Charles Dance

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Charles Dance

Ocena: 75 The Widow (Wdowa)

Georgia Wells (Kate Beckinsale) to kobieta w średnim wieku, która kilka lat wcześniej straciła męża w katastrofie lotniczej w Kongo. Pewnego razu Georgia ogląda przypadkiem transmisję telewizyjną z zamieszek w Kinszasie. Na jednym z ujęć rozpoznaje swojego rzekomo zmarłego męża. Kobieta postanawia za wszelką cenę odszukać mężczyznę i w tym celu samotnie udaje się do Kongo. Inne ważne role w tym serialu grają: Alex Kingston, Babs Olusanmokun oraz Charles Dance.

Produkcja Amazona składa się z ośmiu odcinków, trwających około 45 minut. Cała intryga obraca się w okół poszukiwań Georgii, która metodycznie (jak w grze komputerowej) przybliża się do odnalezienia męża. Przy okazji kobieta natrafia na lokalną przestępczość, korupcję i staje się elementem pewnego spisku. Cały serial opiera się na talencie (i urodzie) Kate Beckinsale. Brytyjka świetnie odnalazła się w roli protagonistki, dzielnie walczącej zarówno na ulicach Kinszasy jak i w afrykańskim buszu. Aby "uwiarygodnić" cechy głównej bohaterki, scenarzyści przedstawili ją jako byłą wojskową, świetnie wyszkoloną i przygotowaną do walki kobietę. W wyniku tego założenia: Georgia świetnie biega, walczy i strzela. Oceniając sam serial: nasuwa mi się jedno słowo: "poprawny" a nawet "poprawny plus". W przeciwieństwie do Netflixa, Amazon robi seriale nieco bardziej wytrawne. "The Widow" to nie jest cukierkowa opowieść a twardy, przeznaczony dla dorosłych kryminał osadzony w centralnej Afryce. Na minus należy jednak zaliczyć brak efektu "wow", ani poszczególne odcinki ani też zakończenie nie jest powalające. Widać było, że Amazon się starał wykonać poprawny serial, ale nie zależało mu na tym, by stworzyć coś kultowego, co poruszy światem VOD. "The Widow" w IMDB otrzymało ocenę 7.0 od widzów, przy raczej niskim zainteresowaniu. Warto jednak ten serial sobie obejrzeć mając odrobinę wolnego czasu.

Ocena Civil.pl: 75%

Ocena: 83 And Then There Were None

"And Then There Were None" to formalnie miniserial, który składał się z trzech (a w polskiej telewizji został podzielony na dwa) epizodów. To ekranizacja książki Agathy Christie, wydana w roku 1939. W tym samym roku mają też miejsca wydarzenia ukazane w serialu. Na odludnej angielskiej wyspie znajduje się 10 osób, dwie osoby ze służby plus ośmioro gości. Brakuje gospodarza, który zaprosił wszystkich obecnych. Zamiast niego zostaje puszczone nagranie, w którym autor oskarża każdego z gości o dokonanie zbrodni. Następnie zaczynają ginąć ludzie, jeden po drugim, według określonego porządku. Pozostali przy życiu pogrążają się w chaosie i napędzają spiralę podejrzeń. Doborowa obsada, między innymi Maeve Dermody, która jest nazywana australijską Emily Blunt (ze względu na bardzo duże podobieństwo), Aidan Turner czy Sam Neill.

Nie da się powiedzieć złego słowa o tej brytyjskiej pozycji. Doskonały klimat, perfekcyjnie zbudowane napięcie i ciekawi aktorzy. Całość trwa prawie 3 godziny i jest to niesamowita uczta dla fanów thrillerów i wielbicieli Christie.

Ocena Civil.pl: 83%

W sumie: 2 filmów/seriali