Juno Temple

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Juno Temple

Ocena: 72 Unsane (Niepoczytalna)

Młoda kobieta, Sawyer Valentini (Claire Foy) cierpi na nerwicę lękową. Szukając pomocy psychiatrycznej, zgłasza się do ośrodka Highland Creek, gdzie po rozmowie z lekarzem dyżurnym i podpisaniu kilku "rutynowych" dokumentów, zostaje przymusowo skierowana na leczenie, jako osoba mająca myśli samobójcze. W psychiatryku kobiecie wydaje się, że jednym z pielęgniarzy jest jej prześladowca David Strine (Joshua Leonard), przed którym od kilku lat ucieka.

Film w reżyserii Stevena Soderbergha został w całości nakręcony ... telefonem iPhone 7 Plus wraz z dedykowaną aplikacją filmową. Reżyser zadbał też o nietypowe ujęcia, przez co "Unsane" zyskał nieco oryginalności względem innych podobnych produkcji. Budżet wyniósł zaledwie 1.5 mln dolarów a przychód nieco ponad 14 mln. Film zebrał dobre oceny od widzów i bardzo dobre od krytyków (80% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes). Brytyjka Claire Foy stworzyła bardzo ciekawą postać kobiety, uznanej za niepoczytalną która musi na własną rękę zmierzyć się ze swoim największym koszmarem. W roli drugoplanowej pojawia się między innymi Juno Temple zaś na trzecim planie gości np. Matt Damon. "Unsane" trzyma widza w napięciu a Soderbergh robi naprawdę wiele, by jego film nie wpadł do szufladki nazwanej "przeciętny thriller". Na szczęścia, mając mały budżet i dobry pomysł, dalej da się zrobić niezły film, nawet jeżeli jego akcja toczy się w tak "ogranym" miejscu jak szpital psychiatryczny. Obecnie produkcję tę można obejrzeć np. w Amazon Prime Video.

Ocena Civil.pl: 72%

Ocena: 59 Magic Magic

Młoda turystka z USA o imieniu Alicia (Juno Temple) udaje się do swojej kuzynki Sary (Emily Browning) do Chile, po to by wraz z nią i jej przyjaciółmi pojechać do domku na wyspie na południu kraju. Dziewczynom towarzyszy śmieszek o imieniu Brink (Michael Cera), sympatyczny Augustin oraz nieco pryncypialna Barbara (Catalina Sandino Moreno). Nieoczekiwanie Sara przed dotarciem na wyspę musi wrócić do się do stolicy by zaliczyć jakiś egzamin w szkole. Alicia zostaje więc sama z nieznanymi jej ludźmi, na obcym terenie, w obcym kraju, w dodatku na wyspie na którą można się dostać łódką.

Po obejrzeniu takiego początku, byłem pewien że zaraz ten film przeistoczy się w banał: na wyspie będzie grasował morderca lub jej nowi chilijscy przyjaciele okażą się potworami. Ewentualnie będzie miał miejsce jakiś kataklizm. To się rzadko zdarza, ale fabuła potoczyła się w zupełnie innym kierunku. Nie porwała mnie, ale jednak w pewnym stopniu zaskoczyła tym, iż można jeszcze zrobić thriller psychologiczny, w którym nie będzie szaleńca z siekierą, powodzi albo jakiś wampirowilkołaków, które mieszkają na rubieżach Chile. Niestety sam pomysł to za mało, bo wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Brakuje tutaj niestety emocji i napięcia.

Ocena Civil.pl: 59%

W sumie: 2 filmów/seriali