Laura Linney

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Laura Linney

Ocena: 90 Ozark (Season: 3)

Najnowszy, trzeci sezon serialu Ozark zadebiutował na platformie Netflix pod koniec marca 2020 roku. Sezon kontynuuje wątki rozpoczęte w poprzedniej części. Marty (Jason Bateman) i Wendy (Laura Linney) piorą pieniądze w nabytym rzecznym kasynie dla meksykańskiego kartelu. W tym sezonie bliżej jednak współpracują z Helen (Janet McTeer), prawniczką kartelu, która na lato przenosi się wraz ze swoją córką do Missouri by na miejscu przypilnować "interesów". Trzeci sezon wprowadza nowe postacie: Bena Davisa (brata Wendy, granego przez Toma Pelphreya) oraz Omara Navarro, meksykańskiego bossa kartelu (gra go Felix Solis). Julia Garner dalej w fantastyczny sposób wciela się w rolę Ruth Langmore. Rozbudowano także role dzieci głównych bohaterów.

Podobnie jak poprzednio, sezon trzeci składa się z 10 odcinków, które trwają około godziny a w krótkim intro przestawione są piktogramy najważniejszych wydarzeń każdego z nich. Serial zawsze był świetny, ale trzeci sezon wprowadza jeszcze wyższy poziom. Niektóre odcinki mają rekordowe noty w serwisie IMDB (nawet w okolicach 9.5/10) i są po prostu genialne. Doskonały klimat oraz gra aktorska to znaki rozpoznawcze "Ozark", do tego dochodzi bardzo ciekawa fabuła osadzona w świecie pozbawionym zasad i skrupułów. Bez wątpienia scenarzyści mieli świetne pomysły na trzeci sezon, dobrym posunięciem było także wprowadzenie nowych postaci. Ciężko wskazać na jakiekolwiek wady najnowszego sezonu, po prostu ich nie ma, historia wciąga do tego stopnia, że każdy kolejny odcinek przemija niezauważenie. "Ozark" to obecnie jedna z najmocniejszych pozycji serialowych w portfolio Netflixa, oby kolejny sezon utrzymał ten niesamowicie wysoki poziom.

Ocena Civil.pl: 90%

Ocena: 85 Ozark (Season: 2)

Drugi sezon amerykańskiego serialu produkowanego przez Netflix przedstawia dalsze losy rodziny Byrde'ów. Marty (Jason Bateman) to mężczyzna w średnim wieku zmuszony przez meksykański kartel narkotykowy do prania brudnych pieniędzy nad jeziorem Ozark w USA. Marty'emu towarzyszy (także w interesach) jego żona Wendy (Laura Linney) a także dwójka dzieci: Charlotte (Sofia Hublitz) i Jonah (Skylar Gaertner ). Prawą ręką Marty'ego jest nastolatka mieszkająca w okolicy o imieniu Ruth (Julia Garner).

Drugi sezon tak jak pierwszy składa się z 10 odcinków, które na ogół trwają około godziny. Łącznie więc cały sezon trwa około 10 godzin. Długo... ale warto. Druga seria nie traci nic ze swojego mrocznego klimatu części pierwszej. Dalej produkcja szokuje brutalnością i zabiera widza w brudny świat amerykańskiej prowincji, gdzie szerzy się przestępczość a zasady są tylko po to by je łamać. W tej mętnej wodzie obserwujemy dalsze poczynania rodziny Byrde'ów, którzy dalej lawirują pomiędzy przestępcami i organami ścigania depczącym im po piętach. Rzadko się zdarza by kolejny sezon był tak dobry jak pierwszy a tym razem to się udało. W ocenie krytyków na portalu Rotten Tomatoes drugi sezon otrzymał nawet więcej pozytywnych not niż pierwszy. Kawał dobrej roboty. Polecam, bardzo!

Ocena Civil.pl: 85%

W sumie: 2 filmów/seriali