Ocena: 70 Tortured

Wybierając ten film, spodziewałem się, iż będzie to kolejny po "Saw" czy "Hostelu" seans przemocy, tortur itd. Nie przepadam, za takimi filmami, ale bardzo chciałem sprawdzić czy tacy aktorzy jak Cole Hauser, Laurence Fishburne i James Cromwell również są w stanie wystąpić w takiej produkcji.

Okazało się jednak, iż "Tortured" to coś znacznie "delikatniejszego". Co prawda motywem przewodnim filmu są jednak tortury, ale nie one tutaj są jedynym elementem spektaklu, ponieważ całość jest uzupełniona bardzo dobrą intrygą.

Cole Hauser gra agenta FBI, którego zadaniem jest infiltracja grupy przestępczej, dowodzonej przez Ziggiego. Nie jest to zwyczajna grupa bandziorów, tylko bardzo skomplikowana w strukturze mafia o ogromnym spektrum działania.

Aby złapać Ziggiego agent wchodzi do grupy przestępczej jako Jimmy Vaughn. Po pół roku działalności otrzymuje zadanie wydobycia od księgowego mafii - Archie Greena, gdzie ten ukrył zrabowane szefowi 10 mln dolarów.

Film jest zbudowany w ten sposób, iż koncentruje się na wydarzeniach z momentu wstąpienia agenta do organizacji przestępczej oraz na jego aktualnych poczynaniach.

Fabuła jest dużo bardziej rozbudowana, niecelowe byłoby skupianie się na niej w całości.

Oceniając całość: można podsumować, że jest to kolejny dobry thriller, który ma wszystko co konieczne by zainteresować widza.

Ocena Civil.pl: 70%

Dane dotyczące filmu

  • Rok produkcji: 2008
  • Gatunek: Crime, Thriller
  • Czas trwania: 1 h 47 min
  • Ocena według IMDb (w momencie publikacji recenzji): 5.80