Dev Patel

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Dev Patel

Ocena: 59 The Wedding Guest (Gość weselny)

Brytyjsko-amerykański thriller z 2018 roku. Jay (Dev Patel) to młody, tajemniczy Brytyjczyk udający się na wesele do Pakistanu. Po drodze główny bohater robi niecodzienne zakupy oraz zmienia kilka razy wynajęty samochód i... w zasadzie tylko tyle można napisać o fabule by jej nie zdradzać. Główną rolę żeńską gra Radhika Apte wcielająca się w postać Samiry. Akcja filmu ma miejsce w Pakistanie i w Indiach.

"The Wedding Guest" otrzymał słabe oceny zarówno od widzów jak i od krytyków (ocena w IMDB 5.7/10, 43% pozytywnych opinii w Rotten Tomatoes). Reżyser i autor scenariusza, Michael Winterbottom to doświadczony fachowiec, który ma na swoim koncie między innymi jedną statuetkę BAFTA (oraz kilka nominacji). Tym razem jednak wyraźnie zabrakło mu weny, bowiem "The Wedding Guest" jest dosyć nierówny, na początku wciąga, ale później nie oferuje widzowi wiele emocji. Trochę pasuje do tego filmu określenie "z dużej chmury mały deszcz". Nie mniej jednak Dev Patel i Radhika Apte stworzyli ciekawe postacie. Patel, któremu sławę przyniósł film "Slumdog Millionaire" dobrze odnalazł się w roli mrocznego, tajemniczego mężczyzny. Z kolei Hinduska Radhika Apte, występująca głównie w indyjskich produkcjach, wypada bardzo świeżo. Szkoda zmarnowanego potencjału, bo film ten naprawdę mógłby być bardzo dobrym thrillerem, gdyby scenarzysta wpadł na kilka innych niż zaprezentowane pomysłów. A tak powstała mocno przeciętna produkcja, pozostawiająca spory niedosyt. Obecnie film ten można obejrzeć między innymi w HBO GO.

Ocena Civil.pl: 59%

Ocena: 87 Slumdog Millionaire

Z cyklu moim zaległości. Niesamowita opowieść o życiu w indyjskiej biedzie dwóch braci Jamala i Salima. W wyniku prześladowań Muzułmanów tracą oni matkę i wychowują się od małego na ulicy. Jamal po osiągnięciu dojrzałości zamierza odnaleźć swoją miłość z dzieciństwa - Latikę oraz brata, który pracuje dla bombajskiego mafiozy. Bierze udział w teleturnieju "Milionerzy" - gdzie po odpowiedzeniu na prawie wszystkie pytania zostaje aresztowany przez policję pod zarzutem oszustwa. Nie przyznaje się do winy nawet podczas tortur, znał odpowiedzi - ponieważ dotyczyły one jego własnego życia...

Ten doskonały dramat zgarnął 8 Oscarów. Nie bez przyczyny. Brytyjski rzut oka na piekło jakim są Indie mrozi krew w żyłach. A piękna opowieść o chłopcu, który zawsze starał się postępować dobrze - pomimo braku wzorców i wszechobecnego zła - porusza. Milioner z ulicy to postać pozytywna, zdobywająca swoje szczęście. Dobre filmy pamięta się latami, a ten taki jest.

Ocena Civil.pl: 87%

W sumie: 2 filmów/seriali