Marie Avgeropoulos

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Marie Avgeropoulos

Ocena: 82 The 100 (Season: 6)

The 100
Poster source: imdb.com

Szósty sezon "The 100" został wyemitowany w 2019 roku, ale dopiero niedawno udało mi się go dokończyć. Serial na podstawie powieści Kass Morgan opowiada o grupie osób, które po zagładzie Ziemi zamieszkały na promie kosmicznym. Po latach, zdecydowano się zesłać na planetę grupkę 100 młodych osób, aby sprawdziły czy planeta nadaje się do zamieszkania. O eksploracji Ziemi opowiadał pierwszy sezon. Wydarzenia szóstego sezonu mają miejsce na planecie Alpha, na której orbitę dociera statek kosmiczny. Bohaterowie serialu po 125 latach przespanych w kriokomorach schodzą na nową planetę aby sprawdzić czy nadaje się ona do życia. Na miejscu zastają z pozoru opuszczone zabudowania. Wkrótce okazuje się, że planeta rządzona jest przez tajemniczych Prime'ów i skrywa wiele niebezpieczeństw. Główne role grają: Eliza Taylor, Bob Morley, Marie Avgeropoulos, Lindsey Morgan, Richard Harmon, Paige Turco, Henry Ian Cusick oraz Tasya Teles. W szóstym sezonie do głównej obsady dołączył także Shannon Kook.

Serial jest w Polsce emitowany na Netflixie. Szósty sezon oceniam dobrze, ale nie był on dla mnie już tak porywający jak pierwszy (choć to właśnie pierwszy sezon w ocenie krytyków był najsłabszy). Nie mniej jednak zmiana scenerii, wprowadzenie nowych postaci i wątków nieco "odświeżyło" formułę "The 100". Szósty sezon jest też nieco mniej mroczny niż piąty. Trudno też tej produkcji odmówić solidności i wysokiej jakości wykonania. Recenzowany sezon składa się z 13 odcinków, które tradycyjnie trwają około 42 minut. W przeciwieństwie do innych produkcji na platformie Netflix, poszczególne odcinki wychodziły w odstępach czasu, więc oglądając "na bieżąco" nie dało się obejrzeć wszystkiego naraz, chyba że ktoś tak jak ja, oglądał ten sezon po premierze, wtedy całość można było "ogarnąć" np. w kilka wieczorów, tym bardziej że poszczególne odcinki są bardzo dynamiczne. Według planów, w maju 2020 roku ma zadebiutować ostatni siódmy sezon, który będzie się składał z szesnastu odcinków.

Ocena Civil.pl: 82%

Ocena: 57 Tracers

Tracers
Poster source: imdb.com

Osadzony w Nowym Jorku dramat, będący też thrillerem i filmem akcji. Życiowy pechowiec, zadłużony po uszy kurier rowerowy Cam (w tej roli Taylor Lautner) wpada na piękną Nikki (Marie Avgeropoulos), przy okazji niszcząc sobie narzędzie pracy czy jednośladowiec. Nieznajoma postanawia jednak odkupić Camowi jego pojazd, przez co mężczyzna jest nią coraz bardziej zafascynowany i zaczyna ją śledzić. Okazuje się, iż Nikki działa w grupie uprawiającej Parkour. Jak łatwo się można domyślić, Cam od razu połyka bakcyl i również zaczyna uprawiać tę dyscyplinę sportu, co pomaga mu w pracy (kuriera rzecz jasna), ale nie rozwiązuje jego życiowych problemów: czyli zadłużenia u azjatyckiej mafii oraz mieszkania kątem w jakimś garażu przy biednej rodzinie. Wkrótce jednak Cam przenika głębiej do grupy Parkourowców i poznaje jej lidera, niejakiego Millera (w tej roli Adam Rayner, znany brytyjski aktor serialowy). Miller wykorzystuje umiejętności Parkour po to by wykonywać przestępcze zlecenia, polegające najczęściej na kradzieżach oraz rozbojach. Cam nie mając wyjścia zgadza się zostać członkiem grupy przestępczej.

Niedrogi film (źródła podają, iż kosztował nieco ponad 10 mln dolarów), kręcony przez półtorej miesiąca w Nowym Jorku (latem 2013 roku) z dobrym soundtrackiem, ale raczej kiepską fabułą, dedykowaną nastolatkom. Da się obejrzeć, jeżeli ktoś ma umiarkowane wymagania.

Ocena Civil.pl: 57%

Ocena: 59 Hunt to Kill

Hunt to Kill
Poster source: imdb.com

Steve Austin jako Jim Rhodes w roli strażnika pogranicza, który po traumatycznych przeżyciach na granicy z Meksykiem (gdzie w akcji ginie jego partner grany przez Erica Robertsa), zostaje przerzucone na "łatwe" lasy tuż przy Kanadzie, gdzie w leśnym domku spokojnie wypełnia swoje obowiązki. Pewnego razu goszcząc swoją córkę, wplątuje się wraz z nią w aferę ze złodziejami. Napadli oni na bank, ale zostali wykiwani przez wspólnika, który zwinął kasę i zamierza przez las nielegalnie przedostać się do Kanady. Jim zostaje zmuszony do odegrania roli przewodnika "ekipy pościgowej", jego córka także wyrusza z ojcem w roli zakładnika. Rozpoczyna się akcjach w zimnych lasach Montany, której stawką jest życie Jima i jego córki. Jest to klasyczny film Direct to Video - niezbyt dynamicznie niestety jak na kino akcji, ale dający się obejrzeć przy odrobinie dobrej woli. Steve Austin różni się nieco od innych wyjadaczy kina akcji, jego olbrzymia postura sprawia, że wydaje się bardzo niegramotny a mimo to wspina się po skałach, poluje z kuszy i dobrze walczy wręcz.

Jednym zdaniem: można, ale nie trzeba.

Ocena Civil.pl: 59%

W sumie: 3 filmów/seriali