Mireille Enos

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Mireille Enos

Ocena: 82 Hanna (Season: 2)

Hanna
Poster source: imdb.com

Drugi sezon "Hanny" miał premierę na platformie Amazon Prime na początku lipca 2020 roku. Wydarzenia bezpośrednio kontynuują wątki z sezonu pierwszego, czyli akcja ma miejsce po zniszczeniu ośrodka Utrax. Po śmierci Jerome Sawyera, operację przejmuje agent John Carmichael (Dermot Mulroney), a uczestniczki programu zostają przewiezione do ośrodka "The Meadows" położonego w Wielkiej Brytanii. Hanna i Clara przebywają na wolności, jednak są dalej poszukiwane przez agentów a Marissa Weigler (Mireille Enos) prowadzi ryzykowną grę, chcąc ukryć swoje prawdziwe zamiary przed współpracownikami. Akcja tego sezonu poza ośrodkiem Meadows, ma jeszcze miejsce między innymi w Barcelonie i Londynie. Z obsady wypadł Joel Kinnaman, a dołączyli między innymi Cherrelle Skeete i Anthony Welsh.

Drugi sezon moim zdaniem jest jeszcze lepszy niż pierwszy, choć nie wszystkie odcinki trzymają równy poziom. Podobnie jak sezon pierwszy, drugi także składa się z ośmiu odcinków trwających około 50 minut. Na pewno Amazon zadbał o to, by wszystko było na wysokim poziomie, oglądając kolejne odcinki ciężko nie dostrzec profesjonalizmu i dbałości o szczegóły, po prostu czuć, iż osobom odpowiedzialnym za ten format zależało na dopieszczeniu "produktu". Mireille Enos ponownie świetnie zagrała, zaś partnerujący jej Dermot Mulroney został świetnie obsadzony. Na uwagę zasługuje także rola Áine Rose Daly, wcielającą się w postać szkolonej rekrutki, Sandy Phillips, do której świetnie pasuje określenie "lovely but lethal". Wiadomo już, że powstanie trzeci sezon tej produkcji, co jest dobrą informacją, bo "Hanna" to mocna pozycja w ofercie Amazon Prime Video. Warto ten serial obejrzeć.

Ocena Civil.pl: 82%

Ocena: 80 Hanna (Season: 1)

Hanna
Poster source: imdb.com

Remake filmu z 2011 roku. Tytułowa Hanna (Esme Creed-Miles) to dziewczyna wychowywana w bieszczadzkim lesie przez Erica Hellera (Joel Kinnaman), gdzie od najmłodszych lat jest szkolona i przygotowywana do stawienia czoła zagrożeniom. Hanna, jako noworodek została przez Erica wyniesiona z tajnego obiektu Utrax, gdzie CIA prowadziło ściśle tajne doświadczenie, mające zapewnić im wyszkolenie młode agentki, gotowe do odbycia najbardziej niebezpiecznych miejsc. Po latach spędzonych w lesie, Hanna zostaje wytropiona przez agentkę CIA, Marissę Wiegler (Mireille Enos). Aby pozostać przy życiu, musi stawić czołowo amerykańskim agentom.

Serial został wyprodukowany przez Amazona i zasilił portfolio "Prime Video". Pierwszy sezon "Hanny" otrzymał dosyć pozytywne opinie od krytyków (67% recenzji na plus w Rotten Tomatoes) oraz dobre oceny od widzów (średnia ocena odcinków pierwszego sezonu to 8/10 w IMDB). Pierwszy sezon składa się z ośmiu odcinków trwających średnio około 50 minut, akcja ma zaś miejsce między innymi w Paryżu, Berlinie, Polsce i Rumunii. Amazon zdążył przyzwyczaić widzów do wysokiej jakości produkowanych przez siebie seriali i nie inaczej jest w tym wypadku. "Hanna" to sprawnie nakręcony serial akcji z bardzo dobrą obsadą. Esme Creed-Miles to młoda brytyjska aktorką będąca córką Samanthy Morton, z kolei Joel Kinnaman (szwedzko-amerykański aktor) znany był wcześniej głównie ze współpracy z Netflixem (zagrał główną rolę w serialu Altered Carbon). Mi jednak najbardziej do gustu przypadła rola Mireille Enos, grana przez nią Marissa Weigler to postać niesamowicie demoniczna, z iście szelmowskim uśmiechem. Obecnie na Amazonie dostępne są dwa sezony tego serialu (jestem w trakcie oglądania drugiego). Jeżeli ktoś lubi seriale akcji to "Hanna" powinna mu przypaść do gustu.

