Ocena: 40 Against the Dark

Steven Seagal występuje w horrorze! Fabuła filmu jest niemalże żywcem ściągnięta z gry komputerowej "Left 4 Dead": świat jest ogarnięty wirusem, który zamienia ludzi w krwiożercze Zombie, tylko mała część populacji nie jest zarażona, ale przez to jest narażona na ataki zainfekowanych, którzy potrzebują krwi by żyć... Akcja rozgrywa się w dawnym szpitalu (identyczna lokacja występuje w grze Left 4 Dead), gdzie spotyka się szóstka bohaterów - ich celem jest opuszczenie budynku. Ten sam budynek zamierza również "wyczyścić" z Zombie czwórka łowców pod przewodnictwem Tao (Steven Seagal). Wszyscy walczą z czasem, bowiem o świcie miejsce ma być zrównane z ziemią przez armię (jakiś element walki z czasem być musi...).

Od razu trzeba zaznaczyć, że film się ogląda bardzo ciężko - szóstka głównych bohaterów niczym nie ciekawi, od chodzą sobie po korytarzach jak w grze komputerowej i uciekają przed Zombie, podczas gdy łowcy robią to samo tylko zamiast uciekać urządzają krwawe jatki. Zasada pt. "nikt nie może zranić Stevena Seagala" obowiązuje w 100%, w filmie nie odnosi on żadnych obrażeń...

Do filmu załapał się do roli drugoplanowej (nie walczy z Zombie, tylko siedzi w bazie) Linden Ashby (grał Johna Cage'a w Mortal Kombat).

Jest to film budżetowy, o cienkiej fabule (gra komputerowa ma lepszy klimat). Można go zadedykować miłośnikom horrorów z Zombie jak również fanom Seagala.

Ocena Civil.pl: 40%

Dane dotyczące filmu

  • Rok produkcji: 2009
  • Gatunek: Action, Horror, Sci-Fi, Thriller
  • Czas trwania: 1 h 34 min
  • Ocena według IMDb (w momencie publikacji recenzji): 3.30