Tasya Teles

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Tasya Teles

Ocena: 82 The 100 (Season: 6)

Szósty sezon "The 100" został wyemitowany w 2019 roku, ale dopiero niedawno udało mi się go dokończyć. Serial na podstawie powieści Kass Morgan opowiada o grupie osób, które po zagładzie Ziemi zamieszkały na promie kosmicznym. Po latach, zdecydowano się zesłać na planetę grupkę 100 młodych osób, aby sprawdziły czy planeta nadaje się do zamieszkania. O eksploracji Ziemi opowiadał pierwszy sezon. Wydarzenia szóstego sezonu mają miejsce na planecie Alpha, na której orbitę dociera statek kosmiczny. Bohaterowie serialu po 125 latach przespanych w kriokomorach schodzą na nową planetę aby sprawdzić czy nadaje się ona do życia. Na miejscu zastają z pozoru opuszczone zabudowania. Wkrótce okazuje się, że planeta rządzona jest przez tajemniczych Prime'ów i skrywa wiele niebezpieczeństw. Główne role grają: Eliza Taylor, Bob Morley, Marie Avgeropoulos, Lindsey Morgan, Richard Harmon, Paige Turco, Henry Ian Cusick oraz Tasya Teles. W szóstym sezonie do głównej obsady dołączył także Shannon Kook.

Serial jest w Polsce emitowany na Netflixie. Szósty sezon oceniam dobrze, ale nie był on dla mnie już tak porywający jak pierwszy (choć to właśnie pierwszy sezon w ocenie krytyków był najsłabszy). Nie mniej jednak zmiana scenerii, wprowadzenie nowych postaci i wątków nieco "odświeżyło" formułę "The 100". Szósty sezon jest też nieco mniej mroczny niż piąty. Trudno też tej produkcji odmówić solidności i wysokiej jakości wykonania. Recenzowany sezon składa się z 13 odcinków, które tradycyjnie trwają około 42 minut. W przeciwieństwie do innych produkcji na platformie Netflix, poszczególne odcinki wychodziły w odstępach czasu, więc oglądając "na bieżąco" nie dało się obejrzeć wszystkiego naraz, chyba że ktoś tak jak ja, oglądał ten sezon po premierze, wtedy całość można było "ogarnąć" np. w kilka wieczorów, tym bardziej że poszczególne odcinki są bardzo dynamiczne. Według planów, w maju 2020 roku ma zadebiutować ostatni siódmy sezon, który będzie się składał z szesnastu odcinków.

Ocena Civil.pl: 82%

W sumie: 1 filmów/seriali