Ocena: 50 Role Models

Film oglądany na nadmorskich wakacjach. Komedia z Seannem Williamem Scottem, który wciela się w postać Wheelera oraz Paulem Ruddem w roli Danny'ego Donahue (jest on także współscenarzystą).

Fabuła: Wheeler i Danny pracują jako propagatorzy napoju energetycznego. Jeżdżą po szkołach i zachwalają dzieciakom "Minotaur", jednocześnie przestrzegając przed przyjmowaniem narkotyków. Pewnego dnia Danny ma jednak zły dzień, zrywa ze swoją narzeczoną (Elizabeth Banks) i wpada w kłopoty po tym jak Wheelerem rozrabia pod jedną ze szkół. Mężczyźni mają dwa wyjścia: 30 dni więzienia albo 150 godzin wolontariatu, polegającym na "mentorowaniu" dzieciom z problemami w pewnym ośrodku, który jest prowadzony przez ekscentryczną Gayle Sweeny (w tej roli Jane Lynch). Wheeler "dostaje" 10 letniego chłopca - Ronniego, który jest nienośny, zaś Danny trafia na nastolatka Augiego, którego interesują tylko prawdziwe gry fantasy (coś jak w grach komputerowych, tylko na otwartej przestrzeni z plastikowymi mieczami etc.). Dalej w tym filmie wszystko się toczy schematycznie, aż do happy endu.

Ta komedia nie jest jednak udana. Gdyby nie ostre teksty oraz odrobina nagości w dwóch scenach można by ją była sklasyfikować jako film familjny (w zasadzie końcówka filmu jest już komedią familijną). Seann William Scott zwykł występować w ostrych filmach (vide American Pie), tutaj jest trochę grzeczniejszy. Mimo to, nie znalazłem w filmie tyle dobrego humoru ile się spodziewałem. Może za dużo się spodziewałem, bo film generalnie się ludziom podoba (ocena ok. 7.3 na imdb.com).

Ocena Civil.pl: 50%

Dane dotyczące filmu

  • Rok produkcji: 2008
  • Gatunek: Comedy, Romance
  • Czas trwania: 1 h 39 min
  • Ocena według IMDb (w momencie publikacji recenzji): 7.00