Kristen Connolly

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Kristen Connolly

Ocena: 30 The Bay

Słaby horror z gatunku "found footage". Miasteczko w Maryland nawiedza tajemnicza epidemia, w wyniku której na ciele ludzi pojawiają się bąble a następnie bóle we wnętrznościach, które prowadzą do śmierci w bardzo krótkim czasie. Choroba jest tak dziwna, że nikt nie wie co ją powoduje oraz jak ją leczyć. W krótkim czasie (podczas 4 lipca - Dnia Niepodległości w USA) "pada" całe miasteczko nad zatoką. Lokalna reporterka Donna Thompson, której udało się przeżyć te wydarzenia, postanawia o nich opowiedzieć, dzieląc się relacją wideo z feralnego dnia. Cały film jest pokazany z perspektywy wielu amatorskich kamer wideo oraz rozmów odbytych za pomocą Skype. Dużo jest w tym wszystkim chaosu, braku koncepcji i jakichkolwiek cech gatunkowych tożsamych dla horroru. "Found footage" to podgatunek niemalże kultowy, jednak nie wszyscy potrafią go robić przyzwoicie, tym razem się kompletnie nie udało. Miałem wrażenie, iż oglądałem coś co powstało na siłę, bez żadnej myśli przewodniej, w dodatku przesiąknięte jakimiś ekologicznymi bzdurami. Zepsuty "Dzień Niepodległości" przez epidemię zabójczych wodnych żyjątek - to coś zbyt absurdalnego jak dla mnie.

W roli drugoplanowej wystąpiła Kristen Connolly, znana z filmu "The Cabin in the Woods".

Ocena Civil.pl: 30%

Ocena: 80 The Cabin in the Woods

"The Cabin in the Woods" wzbudził we mnie mieszane uczucia. Po seansie miałem poczucie pustki, tak jakbym widział tandetę zamiast hitu kinowego (ocena na Rotten Tomatoes 92%!), jednak po przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku, że tak naprawdę widziałem świetny film z pewnymi błędami. Fabuła wydaje się być prosta: piątka studentów jedzie na weekendowy wypadł do domku w lesie, są jednak obserwowani przez coś ala naukowe studio filmowe. Zaczyna się robić krwawo i bardzo dynamicznie, ponieważ grasujące po lesie zombie to nie najgorsza rzecz jaka mogła spotkać głównych bohaterów, o wiele gorsi są animatorzy tego widowiska - jednak ich motywy do końca filmu pozostają nieznane. W roli głównej występuje Kristen Connolly - niewiele da się powiedzieć o tej aktorce, poza tym iż ma ponad 30 lat a wygląda dużo młodziej, główną rolę męską gra Fran Kranz - gość przypominający Shaggy'ego, niby cały czas na haju, a jednak jego obecność dodaje kolorytu. W roli drugoplanowej oglądamy między innymi Chrisa Hemswortha, który jak zwykle gra pyszałka w swoim nonszalanckim stylu.

Po obejrzeniu i przemyśleniu całości wychodzą na jaw pewne nielogiczności fabularne. Np. wyraźnie było widać, iż nasłane zombie wykopują się z ziemi, podczas gdy bohaterowie odkrywają inny sposób ich pojawienia się. Zombie nie są też w żaden sposób sterowane przez "reżyserów" a nie rzucają się na bohaterów od razu - tylko spokojnie czekają na właściwy moment. Czy te błędy przeszkadzały w odbiorze całości? Nie bardzo. Powstał bardzo dobrze zrobiony film, z odpowiednim klimatem, świetnie odebrany przez krytyków, w pewien sposób bardzo oryginalny. Główne postacie bardzo przypadły mi do gustu, są bardzo prawdziwe i świeże, co na tle filmowego "Thora" było dobitnie widać, na niekorzyść Christa oczywiście.

Ocena Civil.pl: 80%

W sumie: 2 filmów/seriali