Dominic Purcell

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Dominic Purcell

Ocena: 35 Assassin (Zabójca)

Alexa (Nomzamo Mbatha) chcąc dowiedzieć się kto stoi za tym, że jej mąż popadł w śpiączkę, zajmuje jego miejsce w prywatnej operacji militarnej dowodzonej przez niejakiego Valmorę (Bruce Willis). W tejże operacji, Alexa (a wcześniej jej mąż) używając "przejętych ciał" (za pomocą specjalnego mikrochipa) likwidują przestępców. Obecnym celem organizacji jest niejaki Adrian (Dominic Purcell) przedstawiany w filmie jako geniusz zbrodni, aby do niego dotrzeć Alexa przejmuje ciało malarki o imieniu Mali (Andy Allo).

"Assassin" to ostatni film Bruce'a Willisa przed zakończeniem jego kariery z powodu choroby. W latach 2020-2023 zagrał on w około 20 filmach (głównie akcji klasy C) i niestety wszystkie zostały bardzo słabo ocenione (bazując na opiniach w IMDb). Nie inaczej było z tym filmem, ocenionym na fatalne 3.2/10 w IMDb. Ciężko się doszukać "mocnych" punktów tej produkcji, bo choć trwa niecałe 1.5 godziny, to akcja płynie bardzo wolno a opowiedziana historia w żaden sposób nie wciąga. Pisząc akcja, nie mam na myśli scen akcji, bo tych w tym filmie próżno w zasadzie szukać. W oczy za to się rzuca budżetowe wykonanie, sceny są rozgrywane albo w jakimś małym opuszczonym baraku albo w willi wspomnianego już gangstera o imieniu Adrian. O ile o tym filmie nie da się niczego dobrego napisać, to biorąc pod uwagę cały dorobek Bruce'a Willisa z ostatnich 3 lat, warto zauważyć że w kilku filmach wystąpił on ze znanymi nazwiskami (np. Olgą Kurylenką, Johnem Travoltą, Johnem Malkovichem), niemniej bardzo szkoda, że na tej długiej liście nie znalazł się ani jeden "mocny" film, będący zwieńczeniem kariery tego świetnego aktora. Na koniec: "Assasin" (i kilka innych filmów Willisa z ostatnich lat) można obejrzeć w ramach Film Total.

Ocena Civil.pl: 35%

Ocena: 59 Gridlocked

"Gridlocked" chciałem obejrzeć już od pewnego czasu, ale dopiero wczoraj udało mi się zmotywować i przejść przez tę pozycję. Dominic Purcell wciela się w postać twardego gliniarza Davida Hendrixa, który zostaje odsunięty od swojej jednostki i chwilowo musi zajmować się łapaniem drobnych przestępców. Nietypowym partnerem Davida zostaje Brody Walker (Cody Hackman) młody aktor (skandalista), który za serię przewinień zostaje skazany na pracę społeczną w policji. David niańczy Walkera, wykonując obowiązki typowego gliniarza. Pewnego wieczora panowie udają się do budynku treningowego policji, gdzie główny bohater chce potrenować ze swoją dawną ekipą. Obiekt zostaje zaatakowany przez ludzi niejakiego Korvera (Stephen Lang) i Rykera (Vinnie Jones), którzy chcą ukraść obligacje hakując policyjny system. Uwięzieni wewnątrz gliniarze i Brody Walker muszą stawić opór napastnikom. W roli drugoplanowej w tym filmie pojawia się także Danny Glover (wcielający się w postać policjanta).

