Dermot Mulroney

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Dermot Mulroney

Ocena: 82 Hanna (Season: 2)

Hanna
Poster source: imdb.com

Drugi sezon "Hanny" miał premierę na platformie Amazon Prime na początku lipca 2020 roku. Wydarzenia bezpośrednio kontynuują wątki z sezonu pierwszego, czyli akcja ma miejsce po zniszczeniu ośrodka Utrax. Po śmierci Jerome Sawyera, operację przejmuje agent John Carmichael (Dermot Mulroney), a uczestniczki programu zostają przewiezione do ośrodka "The Meadows" położonego w Wielkiej Brytanii. Hanna i Clara przebywają na wolności, jednak są dalej poszukiwane przez agentów a Marissa Weigler (Mireille Enos) prowadzi ryzykowną grę, chcąc ukryć swoje prawdziwe zamiary przed współpracownikami. Akcja tego sezonu poza ośrodkiem Meadows, ma jeszcze miejsce między innymi w Barcelonie i Londynie. Z obsady wypadł Joel Kinnaman, a dołączyli między innymi Cherrelle Skeete i Anthony Welsh.

Drugi sezon moim zdaniem jest jeszcze lepszy niż pierwszy, choć nie wszystkie odcinki trzymają równy poziom. Podobnie jak sezon pierwszy, drugi także składa się z ośmiu odcinków trwających około 50 minut. Na pewno Amazon zadbał o to, by wszystko było na wysokim poziomie, oglądając kolejne odcinki ciężko nie dostrzec profesjonalizmu i dbałości o szczegóły, po prostu czuć, iż osobom odpowiedzialnym za ten format zależało na dopieszczeniu "produktu". Mireille Enos ponownie świetnie zagrała, zaś partnerujący jej Dermot Mulroney został świetnie obsadzony. Na uwagę zasługuje także rola Áine Rose Daly, wcielającą się w postać szkolonej rekrutki, Sandy Phillips, do której świetnie pasuje określenie "lovely but lethal". Wiadomo już, że powstanie trzeci sezon tej produkcji, co jest dobrą informacją, bo "Hanna" to mocna pozycja w ofercie Amazon Prime Video. Warto ten serial obejrzeć.

Ocena Civil.pl: 82%

Ocena: 54 Sleepless (Bez snu)

Sleepless
Poster source: imdb.com

Vincent (Jamie Foxx) to dobry glina, na co dzień pracujący pod przykrywką w środowisku handlarzy narkotyków. Podczas jednej z akcji, Vincent kradnie 25kg narkotyków, czym naraża się u lokalnego rzezimieszka Rubino (Dermot Mulroney). Rubino chcąc odzyskać towar poleca porwać syna Vincenta. Wkrótce sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy do akcji wkracza ambitna policjantka Bryant (Michelle Monaghan) a na Rubino zaczyna naciskać jego zwierzchnik, demoniczny Novak (Scoot McNairy). Główny bohater ma za zadanie uratować latorośl, balansując pomiędzy przestępcami narkotykowymi i kolegami po fachu.

Budżet 30 mln dolarów (zwrot wyniósł niecałe 33 mln) pozwolił na nakręcenie filmu, którego akcja prawie w całości ma miejsce w nocnym klubie w Las Vegas. Wydarzenia mają (zgodnie z tytułem) miejsce podczas jednej, bardzo pracowitej nocy. Próbowano zrobić prosty gangsterski film w starym stylu, oparty na sprawdzonych motywach: jeden nieskazitelny glina, jednej nocy radzący sobie z wieloma problemami + do maksimum pokomplikowana sytuacja. Mimo korzystania ze sprawdzonego schematu coś tutaj nie zagrało, bo film ten uderza swoją niesamowitą przeciętnością, połączoną z brakiem jakiś większych ambicji. Ciężko cokolwiek dobrego powiedzieć o tej produkcji, bo to zwyczajny kryminał wobec którego można przejść obojętnym. Jeżeli ktoś lubi filmy z Jamie Foxxem to może obejrzeć "Sleepless", aczkolwiek ja nie widzę żadnych mocnych argumentów by ten film nadrobić.

Ocena Civil.pl: 54%

01

W sumie: 2 filmów