Bella Thorne

Poniżej znajdują się filmy i seriale powiązane z tagiem: Bella Thorne

Ocena: 25 Measure of Revenge (Miara zemsty)

Lillian (Melissa Leo) aktorka teatralna i wieloletnia wdowa nabiera chęci do życia po tym jak jej dorosły syn Curtis (Jake Weary) wraca do domu po odwyku narkotykowym. Mężczyzna po powrocie kontynuuje swoją karierę muzyka oraz zamierza się ustatkować. Kiedy wszystko wydaje się być w porządku, Lillian znajduje syna i jego niedoszłą żonę martwych z powodu przedawkowania. Po tym jak policja nie za bardzo zamierza wyjaśnić sprawę, uznając ją za wypadek, główna bohaterka postanawia rozpocząć własne śledztwo, łącząc siły z dawną dilerką jej syna o imieniu Taz (Bella Thorne).

Ten thriller z 2022 roku to jeden z bardziej nieudanych filmów ostatnich lat, co potwierdzają złe oceny od widzów (3.7/10 w IMDb przy zaledwie 263 notach) oraz fatalne od krytyków, na kilkanaście recenzji ledwie 12% było pozytywnych. Bardzo mała liczba ocen w IMDb świadczy o tym, że naprawdę mało kto ten film widział, choć dostępny jest od marca 2022 roku. To dobrze, bo oglądać naprawdę nie ma co. "Measure of Revenge" irytuje chaotyczną fabułą, kiepskim scenariuszem, brakiem jakiekolwiek napięcia i kiepską obsadą. Bella Thorne nie potrafi za bardzo przekuć swojej popularności w mediach społecznościowych na wartościowe role w dobrych produkcjach. Aktorka gra bardzo dużo, jednak na ogół są to filmy klasy C lub niższej (nisko lub fatalnie oceniane). "Measure of Revenge" można obejrzeć na HBO Max, choć bardzo nie warto, bo to totalna strata 1.5 godziny.

Ocena Civil.pl: 25%

Ocena: 57 Chick Fight (Babski krąg)

"Chick Fight" to komedia debiutująca późną jesienią 2020 roku. Annę (Malin Akerman) prześladuje pech, niedawno straciła matkę a teraz wali się jej na głowę życie zawodowe. Po serii wtop, jej przyjaciółka Charleen (Dulcé Sloan) zaprowadza ją do tajnego klubu, w którym kobiety w różnym wieku spędzają czas podczas walk na ringu. Z początku niechętna takiemu przedsięwzięciu Anna, zmienia zdanie kiedy ona okazuje się, że klub ten rozkręciła i prowadziła jej zmarła matka. Główna bohaterka postanawia zacząć trenować (pod okiem lokalnego alkoholika o imieniu Jack – w tej roli Alec Baldwin) i wyzwać do walki najlepszą zawodniczkę klubu, Olivię (w tej roli Bella Thorne). W roli drugoplanowej pojawia się także np. Kevin Nash.

Film ten ciężko oceniać w jakichkolwiek kategoriach, ponieważ został zrobiony na niesamowitym luzie z niesamowitą porcją groteskowego humoru. Fabuła jest tutaj słabiutka i całkowicie irracjonalna a przebieg wydarzeń i tak w pełni przewidywalny. Nie mniej jednak, pomimo słabych not od widzów i krytyków, film ten ogląda się dosyć znośnie, ze względu, że nie angażuje do jakiekolwiek myślenia. To po prostu zwariowana do granic możliwości komedia. Malin Akerman nawet dobrze odnalazła się w takiej produkcji, ale błyszczy tutaj przede wszystkim Dulcé Sloan (na co dzień amerykańska stand-uperka). Bella Thorn za to całkowicie nie pasuje do tego typu filmów. Nie mniej jednak widzowie poszukujący czegoś co ma jakikolwiek sens, powinni się trzymać od "Chick Fight" z daleka. Obecnie produkcję można obejrzeć na Amazon Prime Video.

Ocena Civil.pl: 57%

Ocena: 65 Girl

Młoda dziewczyna (tytułowa "Girl", grana przez Bellę Thorne) jedzie autobusem do upadłego amerykańskiego miasteczka ... by zabić siekierą swojego ojca. "Daddy" opuścił Girl i jej matkę, gdy dziewczynka miała 6 lat, a teraz zdaniem matki ma im zagrażać. Na miejscu tytułowa bohaterka odnajduje ojca i jednocześnie wplątuje się w niebezpieczną grę z lokalnym szeryfem (Mickey Rourke) i jego przyrodnim bratem o pseudonimie "Czaruś" (Chad Faust).