Jak na kanadyjski film akcji produkcja ta wyróżnia się zestawem znanych aktorów. Niestety nie znalazłem informacji o budżecie, ale widać iż ambicje producentów były takie by zrobić coś nieco lepszego niż typowy kanadyjski film akcji klasy C. Trochę "Gridlocked" odwołuje się do gatunku dawnych filmów VHS z lat 90-tych, ale nie tych z najniższej półki. Całość trwa prawie dwie godziny (110 minut), przez co film nieco męczy widza, bo jak na typową nawalankę jest po prostu za długi. Inna wada to miejsce akcji: wszystkie niemalże wydarzenia mają miejsce w policyjnym baraku w środku nocy, dzięki czemu plenery są całkowicie bez wyrazu. Stephen Lang, który w zasadzie jest stworzony do odgrywania ról czarnych charakterów, trochę tutaj się męczy, za to Dominic Purcell jako "twardziel" jest taki jak zwykle: zacięta (całkowicie bez wyrazu i emocji) mina i góra mięśni. Mimo oczywistych wad tej produkcji oceniam ten film jako przeciętny+, w klasie kanadyjskich filmów akcji, po których nie można się niczego spodziewać ten film się wyróżnia na plus. Czy to wystarczający argument by obejrzeć Gridlocked? Raczej nie...

Ocena Civil.pl: 59%

Ocena: 11 Breakout

"Breakout" z powodzeniem mógłby walczyć o miano najgorszego filmu wszech czasów, ponieważ zepsuto w nim wszystko co można było zepsuć. Fabuła jest kuriozalna, więc od niej zacznę. Jeżeli ktoś nie chce poznać fabuły to niech dalej nie czyta i na własną odpowiedzialność przeżyje poniższe wydarzenia sam... Wrażenia z seansu w tym przypadku nie będą jednak bezcenne. Niejaki Jack (Brendan Fraser) to ekolog, walczący w zalesionej do granic niemożliwości (1/3 powierzchni całego kraju do lasy...) o DRZEWA. Podczas jednej ekologicznej akcji wdaje się w bójkę, w wyniku której trafia do więzienia. Okazuje się jednak, iż jego żona to prawniczka, która może go z ciupy wyciągnąć, pod warunkiem, że Jack podpisze ugodę z firmą wycinającą lasy. Żeby było jeszcze zabawniej, podczas pobytu w więzieniu Jack pracuje ... przy wycince drzew. Jack ma też dzieci, które pewnego weekendu zostają zabrane przez przyjaciela rodziny do ... (jakby gdzie indziej) lasu. I co się w tym lesie może stać? Zanim o tym, najpierw należy wprowadzić drugiego bohatera, a jest nim Tommy (znany z serialu Prison Break - Dominic Purcell). Tommy jest świeżo po odsiedzeniu wyroku w USA i wraz z upośledzonym bratem podróżuje do Kanady, gdzie zamierza (oczywiście w lesie) zamieszkać (w opłaconym już) domku, doglądać brata i pracować jako mechanik. Niestety Tommy ma pecha, ponieważ w Kanadzie okazuje się, iż najemca nie chce mu wynająć domku, wobec tego Tommy postawia go zabić - co się od razu nie udaje, ponieważ najemca ucieka (oczywiście do lasu) a Tommy wraz z bratem go gonią. Dopadają go i zabijają, ale niestety kilkanaście metrów dalej kajakiem płyną sobie dzieci Jacka, które są świadkami zajścia. Tommy postanawia, iż dzieci i ich opiekuna należy zabić. W związku z czym rozpoczyna się ganianie po lesie. Brat Tommy'ego zdobywa telefon córki Jacka i dzwoni do jego żony. W ten sposób matka dowiaduje się, iż jej dzieci są w niebezpieczeństwie, daje cynk Jackowi a on urywa się podczas pracy w lesie i dołącza do swoich pociech, by wspólnie z nimi uciekać przed uzbrojonym Tommym, oczywiście wszystko dzieje się w lesie. Jeżeli komuś mało absurdów - należy dodać kolejne. Cały film został rozciągnięty na kilka dni. Po ganianiu, nagle zapada zmrok, główne postacie zatrzymują się w miejscu, kładą się na paprotkach i śpią w najlepsze do rana - a kolejnego dnia znowu to samo, Tommy biega z karabinkiem, Jack z dziećmi ucieka. Aby tego było mało, co jakiś czas upośledzony braciszek Tommy'ego o imieniu Kenny, dzwoni do matki dzieci Jacka i z nią sobie rozmawia (uważa, iż ona jest jego mamą...). Podczas jednej z akcji synek Jacka podtapia się i zostaje wyłowiony przez Tommy'ego, który to REANIMUJE go aby zaraz po tym grozić mu śmiercią! W tej samej scenie, Jack ratuje syna i nie dobija pomimo przewagi i uzbrojenia Tommy'ego, tylko wraca do lasu, by dalej sobie biegać. W końcu ten koszmar ma swój finał, oczywiście też kuriozalny.

