Alistair Petrie

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Alistair Petrie

Ocena: 85 Sex Education (Season: 1)

Brytyjski serial, którego akcja została osadzona w szkole średniej gdzieś na angielskiej prowincji. Otis Milburn (Asa Butterfield) to wychowywany przez matkę (seks-terapeutkę) – Jean (Gillian Anderson) uczeń liceum Moordale. Chłopak jest nieśmiały i marzy o inicjacji seksualnej. Na jego drodze staje uczennica z problemami, Maeve Wiley (Emma Mackey). Dziewczyna jest zdolna i niesamowicie atrakcyjna, ale ma problemy ekonomiczne i mieszka bez rodziców. Maeve proponuje Otisowi spółkę, w której ona zajmuje się naganianiem klientów, a chłopak (korzystając z wiedzy pozyskanej od matki) prowadzi terapie seksualne dla uczniów Moordale. Brzmi trochę dziwnie, ale ten motyw doskonale buduje cały serial.

Oprócz wspomnianych postaci, w serialu pojawia się szereg innych: Eric, zdeklarowany gej, przyjaciel Otisa. Adam – syn dyrektora szkoły, łobuz i leń. Aimee – bogata dziewczyna, niepotrafiąca się odnaleźć wśród grupy uczniów z wyższych sfer. Każda z postaci została doskonale zarysowana i każda rola w tym serialu jest niesamowicie wyrazista. "Sex Education" zawiera potężną dawkę angielskiego humoru i miejscami bawi do łez. Najwięcej uroku tej produkcji nadaje Emma Mackey, młodziutka Angielka pochodzenia francuskiego. Cały serial sprawia wrażenie świeżego, dopracowanego i świetnie wymyślonego. Na szczęście zamówiono już drugi sezon, bo szkoda by było kończyć ten format po ledwie ośmiu odcinkach.

Ocena Civil.pl: 85%

Ocena: 59 Vendetta

Film o zemście wprost z Wielkiej Brytanii, osadzony w Londynie. Jimmy Vickers (Danny Dyer) to żołnierz sił specjalnych powracający do Londynu na spotkanie z rodzicami oraz żoną, która wystąpiła o rozwód (w tej roli Roxanne McKee). Rodzice Jimmy'ego nie dożywają do spotkania, ponieważ zostają spaleni żywcem w swoim domu przez narkotykowych gangsterów, za to iż ojciec Jimmiego broniąc napadniętą kobietę, zabił jednego z członków gangu. Jimmy jak po nitce do kłębka namierza kolejnych oprychów i w brutalny sposób pozbawia ich życia, będąc jednocześnie ściganym przez lokalną policję, na czele z nielubianym detektywem Spencerem Hollandem (Alistair Petrie). Jednocześnie Jimmy odbudowuje relacje ze swoją piękną żoną Morgan (Roxanne McKee to obecnie 35-latka, wyglądająca przynajmniej 10 lat młodziej).

Niestety "Vendetta" ma sporo wad. Jak przystało na kino brytyjskie, jest to produkcja dosyć toporna, flegmatyczna, nie mająca wiele wspólnego z efektowną akcją "made in USA". Brytyjczycy zwykli robić pewne rzeczy po swojemu, dlatego w ich wykonaniu nawet standardowy motyw "zemsty" (niesamowicie wyświechtany) wygląda inaczej aniżeli u kolegów zza oceanu. Kolejny mankament to Danny Dyer, gość pasujący raczej do komedii, aniżeli roli twardziela. Mimo tych wad, całkiem istotnych, "Vendettę" da się obejrzeć.

Ocena Civil.pl: 59%

W sumie: 2 filmów/seriali