Kate Bosworth

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Kate Bosworth

Ocena: 44 Heist

Heist
Poster source: imdb.com

Luke Vaughn (Jeffrey Dean Morgan) to pracownik kasyna, który postanawia wraz z kolegą z pracy Coxem (Dave Bautista) okraść swojego pracodawcę, mafioza noszącego ksywę The Pope (w tej roli Robert De Niro). Luke nie jest typem gangstera, do przestępstwa popycha go przymus: musi zapłacić za leczenie swojej małej córeczki. Sam tytułowy skok okazuje się być kiepsko przygotowany, ponieważ napastnicy są zmuszeni uciekać ... miejskim autobusem, który porywają wraz z pasażerami. W pogoń za nimi rusza posterunkowa Kris (Gina Carano). Obsadę uzupełniają: Morris Chestnut, Lydia Hull oraz Mark-Paul Gosselaar. W filmie pojawia się także Kate Bosworth.

"Heist" kosztował prawie 9 mln dolarów, zarobił nieco ponad 4 mln, czyli przyniósł stratę. Poza bardzo ciekawą obsadą, film bardzo rozczarowuje. Do największym wad należy zaliczyć: bardzo przerysowaną fabułę, naszpikowaną brakami fabularnymi oraz absurdalnymi sytuacjami. Wyraźnie widać, iż scenarzyści nie mogli się zdecydować czy tworzą lekkie kino akcji w stylu "Fast and Furious" czy poważny dramat z wyrazistymi postaciami. Szkoda bardzo dobrych aktorów na taką produkcję.

Ocena Civil.pl: 44%

Ocena: 63 Homefront

Homefront
Poster source: imdb.com

Agent DEA - Phil Broke (w tej roli Jason Statham) pracujący jako wtyka w gangu motocyklowym zostaje zdekonspirowany. Aby przeżyć przenosi się ze swoją 10-letnią córką do małej mieściny w Luizjanie. Sielanka na nowych śmieciach nie trwa długo, ponieważ Broke podpada lokalnego bossowi narkotykowemu (w tej roli James Franco), jego siostrze (w tej roli Kate Bosworth) oraz jego dziewczynie (w tej roli Winona Ryder). Trójka złego na jednego - ale postacie grane przez Strathama zawsze mają pod górkę i ... zawsze sobie świetnie radzą.

Typowy film akcji, z dobrą obsadą, typowa dla Stathama produkcja jakich zaliczył już naprawdę wiele. Anglik świetnie się czuje w filmach akcji, choć powoli dobiega do pięćdziesiątki dalej na ekranie prezentuje się dosyć świeżo. Dodatkowo w "Homefront" oglądamy zawsze genialnego Jamesa Franco, choć tutaj aktor ten daje z siebie niewiele. Winona Ryder mimo 43 lat dalej prezentuje się atrakcyjnie. Kate Bosworth - niesamowicie szczupła aktorka, grająca tutaj uzależnioną od narkotyków nerwuskę wypada przyzwoicie. Całą produkcję wyprodukowano za 22 miliony dolarów. Kino akcji na przyzwoitym poziomie, aczkolwiek na pewno mocno wtórne.

Ocena Civil.pl: 63%

Ocena: 60 Straw Dogs

Straw Dogs
Poster source: imdb.com

Do prowincjonalnego miasteczka typu "każdy zna każdego" przyjeżdża znany scenarzysta - David Sumner (James Marsden), by osiąść w domku na uboczu, ze swoją świeżo poślubioną żoną - Amy (Kate Bosworth), która wywodzi się z miasteczka. David piszę film o bitwie pod Stalingradem, w którym to Niemcy mający 90% zajętego miasta ostatecznie je oddali, co rozstrzygnęło o losach wojny. Posiadłość Amy wymaga remontu, do którego David wynajmuje lokalną ekipę na czele z wysokim i umięśnionym Charliem (Alexander Skarsgård). Nie przystosowany do południowego stylu życia David nie odnajduje się w nowej rzeczywistości i Konflikt pomiędzy nim a lokalną społecznością zaczyna narastać, by ostatecznie doprowadzić do eksplozji...

Ten film to sequel filmu z 1971, w którym to zagrał Dustin Hoffman. Jest to kino bardzo mocne i brutalne, bardzo obficie polane scenami obyczajowymi, które ukazują styl życia ludzi z południowych stanów w małych miasteczkach. Nie powiem by był to film zły, jednakże nie wyrasta nadto ponad schematy i nie czaruje niczym wyjątkowym. Dobry do obejrzenia jako jeden z wielu podczas nocnego seansu.

Ocena Civil.pl: 60%

01

W sumie: 3 filmów