Freida Pinto

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Freida Pinto

Ocena: 36 Intrusion (Wtargnięcie)

"Intrusion" to amerykański thriller Netflixa, który zadebiutował na platformie we wrześniu 2021 roku. Małżeństwo z 12-letnim stażem, Meera (Freida Pinto) i Henry (Logan Marshall-Green) wprowadzają się do nowego, nowoczesnego i wielkiego domu na obrzeżach Corrales w Nowym Meksyku. Henry to z zawodu architekt, więc jego dom nie tylko świetnie wygląda, ale jest także funkcjonalny i urządzony ze smakiem. Wkrótce po wprowadzeniu się, małżeństwo pada ofiarą włamania a później ataku na nich samych. Tym razem nie jest to jednak film (pomimo tytułu) obrony domu przed bandą oprychów.

Nie o tym? To o czym? Nie zdradzając szczegółów fabuły, "Intrusion" to kolejny thriller taśmowo produkowany przez Netflix, któremu można sporo zarzucić. Naprawdę sporo, bo pomijając już słaby, pełny luk i przewidywalny scenariusz, to słabo się patrzy na Logana Marshalla-Greena i Freidę Pinto grających bez żadnego zaangażowania. Szczególnie w oczy rzuca się Marshall-Green, zdolny na co dzień aktor, który w tym filmie w zasadzie jest tak nijaki, że aż trudno go poznać. W ślad za tym wszystkim poszły słabe oceny na IMDb (5.2/10) i bardzo słabe od krytyków (zaledwie 23% pozytywnych not w Rotten Tomatoes). Netflix filmem tym znowu niejako udowodnił, że na platformie bardzo liczy się duży wybór dla klienta i bogata oferta, a jakość to sprawa drugorzędna. Trudno się jednak temu dziwić, gigant VOD zdobywa rynek swoimi kultowymi serialami i filmowymi superprodukcjami, film taki jak "Intrusion" to zapychacz, mimo to przyjemniej by było, gdyby nawet takie poboczne produkcje, były przynajmniej o jedną klasę lepszą. Realia są jednak takie, że przy takiej skali działalności nie da się uniknąć wpadek.

Ocena Civil.pl: 36%

Ocena: 87 Slumdog Millionaire

Z cyklu moim zaległości. Niesamowita opowieść o życiu w indyjskiej biedzie dwóch braci Jamala i Salima. W wyniku prześladowań Muzułmanów tracą oni matkę i wychowują się od małego na ulicy. Jamal po osiągnięciu dojrzałości zamierza odnaleźć swoją miłość z dzieciństwa - Latikę oraz brata, który pracuje dla bombajskiego mafiozy. Bierze udział w teleturnieju "Milionerzy" - gdzie po odpowiedzeniu na prawie wszystkie pytania zostaje aresztowany przez policję pod zarzutem oszustwa. Nie przyznaje się do winy nawet podczas tortur, znał odpowiedzi - ponieważ dotyczyły one jego własnego życia...

Ten doskonały dramat zgarnął 8 Oscarów. Nie bez przyczyny. Brytyjski rzut oka na piekło jakim są Indie mrozi krew w żyłach. A piękna opowieść o chłopcu, który zawsze starał się postępować dobrze - pomimo braku wzorców i wszechobecnego zła - porusza. Milioner z ulicy to postać pozytywna, zdobywająca swoje szczęście. Dobre filmy pamięta się latami, a ten taki jest.

Ocena Civil.pl: 87%

W sumie: 2 filmów/seriali