Pozwoliłem sobie na dłuższą recenzję, tylko po to by przestrzec każdego przez tym filmem. Ta kanadyjska "produkcja" to antyfilm, coś tak kuriozalnego, iż nawet wiele zdań nie jest w stanie tego opisać. To smutne, iż Dominic Purcell - aktor ongiś na fali tak nisko upadł, grywa obecnie w bardzo tanich filmach akcji, ale "Breakout" to już coś poniżej godności każdego aktora. Podobnie rzecz się ma z Brendanem Fraserem, kiedyś brylował w filmach o Mumii, teraz musi się ratować w produkcjach klasy C i D. Ale "Breakout" to film zdecydowanie poza klasyfikacją, jakąkolwiek! Ciężko wyobrazić sobie gorszy film.

Ocena Civil.pl: 11%

Ocena: 65 Assault on Wall Street

Uwe Boll kręci dramat o krachu finansowym w 2008 roku, widzianym z perspektywy przeciętnego człowieka, któremu problemy na Wall Street odebrały wszystko. Jim (Dominic Purcell) to przeciętny Amerykanin, ciężko pracujący, mający na utrzymaniu wychodzącą z choroby nowotworowej żonę. Ma on stabilne życie, przyjaciół i plany, ale wszystko kończy się kiedy popada w tarapaty finansowe spowodowane ruchami na Wall Street. Pogorszenie sytuacji finansowej w krótkim odbiera mu wszystko - żonę, dom i pracę. Postanawia się zemścić na maklerach ... odbierając im życia. W rolach drugoplanowych wystąpili między innymi: Erin Karpluk, Edward Furlong, Keith David, Lochlyn Munro i Eric Roberts.

Do pewnego momentu film robi wrażenie jako dramat. Akcja się klei, postacie wydają się być rzeczywiste. Później następuje jednak typowy dla Uwe Bolla - odjazd, w którym tylko reżyser rozumie sens. Akcja zemsty Jima to pokaz kompletnego braku logiki i oderwania od rzeczywistości. Nie mniej jednak nie jest to film zły. Ogląda się go dosyć znośnie. Kolejne spojrzenie na popularny w ostatnich latach temat kryzysu finansowego, tym razem widziany od strony zwykłego człowieka.

Ocena Civil.pl: 65%

Ocena: 60 Straw Dogs

Do prowincjonalnego miasteczka typu "każdy zna każdego" przyjeżdża znany scenarzysta - David Sumner (James Marsden), by osiąść w domku na uboczu, ze swoją świeżo poślubioną żoną - Amy (Kate Bosworth), która wywodzi się z miasteczka. David piszę film o bitwie pod Stalingradem, w którym to Niemcy mający 90% zajętego miasta ostatecznie je oddali, co rozstrzygnęło o losach wojny. Posiadłość Amy wymaga remontu, do którego David wynajmuje lokalną ekipę na czele z wysokim i umięśnionym Charliem (Alexander Skarsgård). Nie przystosowany do południowego stylu życia David nie odnajduje się w nowej rzeczywistości i Konflikt pomiędzy nim a lokalną społecznością zaczyna narastać, by ostatecznie doprowadzić do eksplozji...

Ten film to sequel filmu z 1971, w którym to zagrał Dustin Hoffman. Jest to kino bardzo mocne i brutalne, bardzo obficie polane scenami obyczajowymi, które ukazują styl życia ludzi z południowych stanów w małych miasteczkach. Nie powiem by był to film zły, jednakże nie wyrasta nadto ponad schematy i nie czaruje niczym wyjątkowym. Dobry do obejrzenia jako jeden z wielu podczas nocnego seansu.

Ocena Civil.pl: 60%

W sumie: 5 filmów/seriali