Michael Caine

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Michael Caine

Ocena: 62 Going in Style (W starym, dobrym stylu)

Going in Style
Poster source: imdb.com

Joe Harding (Michael Caine), Albert Garner (Alan Arkin) i Willie Davis (Morgan Freeman) to emeryci, na co dzień mieszkający w Nowym Jorku. W wyniku plajty ich przedsiębiorstwa wypłacającego im emerytury, cała trójka zostaje bez środków do życia. Starsi panowie postanawiają, że zdobędą pieniądze poprzez napad na bank. Szalony z początku pomysł, nabiera rumieńców po tym jak panowie poznają Jesusa (John Ortiz), lokalnego drobnego kryminalistę służącego "radą" w sprawie skoku na bank. Jako, że obrabowanie dużego banku w centrum Nowego Jorku nie należy do zadań banalnych, emeryci będą musieli się solidnie przygotować do zadania.

Caine, Arkin i Freeman to laureaci Oscara (Caine ma na koncie nawet dwie statuetki). Informacja o tym fakcie pojawia się na samej górze plakatu filmu. Są to bez wątpienia doskonali aktorzy i miło się ich oglądało w tej komedii. "Going in Style" kosztowało 25 mln dolarów i zarobiło prawie 85. Niewątpliwym atutem tego filmu jest jego lekkość. To zgrabna, quasi-familijna komedyjka z dobrą obsadą. Do minusów zaliczam miejscami nudnawe sceny i dużą schematyczność. Całość robi jednak pozytywne wrażenie. Może bez fajerwerków i jakiegoś mega-zachwytu, ale z bardzo dużą dozą poprawności.

Ocena Civil.pl: 62%

Ocena: 80 The Prestige

The Prestige
Poster source: imdb.com

Genialny thriller z 2006 roku ze znakomitą obsadą. Historia dwóch rywalizujących ze sobą iluzjonistów - Roberta Angiera (w tej roli Hugh Jackman) oraz Alfreda Bordena (Christian Bale) na przełomie XIX i XX wieku w Londynie. Każdy z dwójki głównych bohaterów jest w stanie poświęcić wszystko byleby tylko przebić rywala w wykonaniu iluzji pt. "teleportujący się człowiek" - w dużym skrócie chodzi w nim oto: magik wchodzi przez jedne drzwi a następnie wychodzi przez drugie - ulokowane dużo dalej. Angier korzysta ze wsparcia inżyniera o nazwisku Cutter (Michael Caine), w celu poprawienia swojego widowiska udaje się do Ameryki by poznać Nikolę Teslę (David Bowie), pracującego nad maszyną do teleportacji ludzi. Jeżeli gwiazd ciągle mało, to należy wspomnieć o Scartlett Johansson (w roli drugoplanowej - kobiecej).

Porywające widowisko, niesamowity klimat, wciągająca intryga, ambitne kino. To chyba najlepsza kreacja Christiana Bale'a, Walijczyk świetnie odnalazł się w roli iluzjonisty. Wydaje mi się jednak, iż tak produkcja przeszła trochę niezauważona lub przynajmniej nie została zauważona należycie. A szkoda, bo to kino na najwyższym poziomie. Pięknie oddano klimat przełomu wieków po obu stronach oceanu.

Ocena Civil.pl: 80%

01

W sumie: 2 filmów