Brandon Sklenar

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Brandon Sklenar

Ocena: 70 The Housemaid (Pomoc domowa)

"The Housemaid" to głośny thriller z 2025 roku, bazujący na powieści o tym samym tytule z 2022 roku (autorstwa Freidy McFadden). Wilhelmina "Millie" Calloway (Sydney Sweeney), to kryminalistka na zwolnieniu warunkowych, która aplikuje o posadę pomocy domowej (z zamieszkaniem) u bogatego małżeństwa Winchesterów. Nina (Amanda Seyfried) i jej mąż Andrew (Brandon Sklenar) mieszkają w wielkim, wielopiętrowym domu, pełnym luksusowego wyposażenia. Po tym jak Millie zostaje zatrudniona, otrzymuje dosyć ascetyczny pokój na poddaszu, do którego prowadzi długi korytarz. Wkrótce nowa pomoc domowa orientuje się, że rodzina w której pracuje, skrywa mroczną tajemnicę. Rolę dalszego planu w tym filmie gra Michele Morrone.

Film otrzymał dobre oceny od widzów (7.0/10 w IMDb) oraz krytyków (73% pozytywnych opinii zagregowanych w Rotten Tomatoes). Okazał się jednak finansowym hitem, bo przy budżecie wynoszącym 35 mln dolarów zarobił ponad 385 milionów. W takiej sytuacji oczywisty wydaje się być sequel, który został już zapowiedziany i ma bazować na kolejnej książce "The Housemaid's Secret". Wracając jednak do samego "The Housemaid", moim zdaniem to bardzo dobry film, niesamowicie trzymający w napięciu ze świetną grą aktorską przede wszystkim Amandy Seyfried. Za reżyserię filmu odpowiadał Paul Feig, bardzo doświadczony reżyser i producent. Obecnie produkcję można obejrzeć w ramach wypożyczenia w jednej z sieci VOD.

Ocena Civil.pl: 70%

Ocena: 64 Drop (Przyjmij / Odrzuć)

"Drop" to amerykański thriller, którego akcja osadzona jest w Chicago. W eleganckiej, drogiej restauracji, samotna matka i wdowa o imieniu Violet (Meghann Fahy) próbuje przetrwać pierwszy od lat randkowy wieczór, gdy jej rozmowa z pozornie idealnym Henrym (Brandon Sklenar) zaczyna pękać pod naporem anonimowych „dropów” – memów, filmików i komunikatów, które z minuty na minutę stają się coraz bardziej złowieszcze i niebezpieczne. Główna bohaterka zostaje wciągnięta w niebezpieczną grę z anonimowym prześladowcą, którym jest ktoś z obecnych w restauracji gości. Koncept fabuły nieco przypomina ten z "Carry-On".

Za produkcję tego filmu współodpowiadał Jason Blum oraz jego studio Blumhouse Productions. Budżet filmu to 11 mln dolarów a box office niecałe 29 mln. Produkcja została w miarę dobrze oceniona przez widzów (6.1/10 w IMDb) i bardzo dobrze przez krytyków (83% pozytywnych not zagregowanych w Rotten Tomatoes). "Drop" to wręcz idealna pozycja dla osób lubiących psychologiczne thrillery oraz tych, którzy cenią fabuły osadzone w jednym miejscu i podczas jednego wieczoru. Niemniej, nie ma róży bez kolców, bo moim zdaniem ta produkcja jest dosyć nierówna, mniej więcej 2/3 filmu mocno trzyma w napięciu, ale twórcom zabrakło dobrego pomysłu na zakończenie... i w moim odczuciu pozostał niedosyt. Co nie zmienia faktu, że to dobry thriller, wart obejrzenia. Film można obecnie obejrzeć na SkyShowtime.

Ocena Civil.pl: 64%

W sumie: 2 filmów/seriali