Ocena: 60 Bachelor Party 2: The Last Temptation

Bachelor Party 2 to film z gatunku komedii, ostatnio bardzo modnych, mniej lub bardziej spokrewnionych sequeli American Pie. Ten akurat był bardziej spokrewniony, bo jego tytuł roboczy brzmiał: "American Pie Presents".

Komedie tego typu nie wymagają myślenia, po prostu jest to luźno opowiedziana historii z olbrzymią dawką humoru sytuacyjnego i gagów. W tej mierze Bachelor Party 2 nie rozczarowuje. Dużo jest w nim starych sprawdzonych pomysłów, nawet fabuła wydaje się być kalką kilku dobrze znanych tytułów. Ale po kolei.

Tytułowy bohater Ron zamierza ożenić się z Melindą, córką bogatych rodziców. Pierwsza scena - zaręczyny w restauracji (znany motyw w nowej aranżacji).

Przyszły zięć Rona, Todd - który poślubił siostrę Melindy - Autumn (uroda tej siostry jest naprawdę zbieżna z porą roku - jesienią...) chce zorganizować przyszłemu "bratu" (tak Todd nazywa Rona) niezapomniany ciąg imprez w Miami (taki długi wieczór kawalerski). I zaczyna się. Aby nie było nudno, Ron zabiera swoich kolegów Jasona, Dereka i Setha. Tutaj pierwsza mała różnica w stosunku do innych filmów serii: koledzy Rona (przynajmniej dwaj pierwsi) to nie młodziki, tylko panowie koło czterdziestki (aktorzy którzy grali te postacie mieli odpowiednio 38 i 46 lat). Derek miał w życiu kilka żon i ma również kilkoro dzieci, Jason zaś to typowy lekkoduch. Trzeci z nich: Seth to ciamajda.

Zamiary organizatora imprezy - Todda nie są czyste, co jednak nie przeszkadza całej piątce oraz tuzinów atrakcyjnych pań doskonale się bawić. Żeby nie zdradzać wszystkiego: film zawiera takie elementy jak grę w rozbieranego golfa, konkurs tańca na plaży i wiele innych atrakcji.

Ogólnie jest bardzo śmiesznie. Wisienką na torcie jest Emmanuelle Vaugier, która gra kusicielkę. Warto obejrzeć - bowiem ten rodzaj kina ma tylko jedno zadanie: dobrze bawić widza no i bawi a to najważniejsze.

Ocena Civil.pl: 60%

Dane dotyczące filmu

  • Rok produkcji: 2008
  • Gatunek: Comedy
  • Czas trwania: 1 h 44 min
  • Ocena według IMDb (w momencie publikacji recenzji): 5.00