Halle Berry

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Halle Berry

Ocena: 85 John Wick: Chapter 3 - Parabellum

"John Wick: Chapter 3 - Parabellum" to trzecia odsłona znanego i lubianego cyklu filmów akcji z udziałem Keanu Reevesa. Akcja "trójki" ma miejsce bezpośrednio po wydarzeniach z poprzedniej części, kiedy to główny bohater dostaje godzinę na ucieczkę, zanim zostanie "ekskomunikowany" i wzięty na celownik przez innych asasynów. Wick mający przeciwko sobie cały Nowy Jork, musi w szybki sposób zorganizować sobie ucieczkę i znaleźć sojuszników. Do obsady tej części dołącza Halle Berry, pojawia się także Asia Kate Dillon w roli "sędzi" oraz Mark Dacascos jako asasyn o pseudonimie Zero. Oprócz nowych aktorów, ważne role ponownie grają: Lance Reddick, Ian McShane i Laurence Fishburne.

Trzecia część wyszła na ekrany polskich kin w maju 2019 roku i podobnie jak poprzednie okazała się być finansowym sukcesem, bowiem przy budżecie 75 mln dolarów (wysokim, ale jednak dużo niższym niż superprodukcje Marvela czy DC) zarobiła ponad 326 mln, przy bardzo dobrych ocenach widzów i świetnych od krytyków (89% pozytywnych not spośród 345 opinii w Rotten Tomatoes). Ten film to po prostu wzór współczesnego kina akcji, jest niesamowicie dynamiczny, widowiskowy i pełen smaczków. Akcja trwa około 130 minut, ale czas ten mija w niezauważalny sposób, bo na ekranie cały czas się coś dzieje. Oprócz Nowego Jorku, część wydarzeń ma miejsce w Maroku (między innymi sceny z udziałem Halle Berry). Amerykanka wygląda świetnie i czas się dla niej "zatrzymał" przynajmniej 15 lat temu. Oglądanie "John Wick: Chapter 3 - Parabellum" to po prostu przyjemność, jeżeli ktoś gustuje w kinie akcji. Oczywiście trzeba pamiętać, że produkcja jest bardzo, ale to bardzo brutalna i pełna przemocy, stąd też widzowie wrażliwi powinni się od niej trzymać z daleka. Wiadomo już, że powstanie czwarta część (planowana premiera to rok 2022, ale zapewne z powodu pandemii data ta może się jeszcze zmienić). Film można obecnie obejrzeć np. na Canal+.

Ocena Civil.pl: 85%

Ocena: 39 The Call

Thriller z udziałem Halle Berry w roli dyspozytorki linii 911 o imieniu Jordan, która pewnego wieczoru odbiera telefon od zaatakowanej we własnym domu dziewczyny. W wyniku błędu Jordan ofiary nie udaje się uratować, zaś dyspozytorka musi zmienić pracę i staje się nauczycielem szkolącym nowych dyspozytorów. Kilka miesięcy później ma miejsce podobne zgłoszenie, ofiarą jest młoda blondynka, która zostaje porwana i jest przetrzymana w bagażniku samochodu, skąd udaje jej się zadzwonić po pomoc z jednorazowego telefonu. Zgłoszenie to słyszy Jordan, która postanawia działać i zrobić wszystko by tym razem uratować porwaną. Jak łatwo się domyślić - przeciwnikiem będzie psychopata-sadysta.

Wszystko w tym filmie jest przewidywalne i oczywiste.Zero zaskoczeń. Liniowa fabuła - niczym w grze przygodowej, bieg wydarzeń identyczny jak tysiącach innych filmów tego typu. Pomimo zaangażowania prawie całej policji w LA i tak sprawę rozwiąże samodzielnie ... główna bohaterka. Strata czasu. Kolejna wtórna produkcja dla niewybrednych.

Ocena Civil.pl: 39%

W sumie: 2 filmów/seriali