Aleksey Serebryakov

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Aleksey Serebryakov

Ocena: 73 Nobody (Nikt)

Hutch Mansell (Bob Odenkirk) to na pozór typowy reprezentant amerykańskiej klasy średniej, wykonujący nudną pracę biurową u swojego teścia. Do czasu, aż on i jego rodzina zostają zaatakowani w nocy przez parę złodziei. Po tym zdarzeniu w mężczyźnie zaczynają się odzywać demony przeszłości, przez które bardzo szybko trafi na celownik rosyjskiej mafii, dowodzonej przez bezwzględnego Yuliana ( Aleksey Serebryakov). Role drugoplanowe w tym filmie grają: Connie Nielsen, RZA oraz Christopher Lloyd.

"Nobody" debiutował w kinach wiosną 2021 roku w środku pandemii, co przełożyło się na wyniki finansowe, bowiem film zarobił nieco ponad 57 mln dolarów (przy budżecie wynoszącym 16 mln). O ile wynik finansowy imponujący być nie mógł, to już oceny od widzów i krytyków jak najbardziej. Obecnie film posiada notę 7.4/10 w IMDb (przy ponad 275 tysiącach głosów) oraz 84% pozytywnych opinii od profesjonalnych krytyków zagregowanych w Rotten Tomatoes. Oceny są uzasadnione, bowiem produkcja ta to jeden z bardziej szalonych i brutalnych filmów i akcji ostatnich lat. Choć produkcja dedykowana jest raczej do koneserów mocnego kina, to nie sposób przejść obojętnie wobec ciekawej obsady. Ciężko sobie wyobrazić Boba Odenkirka jako twardziela, jednak aktor udowodnił w tym filmie, że potrafi wcielić się nawet i w taką postać. Produkcja jest szalona, a fabuła nieco dziurawa, jednak nie przeszkadza to w seansie, bo na ekranie tyle się dzieje, że niekoniecznie ma się czas myśleć nad tym "czy to wszystko ma sens". Film obecnie można obejrzeć w ramach subskrypcji Amazon Prime.

Ocena Civil.pl: 73%

Ocena: 71 The Coldest Game (Ukryta Gra)

"The Coldest Game" to polski film z udziałem zagranicznych aktorów, którego akcja ma miejsce w Warszawie podczas kryzysu kubańskiego (rok 1962 roku). Joshua Mansky (Bill Pullman) to były szachista i profesor, który zostaje porwany przez służby amerykańskiego wywiadu i wywieziony do Warszawy na turniej szachowy mający się odbyć w Pałacu Kultury. Przeciwnikiem Amerykanina ma być rosyjski arcymistrz Alexander Gavrylov a sam turniej wykorzystywany jest politycznie przez obie strony. W cieniu sportowej rywalizacji w Warszawie ma miejsce gra nerwów pomiędzy służbami. Mansky'emu towarzyszą agenci Stone (Lotte Verbeek) i White (James Bloor), zaś działania Rosjan koordynuje bezwzględny generał Krutov (Aleksey Serebryakov). Napiętą atmosferę z kolei próbuje chłodzić dyrektor Pałacu – Alfred (w tej roli świetny jak zwykle Robert Więckiewicz).

Ten szpiegowski film z 2019 roku był produkowany między innymi przez Piotra Woźniak-Staraka, który zginął tragicznie na kilka tygodni przed premierą. "The Coldest Game" porusza podobną tematykę jak The Queen's Gambit, ale dzieło polskich twórców w prawdziwszy sposób oddaje realia panujące podczas zimnej wojny pomiędzy dwoma wrogimi obozami. Ciekawa jest także obsada, Lotte Verbeek to aktorka która na swoim koncie ma występy między innymi w popularnym serialu The Blacklist, obraz zyskuje także sporo za sprawą Roberta Więckiewicza, ale mi podobała się także rola Alekseya Serebryakova. Choć sam film został oceniony przez widzów w IMDB na 6.1/10 i nieco wyżej w polskim Filmwebie, to moim zdaniem zasługuje na nieco wyższe noty. Nie jest to może porywający i genialny thriller szpiegowski, ale ma coś w sobie. Obecnie produkcję można obejrzeć np. na Canal+.

Ocena Civil.pl: 71%

W sumie: 2 filmów/seriali