Emma Mackey

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Emma Mackey

Ocena: 80 Sex Education (Season: 2)

Pierwszy sezon "Sex Education" okazał się wielkim hitem Netflixa, stąd też gigant VOD nie zastanawiał się długo nad zamówieniem kontynuacji. Dla przypomnienia: brytyjska produkcja opowiada historie licealistów z Moordale, w rolach głównych występuje Asa Butterfield, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa oraz Emma Mackey. Butterfield wciela się w postać Otisa Milburna, który rozpoczyna świadczenie odpłatnych porad z zakresu seksuologii dla swoich kolegów i koleżanek ze szkoły. Chłopak ma ku temu podstawy, ponieważ jego matka Jean (Gillian Anderson) pracuje jako zawodowa terapeutka. Otis swoją działalność współprowadzi z Maeve (Emma Mackey), dziewczyną w której się podkochuje. Podstawową obsadę uzupełnia Ncuti Gatwa, wcielający się w postać Erica – najlepszego przyjaciela Otisa.

Drugi sezon kontynuuje wszystkie wątki z pierwszej serii i wprowadza zaledwie kilka nowych postaci drugoplanowych. Widać, iż starano się przede wszystkim "niczego nie zepsuć", stąd też druga seria jest do bólu "poprawna". Zwiększono nieco udział Jamesa Purefoya, wcielającego się w ojca Otisa, stworzono postać matki Maeve. Serial wzbogacił się także o dwójkę nowych uczniów: Viv oraz Rahima, są to jednak wszystko mocno kosmetyczne zmiany w obsadzie. Podobnie jak rok temu, kiedy "wypuszczono" pierwszy sezon, tak i teraz, Emma Mackey wcielająca się w postać Maeve bije rekordy popularności, okrzyknięta drugą "Margot Robbie" aktorka z francuskimi korzeniami ma przed sobą wielką karierę. Niestety drugi sezon "Sex Education" nie jest tak dobry jak pierwszy. Zabrakło przede wszystkim świeżych pomysłów, za bardzo starano się "niczego nie zepsuć" przez co serial stracił nieco swój zwariowany charakter. Trochę tak to wygląda, jakby Netflix ceniąc wartość "Sex Education" w swoim portfolio chciał uniknąć jakichkolwiek eksperymentów. W dużym stopniu ta strategia była sensowna, ponieważ najnowszy sezon uzyskał wysokie oceny od widzów oraz bryluje na liście najpopularniejszych seriali. Moim jednak zdaniem, jeżeli ten format ma być dalej kontynuowany to trzeci sezon wymagać będzie nieco większych zmian.

Ocena Civil.pl: 80%

Ocena: 85 Sex Education (Season: 1)

Brytyjski serial, którego akcja została osadzona w szkole średniej gdzieś na angielskiej prowincji. Otis Milburn (Asa Butterfield) to wychowywany przez matkę (seks-terapeutkę) – Jean (Gillian Anderson) uczeń liceum Moordale. Chłopak jest nieśmiały i marzy o inicjacji seksualnej. Na jego drodze staje uczennica z problemami, Maeve Wiley (Emma Mackey). Dziewczyna jest zdolna i niesamowicie atrakcyjna, ale ma problemy ekonomiczne i mieszka bez rodziców. Maeve proponuje Otisowi spółkę, w której ona zajmuje się naganianiem klientów, a chłopak (korzystając z wiedzy pozyskanej od matki) prowadzi terapie seksualne dla uczniów Moordale. Brzmi trochę dziwnie, ale ten motyw doskonale buduje cały serial.

Oprócz wspomnianych postaci, w serialu pojawia się szereg innych: Eric, zdeklarowany gej, przyjaciel Otisa. Adam – syn dyrektora szkoły, łobuz i leń. Aimee – bogata dziewczyna, niepotrafiąca się odnaleźć wśród grupy uczniów z wyższych sfer. Każda z postaci została doskonale zarysowana i każda rola w tym serialu jest niesamowicie wyrazista. "Sex Education" zawiera potężną dawkę angielskiego humoru i miejscami bawi do łez. Najwięcej uroku tej produkcji nadaje Emma Mackey, młodziutka Angielka pochodzenia francuskiego. Cały serial sprawia wrażenie świeżego, dopracowanego i świetnie wymyślonego. Na szczęście zamówiono już drugi sezon, bo szkoda by było kończyć ten format po ledwie ośmiu odcinkach.

Ocena Civil.pl: 85%

W sumie: 2 filmów/seriali