Erin Karpluk

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Erin Karpluk

Ocena: 35 Rule of 3 (Wszystkie żony mojego męża)

Kanadyjski thriller, będący piątkową premierą główną w Canal+... Pewnego dnia Alison (Erin Karpluk) dowiaduje się od policjanta o tragicznej śmierci jej męża Dominicka. Pogrążona w żałobie kobieta przeżywa kolejny wstrząs kiedy zgłasza się do niej Marla Mitchell (Kate Corbett), twierdząca że Dominick był także jej mężem. Wkrótce okazuje się, że zmarły żył w związku także z trzecią kobietą o imieniu Cheryl (Kelly Rutherford). Z każdą z pań spędzał 1/3 miesiąca, twierdząc że podczas pozostałego czasu pracuje na kontrakcie zagranicą. Policja ustala, że śmierć bigamisty nie była przypadkiem, tylko morderstwem a każda z żon staje się podejrzaną, tym bardziej po tym jak okazuje się, że zamordowany mężczyzna pozostawił po sobie kilka milionów dolarów zdeponowanych na koncie w Szwajcarii. Śledztwo w sprawie prowadzi detektyw Gabriel Strickland (Joris Jarsky), będący dla podejrzanych kobiet kimś w rodzaju spowiednika/powiernika. Każda z wdów próbuje także na własną rękę dobrać się do pieniędzy a jednocześnie udowodnić "konkurentce" morderstwo.

Thriller ten miał premierę telewizyjną pod koniec 2019 roku i obecnie posiada zaledwie 113 ocen w serwisie IMDB. Ten z pewnością niskobudżetowy thriller niezbyt nadawał się na piątkową premierę w Prime Time w płatnej telewizji, ale właśnie w takim paśmie został wyemitowany. "Rule of 3" ma wszystkie cechy taniego, kanadyjskiego filmu telewizyjnego, dodatkowo opiera się na kiepskiej grze aktorskiej i wyjątkowo słabym, naciąganym scenariuszu a emocji w tym filmie jest tyle co kot napłakał. Akcja ma miejsce w kilku mieszkaniach i kilku plenerach a liczbę aktorów można policzyć na palcach. Nawet w tak niszowej, wręcz "specjalistycznej" kategorii jak "thriller kanadyjski", produkcja ta lokuje się dużo poniżej "średniej". Po prostu nie warto tego filmu oglądać.

Ocena Civil.pl: 35%

Ocena: 65 Assault on Wall Street

Uwe Boll kręci dramat o krachu finansowym w 2008 roku, widzianym z perspektywy przeciętnego człowieka, któremu problemy na Wall Street odebrały wszystko. Jim (Dominic Purcell) to przeciętny Amerykanin, ciężko pracujący, mający na utrzymaniu wychodzącą z choroby nowotworowej żonę. Ma on stabilne życie, przyjaciół i plany, ale wszystko kończy się kiedy popada w tarapaty finansowe spowodowane ruchami na Wall Street. Pogorszenie sytuacji finansowej w krótkim odbiera mu wszystko - żonę, dom i pracę. Postanawia się zemścić na maklerach ... odbierając im życia. W rolach drugoplanowych wystąpili między innymi: Erin Karpluk, Edward Furlong, Keith David, Lochlyn Munro i Eric Roberts.

Do pewnego momentu film robi wrażenie jako dramat. Akcja się klei, postacie wydają się być rzeczywiste. Później następuje jednak typowy dla Uwe Bolla - odjazd, w którym tylko reżyser rozumie sens. Akcja zemsty Jima to pokaz kompletnego braku logiki i oderwania od rzeczywistości. Nie mniej jednak nie jest to film zły. Ogląda się go dosyć znośnie. Kolejne spojrzenie na popularny w ostatnich latach temat kryzysu finansowego, tym razem widziany od strony zwykłego człowieka.

Ocena Civil.pl: 65%

W sumie: 2 filmów/seriali