Peter Sarsgaard

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Peter Sarsgaard

Ocena: 61 The Lie (Kłamstwo)

The Lie
Poster source: imdb.com

"The Lie" to kanadyjska produkcja dystrybuowana przez Amazon Studios. Film po raz pierwszy został pokazany podczas Toronto International Film Festival w 2018 roku, ale szeroka premiera miała miejsce 6 października 2020 roku na platformie Amazon Prime. "The Lie" to produkcja z pogranicza dramatu, thrilleru i horroru, mająca miejsce w zimowym plenerze Kanady. Kayla to 15-latka wychowywana na przemian przez matkę Rebeccę (Mireille Enos) i ojca o imieniu Jay (Peter Sarsgaard) będących po rozwodzie i próbujących układać sobie życie z innymi partnerami. Jay odwożąc córkę na obóz, zabiera po drodze jej koleżankę Britney. W czasie podróży, dziewczyny proszą o zatrzymanie auta i udają się "za potrzebą" wgłąb lasu. Po kilku chwilach, ojciec zaniepokojony nieobecnością córki, odnajduje ją na moście. Kayla oświadcza mu, że właśnie zabiła swoją koleżankę, spychając ją do lodowatego, rwącego potoku. Zdruzgotany Jay nie odnajduje ciała ofiary, ale postanawia zatuszować sprawę, by jego córka nie poniosła konsekwencji. Wspólnie ze swoją byłą żoną, Rebeccą, rozpoczynają ryzykowną grę pełną kłamstw i manipulacji aby uchronić jedyną córkę przed konsekwencjami.

Produkcja Amazona zebrała słabe oceny od widzów i krytyków i jasno trzeba sobie powiedzieć, że nie jest to wybitny film. Daleko mu jednak do "kanadyjskiego standardu" thrillera telewizyjnego. "The Lie" posiada kilka atutów, przede wszystkim dobrą obsadę: Mireille Enos i Peter Sarsgaard tworzą na ekranie zgrany duet a tworzone przez nich postacie są pełne emocji. Niestety są też wady, przede wszystkim miejscami naciągana fabuła, film ten nie trzyma widza mocno w napięciu i po pewnym czasie zaczyna delikatnie nużyć. Mimo to, "The Lie" warto obejrzeć, szczególnie jeżeli ktoś uważa się za miłośnika thrillerów.

Ocena Civil.pl: 61%

Ocena: 71 Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice
Poster source: imdb.com

Film o szachiście Bobby Fischerze (zagrał go Tobey Maguire). Akcja koncentruje się na roku 1972 i wielkim pojedynku Fischera z Borisem Spasskym (w tej roli Liev Schreiber) na Islandii. Mecz ten nie był tylko pojedynkiem czysto sportowym, ale przede wszystkim rywalizacją wielkich mocarstw USA i ZSSR.

Kosztujący 19 mln dolarów film okazał się finansową klapą, ponieważ zarobił niecałe 6 mln. To było raczej do przewidzenia, ponieważ ciężko znaleźć widownię na film o szachach i meczu sprzed ponad 40 lat. Sama jednak produkcja jest wysokiej klasy widowiskiem z dobrą rolą Tobeya Maguire'a i jeszcze lepszą Lieva Schreibera. Schreiber, który kojarzy się przede wszystkim z kreacją bezwzględnego przestępcy w Rayu Donovanie, wyszedł poza schemat i zagrał naprawdę przekonywającą postać, choć drugoplanową. "Pawn Sacrifice" to kino na poziomie, niestety niedocenione przez widownię.

Ocena Civil.pl: 71%

01

W sumie: 2 filmów