając jednak do "Bolta". Tytułowy piesek to gwiazda filmowa, która zadziwia publiczność swoimi nadprzyrodzonymi zdolnościami. Bolt jednak nie wie, że tak naprawdę nie ma żadnych zdolności a jego życie to filmowa fikcja. Jego pani - Penny, to mała dziewczynka, która towarzyszy mu na ekranie, będąc jednak tego w pełni świadoma.

Pies pewnego dnia gubi się i trafia do Nowego Jorku. Jego wyidealizowany świat zamienia się w miejską rzeczywistość, do której musi się przystosować. Pomaga mu w tym zaznajomiona z blaskami i cieniami życia kotka Mittens oraz maniak telewizyjny, chomik - Rhino.

Film naprawdę ogląda się bardzo przyjemnie. Tak jak typowe kino przygodowe, tyle że z nietypowym gadającym głosem Travoty psem i jego perypetiami.

Bolt został nominowany do "Oscara" w kategorii filmów animowanych i choć fachowcy nie dają mu żadnych szans na odebranie statuetki to i tak sama nominacja świadczy o tym, iż nie można koło tej produkcji przejść obojętnym.
Ja nie przeszedłem.

Ocena Civil.pl: 80%

W sumie: 1 filmów/seriali