Aktor Chad Faust nie tylko zagrał jedną z ról, odpowiada także za reżyserię (pełnometrażowy debiut) i scenariusz. "Girl" zderzyło się z bardzo słabymi ocenami od widzów, ledwie 4.8/10 w serwisie IMDb oraz nieco lepszymi od zawodowych krytyków, na 29 not zgrupowanych w Rotten Tomatoes 59% było pozytywnych. Krytycy zwrócili uwagę na dobrą rolę Belli Thorne. Amerykańska aktorka ma obecnie zaledwie 23 lata i na koncie grubo ponad 100 występów aktorskich (licząc z teledyskami, seriali i filmami krótkometrażowymi). W ostatnim czasie wystąpiła w kilku filmach, a także zagrała pierwszoplanową rolę w serialu "Paradise City", gdyby tego było mało, wg serwisu IMDb aż 7 filmów z tą aktorka jest na etapie "pre-produkcji". Aktorka na brak zajęć więc narzekać nie może. Wracając jednak do samego "Girl", moim zdaniem film ten został zbyt ostro oceniony, bowiem to bardzo poprawny, mroczny thriller z motywem zemsty ukazujący "zmarnowaną" amerykańską prowincję. Dobra gra aktorska, dosyć ciekawa intryga oraz odpowiedni klimat to najważniejsze walory tej produkcji. Oczywiście filmowi daleko do jakiejkolwiek wybitności, jednak to solidna klasa średnia. "Girl" obecnie można obejrzeć w serwisach VOD, np. Chili.

Ocena Civil.pl: 65%

Ocena: 58 I Still See You (Wciąż Cię widzę)

Film oparty na powieści "Break My Heart 1000 Times" autorstwa Daniel Waters. Po tym jak wybuch w laboratorium w Chicago zabija mnóstwo ludzi, ofiary zdarzenia powracają jako duchy, nie mogące się komunikować z otoczeniem i odtwarzające (zapętlone) sceny ze swojego życia. 10 lat po tym wydarzeniu, ludzie otoczeni duchami ich bliskich są już przyzwyczajeni do ich obecności. Uczennica liceum, Veronica "Ronnie" Calder (w tej roli Bella Thorne) zostaje przestraszona przez ducha mężczyzny, który objawia się w jej łazience i próbuje się z nią skomunikować. Zaintrygowana i przestraszona bohaterka, wraz ze swoim kolegą o imieniu Kirk (Richard Harmon) próbuje rozszyfrować tożsamość zjawy oraz wyjaśnić dlaczego zachowuje się on w inny sposób, próbując przekazać wiadomość. Ważną rolę w tym filmie gra także Dermot Mulroney.

"I Still See You" dostał przeciętne oceny od widzów (5.8/10 w IMDB) oraz fatalne od krytyków (na 13 profesjonalnych recenzji, tylko jedna była pozytywna). Niestety oglądając tę produkcję, miałem wrażenie że całkowicie zmarnowano potencjał. Atmosferę w tym filmie buduje w zasadzie tylko "złowroga" muzyka, lecącą przez większość scen, reszta po prostu jest niedopracowana. Brakuje tutaj przede wszystkim napięcia i emocji. Richard Harmon (aktor grany głównie z serialu "The 100") wypada blado. O Belli Thorne wypada napisać więcej słów, bowiem ta obecnie 23-letnia aktorka, która karierę zaczynała jako dziecko i zdobyła popularność dzięki Disneyowskiej produkcji "Shake It Up", obecnie wdziera się przebojem na światową scenę. Bella posiada charakterystyczną, intrygującą urodę i potrafi wokół siebie zrobić bardzo dużo zamieszania. Jej rola w tym filmie była przeciętna, ale obecnie w produkcji jest przynajmniej kilka obrazów z jej udziałem, więc warto zapamiętać to nazwisko. Co do samego filmu: to jeżeli ktoś podejdzie do tej produkcji bez szczególnych wymagań i przy okazji lubi horrory różnej maści, to może "I Still See You" obejrzeć. Obecnie film można zobaczyć np. na Canal+.

Ocena Civil.pl: 58%

W sumie: 4 filmów/seriali