Ocena Civil.pl: 80%

Ocena: 33 The Captive

The Captive
Poster source: imdb.com

Kanadyjski thriller z udziałem znanych aktorów. Matthew (Ryan Reynolds) to ojciec, który przed ośmioma laty zostawił córkę samą w samochodzie. Dziewczynka została porwana a jej rodzice nigdy się z tymi nie pogodzili. Matka (Mireille Enos) oskarżała Matthew o to, iż to przez niego mała Cassandra została porwana. Po ośmiu latach na trop dziewczynki wpada specjalna grupa policjantów, którzy zajmują się internetowymi pedofilami. Nicole Dunlop (Rosario Dawson) i jej partner Jeffrey (Scott Speedman) odkrywają, iż dorosła Cassandra pracuje (dobrowolnie lub nie) dla siatki pedofilów i wabi nowe dziewczynki. Aby odnaleźć dziewczynę należy dostać się do zakamuflowanego kręgu internetowych pedofilii.

Ten thriller nie trzyma chronologii. Wydarzenia sprzed 8 lat i wydarzenia z teraźniejszości przeplatają się. Wydarzenia z czasu teraźniejszego też są wymieszane. Trzeba mocno się nagłówkować by ułożyć te puzzle czasoprzestrzenne. Nie ma sensu ich układać, ponieważ film nie trzyma w ogóle w napięciu a fabuła jest słabiuteńka. Akcja toczy się w zimnej Kanadzie, wszystko jest obsypane śniegiem a Ryan Reynolds poubierany w cebulkę prezentuje się komicznie. Twórcom nie chciało się nawet ucharakteryzować aktorów, stąd też w czasie przeszłym i obecnym postacie wyglądają tak samo - pomimo, iż wydarzenia są oddzielone ośmioma latami. Młodą i dorosłą Cassandę grają po prostu dwie aktorki, ale przez osiem lat zmienia się tylko porwana dziewczyna - reszty ząb czasu nie rusza. Fatalne oceny na Rotten Tomatoes i IMDb.com nie są przypadkiem - "The Captive" to fatalna produkcja, którą koniecznie trzeba sobie odpuścić.

Ocena Civil.pl: 33%

Ocena: 25 World War Z

World War Z
Poster source: imdb.com

Chyba najgorsza superprodukcję jaką widziałem. Za 190 mln dolarów zrobiono adaptację poczytnej książki o tym samym tytule autorstwa Max Brooks. Tyle tylko, że ekranizacja nie ma w zasadzie nic wspólnego z książką poza tytułem, ponieważ przekręcono w niej wszystko. Gerry Lane (Brad Pitt) to funkcjonariusz ONZ, który za cenę uratowania rodziny podejmuje się walki z wirusem zamieniającym ludzie w Zombie. W tym celu Gerry odwiedza kilka miejsc na świecie by bliżej poznać chorobę i znaleźć na nią skuteczne lekarstwo. Świat w obliczu śmiercionośnego wirusa i epidemii Zombie stoi na krawędzi zapaści i każda minuta (wg filmu) jest na wagę złota.

Nie umiem, nie potrafię wskazać ani jednej zalety tego filmu. Nuda przebija się przez cały czas z ekranu a dwie godziny seansu mijają jak cztery. Zmarnowany budżet na nieoszałamiające efekty specjalne + obsada zawierająca w zasadzie jednego wielkiego Pitta i David Morse'a w roli czwartoplanowej (+ Matthew Fox pokazany przez ułamki sekund). Poza tym garść mniej znanych nazwisk jak chociażby Mireille Enos (serialowa aktorka) i początkująca Daniella Kertesz. Aż chce się zapytać: gdzie zniknęło 190 mln dolarów? Czy po zatrudnieniu Pitta nie starczyło na żadnego innego topowego aktora? Obsadę można jeszcze "przełknąć", ale reszta jest zupełnie poniżej krytyki. Superprodukcja oczywiście zgarnęła trochę pozytywnych opinii no i się zwróciła finansowo - co nie zmienia faktu, iż każdy kto jeszcze tego filmu nie widział - moim zdaniem powinien trzymać się od niego jak najdalej.

Ocena Civil.pl: 25%

01

W sumie: 4 filmów