Jaimie Alexander

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Jaimie Alexander

Ocena: 59 Collision (Zderzenie)

Francuski film z 2013 roku, lecz głównie z angielskojęzycznymi dialogami. Para nowożeńców: Taylor (Jaimie Alexander) oraz Scott (Frank Grillo) spędza miesiąc miodowy w Meksyku. Podczas eskapady samochodem terenowym, małżeństwo na środku pustyni zostaje zaatakowane przez kierowcę, w wyniku czego dochodzi do tytułowej "kolizji" (choć bardziej adekwatne byłoby tu słowo "wypadek"). W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostaje kilka innych osób, a bohaterowie zostają uwięzieni na pustkowiu. Wbrew pozorom nie jest to jednak film stricte survivalowy.

"Collision" to film, który dostępny jest w ramach nowej usługi "Film Total", na której (po okresie testowym), można sobie dokupić dodatkowy pakiet filmów i seriali do istniejącego już konta Amazon Prime (coś jakby subskrypcja w subskrypcji). Na film natrafiłem przypadkiem, korzystając z tego triala ... i sugerując się błędnie wpisaną datą produkcji (zamiast 2013, było napisane 2023, oczywiście wystarczyłoby to sprawdzić przed seansem...). Niemniej, trwający około 100 minut thriller to średniak w swojej kategorii niskobudżetowego kina. Można się doszukać odrobiny napięcia, a w samej linii fabularnej próbowano nieco wyjść poza utarte schematy. Ciekawa jest także rola Jaimie Alexander, kreowanej na femme fatale. W IMDb "Collision" oceniono na 5.9/10 i według mnie to "uczciwa" nota. Nie da się bowiem ukryć, że mało jest powodów by obecnie oglądać tę 10-letnią produkcję.

Ocena Civil.pl: 59%

Ocena: 45 Last Seen Alive (Ostatni Ślad)

Gerard Butler w typowej dla siebie roli "jeden przeciw wszystkim" w filmie z 2022 roku. Will (Butler) i jego żona Lisa (Jaimie Alexander) udają się autem do jej rodziców. Na kilkanaście kilometrów przed metą podróży, para zatrzymuje się na stacji benzynowej, na której Lisa znika bez śladu. Zdesperowany Will próbuje ją za wszelką cenę odnaleźć, penetrując świat lokalnego półświatka.

Gerard Butler (z pochodzenia Szkot) to weteran kina akcji, mający na koncie lepsze i gorsze produkcje. Niestety, "Last Seen Alive" z całą pewnością zapisałbym do tej drugiej grupy. Produkcja nie spodobała się widzom (5.6/10 w IMDb na około 24 tysiące głosów) oraz zaledwie 13% pozytywnych not na 15 recenzji w Rotten Tomatoes (a więc 2 pozytywne i 13 negatywnych). Oceny mówią wiele, ale to tylko suche liczby. Film bez wątpienia stwarza wrażenie mocno budżetowego: akcja ma miejsce w jakiś lasach i przy lokalnych drogach, co na myśl przywodzi najtańsze kino amerykańskie. Oprócz tego, produkcji towarzyszy fabuła bez polotu, mocno usypiająca widza (choć film trwa tylko około półtorej godziny). Widać też, że Gerard Butler mocno się "męczy" próbując dodać od siebie jakieś dramaturgii, jednak wypada to mocno groteskowo. Czy są jakieś plusy? Raczej nie, chyba że ktoś jest zagorzałym fanem szkockiego aktora, w innym wypadku raczej nie ma powodów by zobaczyć "Last Seen Alive". Produkcja dostępna jest np. w ramach usługi Canal+.

Ocena Civil.pl: 45%

W sumie: 2 filmów/seriali